Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fetih 1453 (2012)

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Kusura bakmayın (Şahsi Görüşüm) olarak belirttim ancak Oski o yazıyı alıntıda kullanmamayı tercih etmiş.

Oski said:

Argue said:

-Şahsi Görüşüm-
Şimdiye kadar Türklerin yaptığı en iyi film. Herkese izlemesini tavsiye ederim.

eşkıya falan varken yuh

kişisel bir beğeni olarak bile fail

Ve evet En iyi film demek saçma bir tanımlama, dün en iyi film oskarı alan the artist bana göre fragmanı bile izlenmeyecek kadar sıkıcı, ( diyorum ya BANA GÖRE)

Belki en iyi drama Türk filmi desek Eşkiya 1. olur, ancak drama/aksiyon dan hoşlanmayan biri, diğer kategoriler de eklediğinde seçimi farklı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Thraine_Numeheru said:

kötü yorumları anlamış değilim.bir hollywood yapımı değil sonuçta ne bekliyordunuz.filmde gereksiz komik sahneler vardi,filmin efektleri gerçekten kötü fakat ben her saniyesini dikkatle izledim hiç kopmadım.yer yer duygulandım öfkelendim kısacası filmi izlerken yaşadım.önyargıyla giderseniz hiçbir filmden tat alamassınız.
az önce izledim filmi ve bende aynen böyle düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kötü değil ama ortalamanın üstünde bir filmde değil. çekimden yana bi derdim yok ama olayı saçma işlemişler bence. ne gerek vardı o aşklı-meşkli sahnelere. bana ne ulubatlı hasan'ın sevgilisinden. kaldı ki ulubatlı hasan'ın gerçekte varolup olmadığı bile şaibeli. padişah eğitimli gösterilmiş cılız bir adamı oynatmışlar fatih diye. hadi onuda geçtim osmanoğulları'nın hepsinin belirli bir burun yapısı var ailenin şuan hayatta olan bireylerinde bile kalmış o burun yapısı. bu tarz ince ayrıntılara değinse çok daha iyi olabilirmiş sanki.
evet çok canım sıkıldı oturdum yazdım bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Trailerın en başından daha fail film. Sırf o yuzden filmi bile izlemedim. Peygamber efendimizin sözünü koymuş sırf prim yapsın diye. Yahu istanbulun fethiyle peygamberimizin ne alakası var bir trailer böle mi olur.. Trailerden gördüğüm kadarıyla gerçek tarihi yansıtması açısından ayrı bir fail ona hiç değinmiyorum bile..
Sosyal ağlarda paylaş

Başta Muhteşem Yüzyıl, Osmanlı kafasını yaşayanlar tarafından acayip fazla eleştirilmişti. Baktılar herkes izliyor, şimdi o eleştirenler falan trt'ye aynı dizinin çakmasını yaptırıyor. Filmini falan çekmişler.

Yurtdışında nasıl Edward modasıyla herkes vampir romanı yazıp üttü bütün ergen kızları, burda da bizim halkın Osmanlı fetişinden para çekiyorlar şimdi de =) Fragmanı falan dandik geldi. Birde filme dindar çekmek için sağa sola boş dini laf çakmaları hoşuma gitmedi, izlemeyeceğim. Ama modayı yakaladıkları için para yaparlar diye tahmin ediyorum.

Kalten said:

Harbi eşkiya varken şu filme yapılmıs en iyi film demek çok abartı olmus.

Katılmakla beraber bu arada Türklerin çektiği filmler yurtdışında ödül falan alıyor artık. Dizilerin film uzunluğundaki versiyonlarıyla kıyas kabul etmezler yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Hannibal44 said:

Trailerın en başından daha fail film. Sırf o yuzden filmi bile izlemedim. Peygamber efendimizin sözünü koymuş sırf prim yapsın diye. Yahu istanbulun fethiyle peygamberimizin ne alakası var bir trailer böle mi olur.. Trailerden gördüğüm kadarıyla gerçek tarihi yansıtması açısından ayrı bir fail ona hiç değinmiyorum bile..

ahaahauhsfuahfuahsfuhasduh
Sosyal ağlarda paylaş

sirf osmanli turasi yuzugu, kolyesi takan tipleri gitmis saysak

herifler deli kazanmistir yani.

madem bu kadar curuk film yapacaktiniz yani amac isimden para kazanmak zaten, bari daha once cekselermis filmi yaziktir gunahtir sene 2012 hala istanbulu senmi alcanlar, benmi alcamlar gibi araklama repliklerle...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...