Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FPS & Performans Sorunlarına Çözümler

mardox

Öne çıkan mesajlar

makinem fena degil ama o kadar da hardcore degil
fps ilk 2-3 resimde hep 100+ civil war da 95 e dusmus
i7 2600k
4gb ddr3 1600 mz ramler
msi geforce 570 gtx

gerisi standart oem parcalar.

dedigim gibi ama mesala ilum da 100+ kisi olunca 60-70 lerde, karaggas palace da bonetrasher odasinda 30-40 larda geri kalan ops ve wz lerde 75-80 alti gormuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Invulon said:

i7 2600k
4gb ddr3 1600 mz ramler
msi geforce 570 gtx

dedigim gibi ama mesala ilum da 100+ kisi olunca 60-70 lerde, karaggas palace da bonetrasher odasinda 30-40 larda geri kalan ops ve wz lerde 75-80 alti gormuyorum

Buna gözümle görmeden inanmam. GTX 580 ve i7 2700'li arkadaşım 10-20 fps arasında oluyor o kadar kalabalıkta. GTX 590'lu başka bi elemanda da aynı seviyelerde.
Sosyal ağlarda paylaş

60 gb lik bir ssd var evet, onu eklememisim. sadece swtor ve windows yuklu bu hdd ye.

gtx 580 ve 590 larla 10-20 fps alanin hardware sorunu vardir, diger turlu hic bir aciklamasi yok. ya outdated driverlarla yada ivir zivir yuklu biton memory drain yapan seylerle kullaniyorlardir. SS leri windowed mode da cekmisim bide, fullscreeen da biraz daha da yuksek olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

Top makınalar ilede şukadar fps alıyorum yzmayın bir zahmet sanki hakkı bu oyun o makinanında.

Bazı grafik kartı modelleri ve driverlarında sorun var aptal aptal fps çıkıyor. 50 60 arası oynuyorum ben belirli yerlerde 12 15 fpse düşüyor güya ama kasma gibi şeyler yok spastiklik burada kaynaklanıyor acaba H.Texture açık değilde ondan saçmalıyor.Yoksa yeni ptch gelecek texturelar ile orta sınıf makinaları bitirirler.
Sosyal ağlarda paylaş

SLI modda nvdia kart kullanan arkadaslar:

SLI modunu swtor.exe icin "alternatif cerceve olustur 2" ye ayarlayin, yoksa SLI performansta cakiliyor. Ek olarak:

1- fullscreen oynamak zorundasiniz. windowed ya da windowed-full ile SLI duzgun calismiyor.

2- Logitech klavye ve MSI afterburner benzeri bir izleme programiniz varsa, alt tab yapinca kartlarin load oranina bakin. eger lcd ekranli bir klavyeniz varsa, afterburner ya da benzeri baska bir programla calisma yuzdesi, sicaklik ve fan hizi gibi seylere klavye ekranindan ulasabiliyorsunuz. ben burada 2 karti da gostertiyorum. bazen alt tab yaptigimda performans tek karta geri dusuyor, tekrar alt tableyince duzeliyor. bu durumu ancak logitech in LCD ekraninda kartlarin yuk oranina bakarak anlayabiliyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Invulon said:

i7 2600k
4gb ddr3 1600 mz ramler
msi geforce 570 gtx

Bana ilumda 100+ kişi varken 60 üzeri fps ile bir ss yollar mısın acaba
Sosyal ağlarda paylaş

i52500k +8gb ram 1750 mhz ram+msı gtx570 pe kullanıyorum sistem aynı zaten i52500k ile i72600k arasında oyunlarda 3-5 fps fark oluyor yani oyun perf aynı ama "full ayarlarda" o fps leri hiç göremedim oynadıgım dönem! bazı arkadaşlar yeni pc hevesi ile abartıyor bazı şeyleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Screenshot a kadar koyuyorum hala bazılarınız ayni kafadasiniz.

Bilgisayari 4 ay once topladim top of the line parcalar degil ama ama overclock lu kullaniyorum. Su an da oyunda tek sorun cektigim yer bonetrasher odasi oda orda kullandiklari fog shaderlarindan diye tahmin ediyorum.

Ilum da da pvp screenshotu denk gelince koyarim. 1.1.5 den beri Ilum bom boş pve serverında oynadıgımızdan dolayı.

Ama abarttiginiz kadar da kotu fps sorunu yok. Yapmayin laptop da bile medium ayarlarla sorunsuz oynayabiliyorum.

Ne beklediginizi çözemedim hala. Hele son 2-3 patch dir daha da rahatlıyor fps.
Sosyal ağlarda paylaş

laptopun medium ayarda çalışması için alienware veya dengi bir gamer laptop olması lazım.

yoksa eli yüzü düzgün sayılabilcek i5 4gb 520m extradan 2 adet büyük fanı olan laptopumla hala fps problemleri yaşıyorum. zaten başlığı da bu yüzden açmıştım. low ayar + burdaki söylenen herşeyi yapmama rağmen fps hala kötü özellikle wz'larda.

laptopta medium grafikler normal laptoplar için değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Full ayarlarda bu kalabalıkta ort 18 fps alıyorum. Karşı tarafta bir bu kadar kalabalık olunca 10 lara kadar düşüyor.

Ama son gelen very low shader ile gerek FPS gerek akıcılık olsun, en az iki kat farkettirdi. Bu kalabalıkta 30 FPS'i gördüğüm oldu.

@Invulon Screenshota kadar koyuyorum diyorsunda koyman gereken yer ilum olmalı. Base farming vs yaparken. WZ veya fleet değil. Burdan millete sallama yanılıyorsun çünkü. FPS sorunu ilum dışında herhangi bir yerde yaşanmıyor artık.

Sosyal ağlarda paylaş

ssd nin normalde fps ye etki etmemesi gerekiyor.
Ama şu oyunun salak motoru yüzünden,oyundaki efektler(lightsaber efektlerinden tut altındaki speeder ın efektlerine kadar) hddden sürekli okunuyor.Boyle oluncada dandik hdd li makinalarda anlık fps düşüşü oluyor.

Hatta assets klasöründeki swtor_main_art_fx_1 dosyasını silince ilum dahil min 50 fps ile oynuyorum.Tabi oyundaki baya bir şey gözükmüyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...