Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boğaziçi Starbucks İşgali

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

abi cap sprayin püskürttüğü başlık işte
içinde çubuğu varsa male yoksa female oluyor. varsa çubuk kırıyorsun çubuğunu female oluyor mesela.

nozzle sprayin ucundan boyanın çıktığı yer.

sonra fatcap kalın çiziyor. daire püskürtüyor. calligraphy olan / gibi bi uç. güzel tag atılır. german outline olan bi ekol var. universal'ı kalındır. işte ny thin, blast vs bi sürü cap var yani.

al bi kutu uzun süre kullan git mesela.

bir de adam gibi maket bıçağı alıp kesseler kartonları. biraz da maskeleme için naylon bulundursalar. çok güzel layer layer stencil yaparlar.

harf için mesela bi kere kesersin işte. L S T M K gibi türkçede üst üste gelmesi kolay olan harflerden iki tane kesersin kolaylık olsun istersen. dursun kenarda. gerekirse kullanırsın. öle mal gibi sprayleyeceğine doğru düzgün boya geç git.
Sosyal ağlarda paylaş

lan boğaziçindesin okulun klasını yaşatamıyorsun!!!!

utanın olm!

abi bir de şu var mesela. amerikada protesto pankartlarını adamlar genelde beyaz üstü kırmızı ya da siyah sans serif font ile yapıyorlar.

bizde paso siyah üstü iğrenç renk, kırmızı üstü siyah bilmem ne..

okunmuyor onlar ki.

anlatamadım siz bakın
https://www.google.com/search?hl=en&q=istanbul%20pankart%20protesto&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=wBXhTqeXJJKQ4gT3orjTBg&biw=1916&bih=976&sei=wxXhTrHmDKjj4QSXxYWcBw

https://www.google.com/search?um=1&hl=en&safe=off&tbm=isch&sa=X&ei=kRXhTv30DYOJ4gSXmuDkBg&ved=0CD8QvwUoAQ&q=occupy+wall+street+banner&spell=1&biw=1916&bih=976

protesto kısmı ile hiç ilgilenmedim farkettiyseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

"starbucks akıllı olsun!" said:

- Koskoca kampüste hiç kantin kalmasa ve yerlerine lüks lokantalar açılsa daha mutlu olacaksan,
- İnsanları ne olduklarına göre değil neye sahip olduklarına göre değerlendiriyorsan,
- Fakirliği devletin değil insanların ayıbı olarak görüyorsan,
- Zengin değilsen bile öyle davranmayı marifet biliyorsan,
- Boğaziçi'nin devlet üniversitesi olmasından rahatsızlık duyuyorsan,
- Özsaygıyı üzerinde adının yazdığı bardakta arıyorsan,
- Kapitalizmin “öylesine bir solcu söylemi” olmadığını, dünya gerçeği olduğunu göremiyorsan,
- Haberleri okumuyor, insanların “işgal et” sloganıyla neler yapmaya çalıştıklardan bihaber isen,
- En büyük iki argümanın "emperyalizme sövüyorsun ama Nike giyiyorsun" ve “ben yarın görürüm sizi o firmalara başvuracaksınız” ise,
- Aktivizmin değerini göremiyorsan,
- Sana dokunmayan yılan bin yaşasın ise,
- Parasını ödeyebildiğin kadarını yaşayabildiğini, paran olmazsa düzen içinde bir hiç olacağını görmüyorsan,
- Kampüs dışında gidebileceğin onlarcası varken, Starbucks’ın üniversite içinde olmasını “çeşitlilik” olarak görüyor,
- Parası olmayanlar için “yemekhanede yesinler” deyip o değerli çeşitliliği esirgiyorsan,
- El ele, okulda ses getirip, dar gelirli ailelerin çocukları olan arkadaşlarını bugün korumuyorsan,
- Bunun yanı sıra, muhalif olmak için bile sözlük yazarlarına ihtiyaç duyuyorsan,

sana şenlik yok kardeşim!
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Boğaziçi?
Solcu?
Muhahahahahahahahahaaa.ç.asças.as

Bir de Boğaziçi'nin kantinideki kahvelerin berbatlığını ben bilirim, Starbucks nimettir lan üniversitede gece ders çalışmaya çalışan öğrenciye! Okulu 7 yılda bitiremeyiğ Starbucks gitsin solculuğu yapmak kolay tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"B. Üniveritesi kampüsüne açılan Starbucks öğrenciler tarafından işgal edildi,kampüste herkesin ücretsiz faydalanabileceği "kantinleri" savunan aktivist öğrencilere " aromalı kahve içme özgrlüklerinin" engellendiğini belirten muhalif sesler yükseliği.Peki bu konuda sen ne düşünyorsun?

Bu ne lam
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla ilgili tl;dr yazı (ben okudum gerçi)

http://asebsa.blogspot.com/2011/12/starbucuks.html?spref=tw

Özet olarak yemek ilgili talebi olan grup daha ziyade ucuz ve öğrenci işi yemek ve gıda sağlayan yerlerin kapanıp subway, starbucks gibi yerlerin açılmasını eleştiriyorlarmış.
Sosyal ağlarda paylaş

çok iyi özetlemiş durumu, gerçekten okulda ucuz..onu da geçtim sağlıklı(!) yiyecek yeri yok. Hamburger sosisli kaşarlı açma kuzey kantininin ürünü,muffin tart orta kantin, duncan poğaça kek ve donattan ibaret, teras desen çin usulu tavuktu noddle'dı bla bla derken fiyatları geçirip kalitesiz tadı bozuk yiyeceklerle karşımızda(şuan yurtta kaldığımdan çoğu kez maruz kaldığım yiyecekler bunlar)....yemekhane de haftasonları zaten gündüz açık değil,haftaiçi de akşam 2 saat açık,yemeği kaçırdın mı, kantine tabi olmak zorndayız. kesinlikle destekliyorum ben de, umarım Kadri Özçaldıran daha fazla umursamamazlık yapmaz ya da " yemekhanede yesinler canımmm nolcak "gibi saçma sapan yorumlar yapmaya devam etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...