Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

swtor sonrası ne yapacaksınız

nscorp

Öne çıkan mesajlar

yukarıda bir arkadas 10 yıllık gelecek planı yapmıs bende daha kısa süreli kendi planımı yaptım ;

2007 mayıs - 2011 kasım : World of Warcraft
2011 aralık - 2012 mart : Star Wars : TOR
2012 mart - 2012 eylül : Diablo III
2012 eylül - 2013 şubat : Guild Wars 2
2013 şubat - 2013 kasım : Archage
2013 kasım - x x x x x : Titan
Sosyal ağlarda paylaş

Ben WoW'u bırakalı aylar oluyor, Swtor öncesinde arkadaşımla Warhammer oynuyordum.

Wow ve diğer oyunları kopyalama konusu geçmiş baya. Bizde Warhammer oynarken bazı questleri, abiltyleri, oyun dinamiklerini vs. Blizzard'ın çaldığını fark ettikçe konuşuyorduk.

Ama bu hafta başlayan Keg End yıllık etkinlikte bir şey fark ettik ki, yuh dedik artık. Çal ama bu kadar da açıkça çalınmazki. (Araştırdım, 2008 yılından beri varmış bu dev Warhammer'da.)

Warhammer'da PvP alanlarda dolaşan Elit dev.

Wow'da yine PvP alan olan LoL Barad'da dolaşan elit dev.

Yani tamam, WoW diğer oyunlardan çalmış vs diyorduk bizde arkadaşımla, ama çalma derken, esinleme anlamında çalmayı kast ediyorduk. Ama bu nedir ya, bu hırsızlık dediğimiz türden bir çalma, esinlenme ile ilgisi yok.

Panda paketi ile Death Knight'a Darth Vader'ın ünlü uzaktan güç ile boğaz sıkma hareketini (Force Choke) getirecek olan Blizzard'dan korkulur valla, ne diyim, sınır tanımıyorlar, esinlenme (?) konusunda.

Sosyal ağlarda paylaş

Blizzardın olayı hiçbir zaman orjinal birşeyler üretmek olmadıki, starcraft çok mu orjinal? Daiablo mu orjinal? Blizzard'ın olayı hep abartı derecede detaylara önem vermek oldu. Piyasada daha önce yapılmış güzel fikirleri alıp bütün detayları ile işleyip tekrar piyasaya sürmektir Blizzardın olayı.

Ne bilim HOMM6 mesela çok güzel bir oyun ama yüzlerce eksik bırakılmış detay var insanın tadını kaçıran. Bu oyunu blizzard yapsa disciples'dan yüzlerce şey çalardı evet, ama sonunda detaylarla doldurulmuş muhteşem bir oyun çıkardı ortaya.

O sebeple şunu artık kabul edin, Blizzard piyasaya çıkan her güzel fikri direk oyunlarına koyar, 20 senedir böyle bu. Ama bunu yaparken o fikre 1000 katar insanlarda ayıla bayıla oynar. Hala doğru dürüst milyonları sallayan bir warhammer 40k strateji oyunumuz yok ama onun bütün birim-hikaye-ırk ıvır zıvırını alıp üstüne inşa edilmiş starcrfatımız var. Bu Blizzard alışın artık, kadın satan adama küfür etmek isterseniz arkasından "pezevenk" diye bağıramassınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi ciddi giant'ların herhangi bir oyunun tekelinde olabileceğini, üstüne bunu Warhammer'ın başlattığını, yıllarca Wow oynamana rağmen bir tane Ogre görmediğini söylüyorsun yani?

Cidd ciddi?
http://wowwhimsy.files.wordpress.com/2008/09/ogre.jpg
http://i.imgur.com/hpN8x.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Wow benim için hiç bi zaman star wars kadar çekici gelmedi oyun yoklugundan dolayı wow oynuyordum. 2 metre omuzluklar boyundan katlarca büyük kılıçlar parıl parıl rengarenk setler bunu yaında saçma sapan göndermeler haris piltonlar lostlar vb. cinematicleri izledğim zaman vuaah abi ne kadar epic diyorum oyuna giriyorum insanların elinde bi pamuk şeker eksik.Ben fantaziyi bu kadar uçlarda sevmiyorum daha mantıklı olmalı bence star wars gibi benim gibi düşünende bir sürü insan olduğunu biliyorum wowun servberlarından büyük bi azalma olacağınada eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Elandoriel said:

daha mantıklı olmalı bence star wars gibi

şuraya güldüm baya asdfasfg

demek istediğim herşeyin bir mantıklı açıklaması var örneğin lightsaber kurgu olsada bi açıklama var "hoppaa büyülü bu kılıç bu zırh ondan o öyle oluyo" denilmiyor.Şöyle örnek vereyim:

bu da wow:

böyle bir kılıç yapılsa hiç bir insan evladı kullanamaz kullanılamaz.Bunu eline alan birisini sopayla döversin.
Demek istediğim mantık budur.Fantazinin dibi değilde mantıklı açıklamalar olması şimdi diyebilirsin lightsaber çokmu mantıklı diye bende şöyle birşey söyleyim nerdeyse her ailede bir tane olan araba önceden lightsaber kadar bir hayaldi.Mantıktan kastım bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

o kılıca da lore yazsalar ki vardır belki de bilmiyorum, takip etmiyorum artık wowu bişey değişecekmi? lightsaber ondan daha saçma bu arada ne dersen de.

tabi haklısın herkesin bilim kurgu ve hayal kapasitesi,düşüncesi farklı.

ha bu arada lightsaber saçma dedin ya daha da saçma ama var olan bişey söyleyim: kara delik. (ışığı bile yutabilen garip bişey çok saçma ama var işte :) )
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...