Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiyeye geri dönücem ama ...

Uzun

Öne çıkan mesajlar

Sir.Enis said:

arkadaşımın saçları bonus(yoğun kıvırcık uzun) dışarı çıktığımızda her geçen laf atıyor birbirlerine birşeyler söyleyip gülüyorlar. üstelik 10 yaşında çocuklar bile bunu yapıyor yaşını hesaba katmadan küfürler bile ediyorlar.

o tarz saçı olan birini gördüm mü benim de nevrim dönüyor ama. O konuda hak veriyorum diğer insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu forumda okumayı, yazmaya tercih eden birisiyimdir, ama senin derdin başka onu kendin bile fark edememişsin yada öfken önünü kapamış, çünkü senin derdin türkiyenin sorunları değil. Bence sen oraya büyük hayallerle gitmişsin (neresiyse artık) güzel bir cinsel hayat, saygılı insanlar vs vs ama hepsini bulamamışsın belliki, niyemi dostum eğer gerçekten orda muhteşem şekilde uyum sağlamışsan, ve beynin ağır bir şekilde aile yada toplumsal inançlar tarafından yıkanmamışsa (ki zaten yazılarına bakıyorum modern bir ailede büyümüşsün, yada kendini geliştirmişsin ki bu dahada güzel ) bu topic'i açıp o parmaklarını yormaya bile tenezzül etmezdin.Orda mutlu mesut kalırdın. Belliki ordada biraz hayal kırıklığı yaşamışsın. Aslında senin derin tek maddede özetlenebilir, ama biraz ağır kaçar. O da şu ki aslında mutsuz olduğumuzda genelde kendimize bir çok onurlu yada erdemli nedenler bulup onların haksız bizim haklı olduğumuzu göstermek için onlar haksız ben haklı onlar saygısız, ben saygılı desekte aslında çoğumuz iyi bir ilişkimiz (cinsellik , aşk ) olmadığımızdan bu kadar öfkeliyizdir, inan bana tercih ettiğin 10 kızdan 5 ile çıkıyor olsaydın, bu problemlerin çoğu gözüne çarpmıcaktı. tüm insanları genellemiyorum ama erkek mutsuzluğun çoğu bence böyledir.
Sosyal ağlarda paylaş

Türki'ye de geride bıraktığın özel birşey veya birileri) yoksa ve dönmeyi düşünüyorsan ....

ek olarak...

daha detaylı olarak anlatmak gerekirse...

Mesleğine göre belki çalışma anlamıyla fazla bir fark olmaz, ama daha insanca yaşarsın. Türkiye'de hem çalışma şartları kötü hem de ne zaman ne olacağı belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiye guzel ulke, ama is kosullari falan cok sikisik, onun disinda bir dert yok kanimca. Yakindigin seyler sana vuracak diye birsey yok.

Eger tr de is ayarlarsan iyi maas ile istanbulda falan git tabi, gayet guzel ama yoksa is bulmak falan cok zor cidden, oralarda kalman daha iyi diyecem ama sizin oralar da pek kotu is acisindan, bilemicem.

Kendini is bulmaya gore ayarla iste.
Sosyal ağlarda paylaş

eu batıyo diye dönüyosan dönme, türkiye de batıyor çünkü. aradaki tek fark bizim koyunlar farkında değil.

bende yurtdışında yaşadım ve döndüm bazı sebeplerden dolayı, eğer iş güç vs kovalıyorsan (aileden zengin değilsen) kesinlikle dönme, orda part time mcdonalds'dan aldığın parayla burda işe başlarsın, üstelik hayat standartların dipte olarak.

sonuç: çok özel bir sebebin yoksa, dönme. sonra üzülürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Sir.Enis said:

arkadaşımın saçları bonus(yoğun kıvırcık uzun) dışarı çıktığımızda her geçen laf atıyor birbirlerine birşeyler söyleyip gülüyorlar. üstelik 10 yaşında çocuklar bile bunu yapıyor yaşını hesaba katmadan küfürler bile ediyorlar.

o tarz saçı olan birini gördüm mü benim de nevrim dönüyor ama. O konuda hak veriyorum diğer insanlara.

tam olarak neden nevrin atıyor ? insanın doğal kendisine ait olan birşeyle dalga geçmek çok saçma. hani wax/jöle fln bişi sürüp özellikle yapsa bi nebze ama insanın doğal haline bakıp yadırgamak yanlış.düşüncelerini gözden geçir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ama caddede 2 tane tiki varmış.yok ayfonu varmış.ilkokullu musunuz yada çok mu fakirsiniz anlayamadım.

Yazdığım yazının ayfon yada fakirlikle uzaktan yakından alakası oldugu sanmıyorum.

Aluriel said:

bilmeyen de direk sokaklar savaş alanı falan sanacak

Doğuda yaşayan bir arkadaşım anlatmıştı. Biz küçükken, atılan roketleri havai fişek sanıp evimizin balkonundan izlerdik diye..

Sanırım bu cümle yeteri kadar açıklıyor durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun said:

Red said:

ama caddede 2 tane tiki varmış.yok ayfonu varmış.ilkokullu musunuz yada çok mu fakirsiniz anlayamadım.

Yazdığım yazının ayfon yada fakirlikle uzaktan yakından alakası oldugu sanmıyorum.

Aluriel said:

bilmeyen de direk sokaklar savaş alanı falan sanacak

Doğuda yaşayan bir arkadaşım anlatmıştı. Biz küçükken, atılan roketleri havai fişek sanıp evimizin balkonundan izlerdik diye..

Sanırım bu cümle yeteri kadar açıklıyor durumu.

5 senedir yurtdışında olan biri olarak.5 sene önce türkiyede naptıgını merak ettim açıkcası

herşeyden bi haber ve siz fes takıp deveye mi biniyorsunuz diyen gavurlar misali :)

yukarda bi arkadaş tikiler var ellerinde ayfonlar var ülke çok bozdu temali bir yazı yazmış.ona cevap vermiştim.ama seninde yazdıkların benzer şeyler

her ülkede tikisi keşi mafyası tecavuzcusu travestisi var.bunların ülke degişimi veya yaşamını şekillendirme konusunda bir etkisi olmaması lzm.yoksa dunyada yaşayacak her bulamazsın.herkes bi birey.isteyen istediği biçimde hayatnı sürdürür

seninde şimdi istanbulda tikiler varmış teror varmış insanlar ölüyormuş gibi seçeneklere göre yaşamını şekillendirceksen işin zor.

yaşam kalitenin nerde iyi olacagını veya duygusal olarak nereye yakın hissediyorsan orda yaşamalısın.
Sosyal ağlarda paylaş

çok başarısız bi liste be.türkiyede neden yaşanmaz konulu 100 madde sıralansa bi iki tanesi hariç giremez listeye yazdıkların o kadar başarısız.memleket burda işte yuvarlanıp gidiyo sen olmadan da, istiyosan gel istemiosan gelme (bence gelme)

(bu arada nası bi ülkede yaşıyosun ya insanların sahip olduklarıyla üstünlük taslamadığı bi yer var mı dünyada?)
Sosyal ağlarda paylaş

yav şehir hangisiymiş 7 sayfa okudum boşuna yazmamış..

Su maddelere bakınca iskandinav ülkelerinden birinde olduğunu düşünüyorum.. Hani toplum refahı, seviyesi fln üst düzey ya.. O yüzden bu kadar garip karşılıyorsun sanırım..

Birde ilkokulu bitirince flnmı gittin sen avrupaya,yok tikisi varmış yok telefonu masaya koyuyormuş, yok otobüste adam dövüyorlarmış, nasıl bir korkuttularsa seni :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...