Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

XCOM: Enemy Unknown

Sam

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

sahsen onceden xcom oynamamis olan, yani herkesin ovdugu klasik versiyonu bilmeyen biri olarak, oyunda heavy`nin digerleri gibi yararli olmasi icin oyuna `partial hit` gibi bir mekanik getirilmesi gerekiyor. hit`i dusuk oldugu icin misslediginde bile bir miktar damage vurup en azindan bir debuff vermesi gerekiyor supression`in verdigi gibi. ama sadece supression ile de debuff vermeye calismak sacma cunku bir suru etken girebiliyor devreye ve roundun bosuna gidiyor ki cogu zaman ters bir sey olmasa da sonucunda hit alamiyorsun debuffdan baska bir seye yaramiyor.

holo targeting diye bişi var zaten, misslese bile diğer adamlara 10aim var o targeta karşı. yine yeterli değil tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

classic i bilmiyorum ama normalde mind control sacma sekilde oyunu kolaylastiriyor... ben zaten sunu anlamadim, bilmiyorum sizde fark ettiniz mi, oyunun played/difficulty curve u bozuk. oyunun basi asiri zor... ne yaparsan yap en iyi taktigi bile uygulasan 4 hp ile basliyorsun, ve full coverdayken bile alakasiz bir yerden en ufak alyen direk 6`lik crit vurabiliyor... ne zaman ki armor/silahlari cekiyorsun oyun bir anda asiri rahatliyor (healer abilityler ve psileri saymiyorum bile) kimse one shot yemez hale geliyor, tarzan style oynasan bile 90% duzgun bir supportun varsa duzeltebiliyorsun, oyunun basinda hata yapmasan bile duzeltemiyosun.

bu durum bana asiri sacma geldi.

bu durum zaten bir xcom klasigidir. oyunun olayi eskiden de en basta feci surundurmek uzerineydi.

bu konudan bagimsiz olarak,eski xcom da bana en cok koyan sey, oyun ortasinda psi olarak zayif oldugunu farkettigim hayvan gibi gelismis veteran odesi adamlarimi sirf mind control yemesinler diye kovmakti :( burda var mi benzeri bir durum?
Sosyal ağlarda paylaş

evet burada da var öyle bir durum, sıfırdan adam yetiştiriyorsun will yüksek olsun diye. sonra bir de force senstive testini geçip jedi olabilmeleri gerekiyor tabii. ha bir de mind shield takarsan başka bişi takamıyorsun filan. :p
Sosyal ağlarda paylaş

yok baya uzatıyorum
yakalanabilen herkesi canlı yakaladım, nerdeyse elideki bütün teknolojileri keşfettim, 3 kat facility doldurdum, herkes plasma ve ghost armorlı, amerikada tek yer disinda bütün dünya uydulu vsvs. neyse iyi biraz daha varmış

kırılma noktasını atlatınca classic bile epey kolaylaştı. hala AI kafasına göre tek elde alien grenade + 14 crit ile herhangi bir adamı kaybedebiliyorum da ona yapabilecek birşey yok herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

ön safları resilience'lı tactical sense'li assault'larla tutarsan crit sorunu olmaz, zaten ghost armor'la ilk adamı stealth gönderip geri kalanlarla tepelerine binince alyenler ateş bile edemiyor genelde.

overseer ufo görevini yapınca gideceğin ufolardaki personel sayısını ve çeşitlerini görüyorsun. onu da yaptıktan sonra istediğin kadar freeplay oynayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

O konudada bi tip vereyim,

sam in dedigi gibi 100 squaddie alip sinava sokmadan once baslangic will i 50 nin altinda olanlari yollayin direk. kimisinin baslangici 52-53will kimininki 43-46 arasi cikiyor. aradaki fark ironwill ile birlikte 2 level a falan esit, bastan yetistiriyorken altyapiyi saglam kurmak lzm.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten mc yiyorlar her şekilde mind shield filan yoksa da 75 will ile mc atılmıyor, %65'lerde filan kalıyor şans. mindflay gene sakat. ben achi için aynı askeri oyun başından sonuna kadar her göreve soktum ama paso failliyordu ihtiyaç duyduğunda. psionic skillerin güvenilir çalışması için 90 üzeri olması lazım.

ha ethereal'lara mc atacam veya mc'lerini yemeyecem derseniz onun için de mind shield + psi armor basmak lazım. salt will yetmiyor kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam bazen hala vakit alıyor, asıl sorun o değil. Bir yürüme bug'ı var okadar can sıkıcıki anlatamam, bazen gitmek istediğin yere tıklıyamıyorsun ve o kadar can sıkıcıki bazen 10 15 saniye de düzeliyor bazen bazen başka karakter oynatman gerekiyor düzelmesi için.bazen zaman bittiğinden takımıda bazı karakterleri full haraket ettiremediğimden önemli manevra şans ları kaçıyorum.baya major buglar var bir tane immortal sniper vardı adamın, öldürdüm ama ölmemiş gözüküyor. ancak öbür karakteri sniper'a gözükmeden temizleyince sniper ölmüş saydı oyun : D

Ha birde 1 kez çok kritik bir manevra yapmam gerikirken tek movement lık alanımı oyun inatla dashing sayıyordu, ilginç şeyler var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...