Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BAKAR MISINIZ? ACİL

idilik

Öne çıkan mesajlar

Kusura bakma ama bilmem kaç yaşına gelmiş bir insanın bunlarla baş edebilmesi lazım ama. Boğaziçinde bile benim kedi fobisi olan arkadaşlarım bir şekilde çevreye uyum sağladılar hiç biri de "şu kedileri zehirleseler anlarım" ya da "toplatsalar ya bu kedileri burdan" demedi. Fobiyi yenmek zordur bilirim (o arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla) ama fobiyi idare etmek o kadar da zor değil, eğer zorsa zaten tıbbi seviyeye gelmiştir o zaman gerçekten bir psikolog yardımı gerekebilir. Ama senin de dediğin gibi sadece rahatsız oluyormuş.

Zaten insan toplumu olarak tonlarca hayvanı biçip kesiyoruz o açıdan hayvan haklarının ezeli savunucusu rolüne bürünmeyeceğim. Ama yardım edebildiği durumlarda hayvanlara yardım edenlere kızmak değil teşekkür etmek lazım vakitlerinden ayırıp iyilik yaptıkları için.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar tarafından bu şekilde öldürülmeleri doğal değil keza insan popülasyonunun doğal olmayan bir biçimde fazla üremesinin sonucu meydana çıkan bir gereklilik bu. Yani olayı doğada gerçekleşeyen bir aslan ceylan ilişkisi gibi görmek doğru değil. Ortada doğal dengeyi bozan bir popülasyon fazlalığından ve onun yarattığıs onuçlardan bahsediyoruz dolayısıyla doğal değil.

Ayrıca zehirlenme sonucu acı çekerek ölme ihtimallerine rağmen bunu doğal karşılamak ve buna tepki göstermemek, bunu yapan insanın psikolojisi açısından pek hayra alamet değil onu da söyleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arkadaşımın kedilere alerjisi var. Kız nefes alamıyor yanlarında çok durunca, yine de sevimli bir tanesini görünce yolda uzanıp seviyor. Burda da insanlar gelmiş, kediden korkan var bence zehirlenebilir falan diyor.

O zehiri atanların kullandığı su kovasına bir tane görünecek şekilde zehir kutusundan atarsan akıllanırlar diye umuyorum. Olmadı veterinere götürtüp kısırlaştırın da gelecek nesiller için sorun yaratmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimin yaptığından eminsen ve tekrar yapmasını istemiyorsan zarf at bilmemkimin köpeği zehirlenmiş, savcılığa gidecek falan diye.
Neden bunu kendisiyle paylaşıyor olduğunu merak ederse yaptığı şeyin mala zarar verme suçunu oluşturduğunu ve üç yıla kadar yolu olduğunu çıtlatırsın.

Sahipsiz hayvana zarar suç oluşturmuyor, belki kabahat oluşturuyordur bilmiyorum. O da anca kıçı kırık idari para cezası keserler falan.

Aslında gönlümden geçen elemana ceza hukuku ile ilgili çarpıcı gerçekleri çıtlatmak yerine sağlamından bir meşe odunuyla kafasını çıtlatmanı tavsiye etmek ama işte uygarlık falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Yalnız bizim apartmanda da en üstte kedi besleyen bir aile var. İlk başlarda güzeldi hani tanıyorduk kediyi apartmanın civarında dolanıyordu falan ama sonradan ilgi alanları tüm mahalle kedilerine genişleyince sıkıntı başladı. Otoparkta sürekli kediler, her yerde onların pislikleri bilmem ne. Annemde kedi korkusu var mesela, allahtan çok ciddi boyutlarda değil de yine de görünce falan huzursuz oluyor kadıncağız.

Zehirlemeyi çalışanı anlayabiliyorum resmen bu yukardakileri yaşayınca, sırf biri hayvanları besleyecek diye 100 kişi sıkıntı yaşıyor bazen.

arda bey vakası mı yoksa ? kedileri zehirleyen sen ya da bir yakının olabilir mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

abi sokak kedisinin kime ne zararı var yapmayın etmeyin

hele bi de yemek falan veriosanız civarın kedisi ise çok efendi oluyorlar.

insanların sokak hayvanlarına olan takıntısını çözemicem hiç bi zaman.ulan sokağa adım attıgımız anda garip garip binlerce insan goruyoruz.asıl problem onlar lan

gücü kediye yetiyor milletin

bende apartmanın civarında hali hazırda var olan 4-5 kediyi besliyorum.hatta yeni bi yavru var fena

böyle bi gün birini tekme atarken falan görsem keşke.fakirliğimin hıncını alırdım dfs

gerçi burası medeni yer fakir semtlere gidip kedi beslemem lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

mahkemeye gitse bile bişey çıkma ihtimali yok gibi nerdyse emin ol. istersen görüntü olsun elinde. izmirdeki kedi ezen elemana bişey olmadığı gibi buna da bişey olmaz. yapan şerefsiz işte bildiğin. ya dalabiliyorsan dalacaksın kafa göz, yapamıyorsan da gg no re.

o yüzden hayvan hakları derneğine versin dedim onlar biraz uğraşırlar. civarda olay olsa bile yeter adamın adı çıksın insanlar geçerken ona falan baksın ki yaptığı şeyin yanlış olduğunu idrak eder o zaman belki kafası. kimse görüp yargılamayınca kendi kafasında haklı çıkarıyordur kendisini.

bir de devlet kuruluşları bile broşür asıyor lan sokağa yaz aylarında bir tas su koyun diye. sokaktaki sulara zehir koymanın bir yaptırımı olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

100 tane kedi besleyip mahalleyi cangıla çevirenler var ya
sıkıntı oluyor bazen de

zehirlemek çözüm değil tabi

Valla bizim mahallede de 100 tane kedi besleyen vardı. Normal saatlerde ortalıkta çok kedi yoktu yemek yeme saatine doğru toplanıp tıkınıp gidiyorlardı. Hiç sorun yaşamadım ben şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

ya köpek hadi neyse tehlikeli az da olsa, (ki sokak köpekleri bence daha az tehlikeli sahipli köpeklerden) kedilerden kim ne ister onu hiç anlamıyorum.

lan el kadar kediden korkan insanda sorun vardır zaten kedide değil ki. bi azgınlık zamanında bağrışmaları çekilmez oluyor. onda da yine ev kedilerinden iyi. bağırıp bağırıp sevişebiliyorlar çünkü. ev kedileri sahiplerinin " ay ben kızımı herkese ittirmem " tavrı yüzünden mahvoluyor bağırmaktan.

sokak hayvanlarını seviniz sevdiriniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...