Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İkinci iş görüşmesi

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Mr.Levie az sık dişini aynı işi bende yapıyorum makine müh. mezunu olarak. Üretim mühendisliğinden çok daha iyi, proje mühendisliğinden daha az stresli diyebilirim. Ama derler ya en iyisinin gözüne vurayım :) En güzel yaşlarım fabrika köşelerin de çürümekte. Turizm okuyan kardeş ne güzel kardeştir.

Neyse, fiyat konusunu düşünürken aynı zamanda, iş yeri konforu, servis, eve yakınlık gibi konuları hesaba kat.
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Bana sordular kaldım :(

Yok lan yazılımcı olduğum için antin kuntin sorular sordular bana geçen. Yok işte kendini yazılım ve teknoloji konusunda nasıl güncel tutuyosun, gündemi nasıl takip ediyosun falan. Engadget dedim ben de sdfgsjklasf
Sorular kolaydı yea

senin iyiymiş abi hardcore linklist fln yazdım ben boş kağıda, çenemden akan terlerle de süsledim kağıdı

ondan önce de c/c++ testine girmiştim, teknik mülakata girebilmek için teknik sınava girdim yani sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

abi soru sordular soyle ki, cycle time nedir? neyi hesaplayabilirsin bununla dedi. yapıstırdım cevabı.

bir de hayatındaki bir problemi nasıl cozdun dedi. tam ne cevap istedigini anlamadım, sonra adam simdi donuste seni askerler asker kacagısın diyip cevirse subeye goturse ne yaparsın dedi. ona da cevap verdim hızlıca, ustune kendi hayatımdan bi problem ornegi verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurumsal firmalar genelde 3. gorusmede sartlarini aciklarlar. Patron sirketleri, eger patronla mulakat ediyorsan ilk gorusmede maas konusu kesin acilir.

Yeni mezun oldugun icin ilk 1-2 sene maas beklentisininden ziyade is ve referans beklentisi daha onemli. Yani o sirkette calismak sana ne katar, cv de nasil durur diye dusunmen gerekli. Calismaya basladiktan bir sure sonra, o sirkette en fazla nereye kadar yukselebilirsin, veya ne kadar surede terfi edebilecegini kestirebilirsin. Tabii sans faktoru her zaman vardir.

Baslangicta onemli olan seninle ayni seviye de ve deneyimde olan calisanlarla ayni parayi alip almadigin. Yani kaziklanip kaziklanmadigin. Cunku disardan kurumsal olarak gordugunuz cogu firma icerde maas adaletsizliginden gecilmiyor. Ve her zaman icin nasil baslarsan oyle gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi sirketler bunu belli etmedigi icin ilk gorusmelerde fena kazik yemek mumkun. Adamlar beklentini soruyor ve aldiklari cevaptan anliyorlar sip diye ne kadara seni baglayabileceklerini. Sonra da ayni pozisyonda calisip 1000 alan da goruyorsun 1500 de.

Benim daha ilk gorusmem de vermislerdi fiyati. Daha sonra ki iki gorusmede de defalarca tekrar ettiler bu pozisyonun giris ucreti budur diye. Yalniz boyle yerlerde de cok yukselmiyor sanirim ucret
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...