Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmit - İstanbul Tren seferleri GG no rmk

paparnoz

Öne çıkan mesajlar

hah. KOÜ gg oldu direk. günübirlik gidip gelenler inanılmaz sayıda. öğleden sonra istanbul-izmit tıklım tıklım. yani ben 7 sene evvel gidiyordum üniversiteye ki ben sadece hafta başı gidip cuma gününden dönüyordum. bostancıda doluyor oturacak yer kalmıyor sonra ayakta direk. madem böyle mağdur edecekler insanları 2 sene boyunca o zaman o öğrencilere adam gibi yol harçlığı vermesi lazım devletin ne yapıp ne edip. Sırf bu yüzden çapulcu otobüs firmaları para kazanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Kocaeli üniversitesi gg

Efe Tur kral oldu, Metro Turizm ise TAM zamanında girdi ihaleye her zamanki gibi. Kesin içeriden tüyo almıştır herifler.

yazın konuşulmuştu bu haberi de yapılmıştı ama kimse umursamadı, adamlar da yığdı bütün otobüsleri izmit tarafına. o değilde 1 tl için metro turizmin o suratsız muavinleri hiç çekilmez ama servisten vuruyor puştlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

kusra bakmayıp okula daha yakın bir yerde ikamet ediversinler

üniversiteye giderim istanbul lüksümden de vazgeçmem parasını karşılamış olur devlet

herhalde öğrencilerin moda'da,istiklal'de vs.takılıp akşamları laila ve reina'da paraları ezip,devletin sırtından trene bindiklerini düşünüyorsun.
Yoksa böyle bir mantık kurabiliyor olman imkansız.

Bu dediğin istanbul'da izmir'de metro kapansın,öğrenciler de daha yakın yerlerde ikamet etsin ile eş değer bir şey.
İnsanların maddi durumu ortada lüks vagonlarda strip poker partileri çevirmiyorlar,insanlar işlerine,okullarına gitmek için o trenleri kullanıyor.

Otobüs fiyatları en son hatırladığım anadolu yakasından - izmit arası 10tlydi,gidiş - dönüş'ü hesap et 20 tl bunu aya vursan hesap ortada.
Bu durum en çok otobüs firmaları ile ev sahiplerine yarayacak gibi duruyor.

Koü öğrencilerine büyük geçmiş olsun diliyorum,kocaeli eşrafı olarak bize mahkum olmanız beni ayrı sevindiriyor,apaçi vatandaşlarımız ve dümenci,atarlı körfez gençleri ile sizi baş başa bırakıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

Herkes kafadan bişeyler sallıyor.. beyler habere iyice bir gözatın.. Bakın ne demiş... 100 yıldır ilk kez kapanıyor.. Yani bu şu demek: 100 yıldır hiç bi şey yapılmamış bu memleketin hayrına.. Adamlar yaptı diye zorunuza gitmesin..

yoruma bak ya. niye ölmüyo abi bu insanlar?

Geçen gün trenle izmit'e giderken "akp'den önce eskişehir'e ray bile gitmiyordu" diyen bir adam görmüştüm. Millet seçtikleri haltı güzel göstermek için kendilerini yalanlarla telkin etmeye başlamışlar =D
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

kusra bakmayıp okula daha yakın bir yerde ikamet ediversinler

üniversiteye giderim istanbul lüksümden de vazgeçmem parasını karşılamış olur devlet

abi müthişsiniz. istanbulda lüksü olan trene binmez, gider arabası ile ulaşır. trene binenin bir mazuriyeti yoksulluğu vardır. ayrıca tren 1 senede biterse dua edin.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler trenler girek gg, hatta okulda ödev için haberini yaptık. Milleti özel servis firmalarına veya efe tura mahkum ettiler, gidin okula yakın yaşayın diyen arkadaş sana sesleniyorum özel öğrenci yurtlarının alayı bok gibi, devlet yurdu 2 tane var biri bok gibi diğeri de heralde en iyi devlet yurtlarından bir tanesi ama oraya girmek piyangonun çıkması gibi bişi, maddi açıdan eve çıkmak da öle kolay değil. Sadece öğrenciler değil gebze, dilovasında falan çalışan çok fazla işçi var Ada treni çok yoğun bir tren hiç bi çözüm sunmadan böle kaldırarak milleti felç ettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
saat 12 ye doğru evden çıktım , 12.03 banliyö treni 12.10 gibi geldi , 12.30 gibi gebzeden bi önceki osmangazi istasyonunda inip e-5'e yürüdüm , orda 10-15 dakika kadar izmit otobüsü bekledim.14.10'da halk evinde otobüsten indim umuttepe otobüsüne bindim.okula vardığımda evimden çıkalı nerdeyse 3 saat olmuştu.saat 17deki sınavım 10 dk sürdü.pendike geldiğimde saat 19.35'ti.yolun ne kadar süreceğini tam olarak hesaplayamadığımdan erken çıktığım için 2 saati saymıyorum , 10 dk lık sınav için 5-6 saatim yollarda geçti.teşekkürler türkiye...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...