Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[BF3] En iyi güncel silahlar ve modları tartışma konusu..

Vulcan_Lionheart

Öne çıkan mesajlar

bilgilenelim,bilgilendirelim..
evet beyler kullandığınız silahlar ve modifiyeler nedir?Nerf yiyen silahlar,damage i recoili en uygunları nelerdir?

ben mesela şu anda aek ve famas kullanıyorum küçük haritalarda özellikle HC mod da çok başarılı oluyor.. holo ve pka 3.0x çok başarılı,sizin fikirleriniz nedir?Hangi silahlar öttürüyor hangileri sux?
Sosyal ağlarda paylaş

Assault= m416, xunnun dediği gibi gayet net silah abi. fazlasını aramak terbiyesizlik olur.

Engineer= g36c. bu da aynen net. dikey recoili biraz fazla gibi ama sanki.

Support= M27 IAR. bunu keşfettim, kendimi buldum resmen. o ağır ağır silahları hiç sevmiyordum ama c4 hastalığım yüzünden mecbur support oynuyordum (1942'den beri explosive kimdeyse onda oynarım aga. 1942'de engineer, bf2'de spec-ops, bc2'de recon bunda da support) neyse işte, m27 iar benim silahımmış meğer.

Recon= m96b. bullet drop az, güzel, temiz. assignment ile gelen silaha bakmadım henüz belki o daha iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Vulcan_Lionheart said:

bu arada tüm silahlara susturucu takıyorum sanki recoili baya bi azaltıyor yanılıyormuyum?

Recoil'i %10 gibi bisi ve zoomlu spreadi %50'ye kadar azaltiyor (PDW'lerde bu spread azaltma degeri daha dusuk) yalniz hip fire spreadini de %35 gibi bisi arttiriyor. Buna karsin mermi hizini azalttigi icin mesafe arttikca minimum dmg daha cabuk dusuyor ve bullet drop artiyor.

Kisaca, yakin mesafelerde red dot tarzi seri bir sight kullaniyorsaniz iyi ancak holo varsa mesela ve acamayip hip fire kullanmaya kalktiginizda kotu silencer, uzak mesafede de carbinelerde mesela normal mode'da 7 mermi atmaniz gerekiyor full healthten almak icin, ama tabi full stealth sagliyor, short-mid range'de spread'i ve recoili azaltmasi guzel tabi.

Sahsen onceden de dedigim gibi carbine'lerde susturucu takacaksam red dot aliyorum, genelde ufak haritalarda bu; yoksa direk holo+lazer yapip her range'de can sikar bi tarz kullaniyorum.

Assault rifle'lardaysa minimum dmg daha yuksek oldugundan (6 mermide her range'de olduruyor) surekli susturucu takip buyuk haritalarda holo kucuk haritalarda red dot takiyorm ancak 3.4x/ACOG(4x)'da kullanilabilir tabi oyun tarzina gore.

Dipnot: Red dot 1x, Holo 1.5x
Sosyal ağlarda paylaş

Vulcan_Lionheart said:

şu an en iyi lmg mg36 mı yani hala daha açmaya uğraşıyorum da değermi yani?

"En iyi" yerine gore degisir de foregriple kullanmak icin statlari RPK'dan daha iyi gibi duruyor, mermisi de daha fazla sanirim.

Bipodlaysa muhtemelen belt-fedlerin hepsi is yapar gibi. Bipodla hepsini test eden biri varsa yorumlarsa sevinirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...