Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kim jong gg

Supradyn

Öne çıkan mesajlar

calimero said:

ilkokul, ortaokul versiyonları fln da dolu bunların. atam sen kalk da ben yatam fln.

Benim mensubu olduğum ülkede böyle aptallıklar var diye ben başka ülkelerin aptallıklarıyla dalga geçemez miyim? Zekasızlıkla alay etme hakkını benden nasıl esirgersin?

Fakat starcraft failı beni bi hayal kırıklığına uğratmadı değil. İnsan en azından Kimyongil usta gibi bir pop star sayesinde korelerin farkını öğrenirdi, artık o şans da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

korenin durumu değişik ya gerçi aptallıktan ziyade o kadar izolasyonda ne versen alır millet adamın başka gördüğü bişey yok ki. ağlamaları aptallık değil bence. yalandan mı ağlıyolar samimiler mi bilemedim gerçi de çok acayip bi görüntü açıkçası. atam sen kalk ben yatam sonradan yedirilen bişey olmasından mütevellit samimi değil o kesin. ama arkasından ağlanılacak lider varsa başlarda gelir atatürk. kudretinin bi suçu yok sonradan gelen yapaylıkta.
Sosyal ağlarda paylaş

1984 tadı var görüntülerde. ya da o kadar iyi programladılarki bizi inanamıyoruz gerçekten ağlama ihtimallerine. ama harbiden abartı duruyo bilemedim.

yeni gelen cocukta sevimli bi gence benziyo bakarsın çinden uzaklaşır yavaş yavaş mc donalds tı burger dı derken bi bakmışız kuzeyle güney barışmış sıkıntılar sona ermiş. belki kuzey koreden girls generation gibi gruplar bile çıkar zamanla. fena mı olur
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Ne saygısız bir millet olduk, ne saygısız bir gençlik yetiştirdik? meydanlar dolusu insanlar ağlıyor, tv kanalları psikolog çıkartıp bunun ne manyakça bir psikoloji olduğunu anlatma yarışındalar. Çünkü kapitalist sistemde Maykıl Ceksın öldüğünde yüzbinlerin mateme bürünmesi normaldir ama kapitalist sistem dışı bir adamın kendi milletince sevilip sayılması manyakça davranıştır. Yersek tabi.

gençlik saygısız değil de sen bayağı bilgisizsin. kimyon gil ne yapmış kendi halkı için, iyi mi etmiş kötü mü etmiş bilmeden, kapitalist sistem klişe sloganlarına atlama böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/397975_313490535339040_130627776958651_1041141_449059183_n.jpg

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20090713180459/gintama/images/thumb/8/86/Hata_mug.png/250px-Hata_mug.png
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090713181746/gintama/images/thumb/0/0c/Jii_mug.png/250px-Jii_mug.png
what is seen cannot be unseen.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

cetintas said:

Ne saygısız bir millet olduk, ne saygısız bir gençlik yetiştirdik? meydanlar dolusu insanlar ağlıyor, tv kanalları psikolog çıkartıp bunun ne manyakça bir psikoloji olduğunu anlatma yarışındalar. Çünkü kapitalist sistemde Maykıl Ceksın öldüğünde yüzbinlerin mateme bürünmesi normaldir ama kapitalist sistem dışı bir adamın kendi milletince sevilip sayılması manyakça davranıştır. Yersek tabi.

gençlik saygısız değil de sen bayağı bilgisizsin. kimyon gil ne yapmış kendi halkı için, iyi mi etmiş kötü mü etmiş bilmeden, kapitalist sistem klişe sloganlarına atlama böyle.

yalnız çetintaş mantıklı bir şey söylüyor m.j ölüyor,ağlama furyası başlıyor,amy winehouse ölüyor hayranları deli gibi ağlıyor,justin bieber öldüğünde de mesela şuan ergenliğe yeni girmiş kızlar ağlamaya,zırlamaya başlar.

Netice itibari ile dikta edilen durum aynı şey kapitalizm bize her şeyi dikta etmiyor mu ? Televizyonu geçtim hadi diyelim tvyi açmama özgürlüğüne sahipsin ama ya sokağa çıktığında ? yığınlarca reklam panosu,telefonlarda reklamlar hatta her gün oto aramalarla taciz eden reklamlar yok mağamız açıldı,yeni yılda indirimler,gecenin 2 sinde indirim reklamları
Her gün yolunu kesen vodafone ve turkcell pazarlamacıları,reklam broşürü dağıtanlar
kostüm giyip reklam yapanlar,arabaların üstünde reklamları,
vs vs vs saymakla bitmez

Birisi ölür her türlü iletişim aracından bangır bangır ağlama seansı programları yapılır,ana haber bültenlerine aynı şekilde meze edilir.Ee ne anladım ben bu işten birinde devlet eliyle zorlama var öbüründe şirketlerin zorlamaları.
Bundan 50 yıl önce de Türkiye'de 10 kasım farklı değildi,okul törenlerinde zorla ağlatılan öğrenciler şuan sizin anneniz babanız çok mu anormal insanlar şu an mesela ? Kuzey kore'de ki insanları robotik ve uzaylı gibi göstermenin ne manası var.
Sosyal ağlarda paylaş

yok çetintaş ÇOK ama ÇOK saçmasapan birşey söylüyor, michael jackson ile kimyon gil'i bir tuttuğun için sen de gayet saçmasapan birşey söylemişsin. ya michael jackson'ı tanımıyorsun, ya da kimyon gil'i. sanırım mj'i tanımıyorsun çünkü sonra bieber filanı da katmışsın potaya.

hamdolsun ne annem ne de babam gözleri boyanacak insanlar değillerdi, tanımadan etmeden yersiz bir genelleme olmuş. ve evet türkiye'de o cult of personality olayı ile de yıllardır forumda mücadele ediyorum bir şekilde, devletin ajandası uğruna metalaştırılan big brother placeholder iyi bir insan da olsa kötü, kötü bir insan da olsa kötü. bizde en azından iyi bir insan oldu, o da bir avuntu. kuzey kore'deki örnek birazcık olsun dünyadan haberi olan her bilinçli, sırf "düşmanımın düşmanı benim dostumdur" mantığından ibaret bir ideolojisi olmayan her insanın tiksinmesi ve yermesi gereken bir tanesi fakat.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yok çetintaş ÇOK ama ÇOK saçmasapan birşey söylüyor, michael jackson ile kimyon gil'i bir tuttuğun için sen de gayet saçmasapan birşey söylemişsin. ya michael jackson'ı tanımıyorsun, ya da kimyon gil'i. sanırım mj'i tanımıyorsun çünkü sonra bieber filanı da katmışsın potaya.

hamdolsun ne annem ne de babam gözleri boyanacak insanlar değillerdi, tanımadan etmeden yersiz bir genelleme olmuş. ve evet türkiye'de o cult of personality olayı ile de yıllardır forumda mücadele ediyorum bir şekilde, devletin ajandası uğruna metalaştırılan big brother placeholder iyi bir insan da olsa kötü, kötü bir insan da olsa kötü. bizde en azından iyi bir insan oldu, o da bir avuntu. kuzey kore'deki örnek birazcık olsun dünyadan haberi olan her bilinçli, sırf "düşmanımın düşmanı benim dostumdur" mantığından ibaret bir ideolojisi olmayan her insanın tiksinmesi ve yermesi gereken bir tanesi fakat.

Bende diyorum ki hala cult of personality için illa devlet baskısına gerek yok,kapitalist sistem içinde de bu gayet uygulanıyor.

Yaptığım genellemeyi anlamadın sanırım annen ile baban 10 kasımda hiç ağlamamışlar mı mesela ? Öğretmenleri direktif vermemiş mi ? Onu söylüyorum.

Çünkü benim mevzum kim reyizin tiranlığı değil halkın robot haline getirildiği palavrası.
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk'le Kim Jong'u bir tutmanızdaki sebep ikisininde lider olması, ve arkasından ağlanmış olması mı yani. Ne alakası var abicim. Viktor, Sam güzel yazmışlar. Evet kapitalist dünya rörörö. Kendini tanrı ilan eden bir diktatörün, halkının ne durumda olduğu doğru dürüst bilinmeyen bir diktatörün arkasından şu görüntüler abartıdır abicim. Hiç kıyaslamaya Michael Jackson, Justin Biber'e filan getirmeyin olayı. Ha ben böyle düşünüyorum, kendi düşüncemi söylüyorum zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

elmalarla armutlari karistiriyorsunuz

ataturkun cult of personalitysi genuine biseydi, pesinden gelen yeteneksiz politikacilarin guclerinin mesruiyetini ona dayadilar, ona olan gercek sevgiyi kullanarak astigim astik kestigim ekstik idareler kurdular turkiyede, bi yandan ataturkun mirasinin uzerine osurur iken obur yandan BENI ATATURK GOREVLENDIRDI modunda gezen kenan evren zaten icine etti direk herseyin

obur yanda ulkesini yabanci guclere satarak guc kazanip silah zoru ile yonetimi ele gecirmis bir aile var, bir ulusu ikiye bolmusler, silah zoru ile dunyanin en baskici komunist rejimini kurmuslar

SSCB de, Cin de bile bi sekil alt kademelerde dmeokrasi isliyebiliyordu, en azindan politburo ile yoneticilerin surekli bri guc kavgasi vardi, orduda ise dahil olunca soyle yada boyle bastaki adam denetlenebiliyordu, bir skeilde yukselip yoneitmde rol alma sansi vardi her vatandasin

kuzey korede ise direk kizil krallik var, babadan ogula geciyor yonetim direk, tepede milletin butun mal varligini somuren bir adet aile var

ondan sonra cikip bizim solcular kagit ustunde bunlar komunist diye savunuyor gelip

ulan kuzey koreyi komunizm ornegi idye her savundugunuzda marx mezarinda ters donuyordur, halkin zerre mulkiyet hakki olmadigi, hicbir kanun guvencesinin olmadigi bir ortacag devleti direk, baslarindada butun gucu elinde tutan bir aile var
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

yalnız çetintaş mantıklı bir şey söylüyor m.j ölüyor,ağlama furyası başlıyor,amy winehouse ölüyor hayranları deli gibi ağlıyor

Kim ağladı allah aşkına onların arkasından deli gibi kaçırmışım ben. Haberin çıktığı gün millet üzüldüm falan yazdı geçti gitti yani. Bu üzüntü durumu kim jong için sokaklarda histeri krizine girmeyi normal mi çıkarıyor yani?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...