Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darwin'in Türk düşmanlığı.

Apache

Öne çıkan mesajlar

said:
horacegoesskiing, 09 October 2003 15:34 tarihinde demiş ki:
yaw ben de asıl green martiana yönelik öyle yazmış idim. Yani gerçekten üzülüyorum bu şekle dönüşünce threadler. dostluk barış kardeşlik eiğergamlık empati mantık...[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...

bosver ben bosverdim.[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ehua
bana göre evrim imkaansız...
Milyarlar değil triyarlarca yıl olsa bile o Gen sayısı değişimi,
sora O tüylerin yok olması
aklın gelişmesi..vs vs...

Bence Maymunlar İnsanların Farklılık düşünmesi sonucu ortaya çıkıp evrimleştiler desem şimdi?

eheh

Maymun gibi olmak isteyen insanlar(tarzanlar) zamanla maymun oldular...

komedi tam...

Maymundan mı geldik şimdi?
Darwin e 1...Diğer sallayan bilimcilere 2...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 25 October 2003 04:57 tarihinde demiş ki:
Bence Maymunlar İnsanların Farklılık düşünmesi sonucu ortaya çıkıp evrimleştiler desem şimdi?

gayet tabii diyebilirsin de o zaman bu bir teori degil inanc olur. bilimsel teoriler bilim adamlarinin `demesiyle` degil, objektif bilgiyle olusur.

bir de insanlarin olaya yaklasimini gordukce aciklama ihtiyaci duydum, bilim hic bir zaman kimsenin inancina karismaz yaradiliscilar gibi, belki de gercekten yaratici sirf bizi kandirmak icin fosiller, evrim kanitlari koydu, aslinda insanlar en basta insan olarak yaratildi.

iste olay su ki bu bilimin umrunda degildir, bilim en basit bir kac kabullenmeyi(assumption) yapar oncelikle. gecmisimiz sahte degildir, yani hafizamiz gecerlidir. yani felsefi olarak yaklasirsan belki ben bu mesaji atmadim. hepimiz yaniliyoruz.
ama bilim bu mesaji 12 bilmem kacta atmis oldugumu en bastan kabul eder.
olgularin devamliligini ve gecerli kalacaklarini kabul eder.
ve de cevreden topladigimiz her turlu objektif materyalin `gercek`ligini kabul eder. bunlar ustunde calisir.

yani bilim birseyler soyleyerek sizin inanclarinizi gecersiz kilamaz. bilimin kanitladigi, soyledigi seyler yuzunden inanclariniza saldirilmis hissetmemelisiniz. bilim sadece kendi contexti icinde gecerlidir. doga ustu olaylarla ilgilenmez cunku doga ustu olaylarin bilimin kendi contexti icinde gecerli buldugu objektif kanitlari yoktur.
yoksa belki herkes, hersey benim ruyamda gordugum seylersiniz. belki ben de yokum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler anlamadigim sey, evrim varsa niye insanlik en akilli varlik? neden hafiften akilli baska varliklar yok?

suan evrim geciren maymunlar niye gormuyoruz? yani evrimin orta derecesinde olan, yari insan yari maymun? bide o eskiden bulunan kafa taslari falan, ne bilim tek delil o, oda yani ne bicim delil.

benim sahsen inanmiyorum.[hline]Wolfshade, 03 August 2002 06:18 tarihinde demiş ki:
Ölümden korkmam...
Insanin kötü günündeki tek gercek dostu olarak varsayarim
Sosyal ağlarda paylaş

o konuda haklisin lop diye shapeshift olmicak haliyle

ancak su resme bak :

en bastaki sempaze desek, tamam ondan var, san sagdada insan, tamam ondanda var. peki ortadaki 4 tane dunyada niye yok?

kedigilleri ele alalim. tamam, kediler var ufak, kaplan var, aslan var. hepsi benzer, ancak degisik bicimde. peki bu evrimmi? yoksa ortama uyum saglamakmi?

ha mesela bide su hayvan var :

garip bir yaratik. bildigimiz uzere hem memeli, yavrularini emzirir, hemde yumurtlar. cinsinden bi tane var... eger evrimi goze alarak dusunursek, bunun olusumunu nasil tarif edebiliriz?[hline]Wolfshade, 03 August 2002 06:18 tarihinde demiş ki:
Ölümden korkmam...

Sosyal ağlarda paylaş

her ne ise yani, farki yok yani sempazeden o ayri konu. bu arada aklimdaki bir diger soru, neden sadece insanlar iki ayakta yuruyen canlilar? (kanguru, goril falan falan ayri, ellerini kullanmadan yuruyen demek istiyorum) ayak ustunde yurumek icin nasil evrim gecirmis olabilir?

benimde elimde yeterli delil yok birsey ispat edicek, sadece evrim teorisini sacma buluyorum. zaten kitabinda bile en bas sayfasinda 'icerikdeki hersey tamamen teoriye baglidir' diyor. eh tamam dusununce mantikli gelebiliyor evrim, ama her turlu teori mantikli olabilir, delil olmadigi surece ne kadar emin olabilirizki?[hline]Wolfshade, 03 August 2002 06:18 tarihinde demiş ki:
Ölümden korkmam...
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman o haywan kedi ile ördek ciftlesmesindenmi olusuyor?

Kednin biri gelip bir ordek seyetmis,araya birde kunduz girmis..

Açıkcası Draven ın söylediğine katılıyorum.Mantıken de dogru bana göre..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

simdi oturup teker teker quotelayip cok agir cevaplar vericem verirsem, tutamam cunku kendimi artik, o yuzden oyle yapmiyorum. abiler artik sIkIldIm ben laf anlatmaktan, bu kadar olmaz, ayiptir, insafsizliktir bu yaptiginiz. sayfalarca yazdik, kanit doktuk, mantigini anlattik, geliyosunuz suraya yok iki ayakli hayvan nasi olurmus, insan cok akilliymis, niye sempanzeler evrimlesmiyomus, evrimin TEK DELILI kafatasiymis(ooha!), evrim tamamen teoriye bagliymis(yahu iki sayfa oncesinde science for dummies seklinde anlattik teori nedir fact nedir) offff be yani, hakkaten of be.

burada filozof gibi mantik yureteceginize oturun iki rekat counterstrike oynamayip kitap okuyun da oyle gelip degerli fikirlerinizi bildirin, bilim bu, felsefe degil. biyolojisi var paleontolojisi var, embriyolojisi var.
ne demek ben inanmiyorum, ben sacma buluyorum. iyi ben de yer cekimini sacma buluyorum, atomlara da inanmiyorum. atom neymis oyle sey mi olur. yer cekimi de bizzat allahin kanitidir nasi dusmuyoruz dunyadan asagi.

sen dusundun iki ayakli hayvanin evrimlesemeyecegini, sen dusundun sempanzelerin neden evrimlesmedigini de bu ise HAYATINI VERMIS MILYONLARCA BILIMADAMI mi dusunemedi? soylediklerinizin hepsinin cevabi birak modern bilimi, BENIM TARAFIMDAN biriki sayfa oncesinde verilmis. ayiptir artik bu ya, saygisizliktir, hem de oyle boyle degil, laf olsun torba dolsun diye soylemiyorum bunu, cok buyuk saygisizliktir. sayfalarca yazmis kaynak gostermisim, surada iki insan birsey ogrensin diye iyi niyetle para kazanabilecegim zamandan saatlerce vermisim. hala BILIMSEL TEORIyle INANMAK kelimeleri ayni cumlenin icinde geciyor ya, oturayim monutoru yumruklayayim yani bosuna bunlar.
bilimle ne alakaniz var diye tarih bolumunden suresiz banlesem haksiz olmam, o derece artik.

haklisiniz evrim cok sacma, ama olsun ben evrime INANICAM, IBADETimi yapip DUA mi edicem Yuce Evrim`e. bilim adamlari ispata delile bakmazlar zaten kalplerini dinlerler bu konuda, kalp gozu onlara dogru yolu gosterir. sizin kalp gozunuz kapali.

allah askina ilkonce su threadi bastan asagi bi okuyun, ne demis bu herif, belki biseyler demistir diye.
sonra kalkip kitapciya gidin de demiyorum aman zahmet olur, kiymetli vaktinizi harcamayin, oturun netten iki tane harun yahya veya evangelistlere degil de universitelere, bilim adamlarina ait site okuyun, hatta aman efendim okumak nedir, goz atin. bunu yaptiktan sonra gelin bir daha konusalim. eger ondan sonra "abi simdi su nasil, benim aklim bu ise yatmadi" derseniz bakin o zaman zevkle anlatirim.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 31 October 2003 22:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam dark okumadim butun thread o benim sucum.

Sadece kendi dusuncemi belirtip cevap ariyordum, ortaya birsey atip kacmiyorum, ayrica niye bukadar sinirlendigini anlamadim yani bukadar degil bence. ben burda millete felsefe yapip hava atma gibi bir amacim yok, sadece tartisiyorum, forumun amaci bu degilmi?

az once okudum neler yazilmis gecen sayfalardaki, gorunuse bakilirsa tartismayi biraz ciddiye alinmis, sirf millet bildigini salliyor diye sana dalga gecme hakki verildiyse, benimde dusuncelerimizi belirtme hakkim olmali. eger tartisma boyle sinirli bir ortamda devam edicekse hic etmesin.

ayrica belirticem, evrim konusunda ne kitap okudum, nede arastirma yaptim. onceki yazimda dedigim gibi dayandigim bilgilerin delili yoktur, acikca soyluyorum. eger bu durumda bu konuda benim gibilere yer yoksa alin sizin olsun.

ben sadece halkdan biriyim ve kendimi evrimin teorisine inandirmaya calisiyorum, ancak ne dergilerdeki yazilar nede bilindik dayanaklar pek kafami acmiyor. teorinin asil anlami, yada evrimin deskriptif olusu bana pek bir ifade etmiyor.

Ayni zamanda evrimle yer cekinimi niye karsilartiriyoruz onuda anlamadim. bilmiyorum belkide sorun bende, kafam kIttir biraz.

Burda benim gordugum, benim gibi dini inanci olan insanlar evrim konusunda hor goruluyor.

Inancima saygi duyun veya duymayin pek onemli degil, ancak eger konu amiplerden geldigimizi tartisacak kadar geriye gidecekse, dunyanin ve evrenin olusumunuda tartisalim, big bang nasil fact dir onuda tartisalim, yani hazir gelmisken, standard cahil halk burda asil gercekler neymis ogrensin.

Sonuc olarak diyorumki dark eger bi ogretmen olsaymissin, sana garip sorular soran cocuklari baya bir irpalardin heralde.[hline]Wolfshade, 03 August 2002 06:18 tarihinde demiş ki:
Ölümden korkmam...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Draven, 01 November 2003 03:54 tarihinde demiş ki:
Tamam dark okumadim butun thread o benim sucum.

az once okudum neler yazilmis gecen sayfalardaki, gorunuse bakilirsa tartismayi biraz ciddiye alinmis, sirf millet bildigini salliyor diye sana dalga gecme hakki verildiyse, benimde dusuncelerimizi belirtme hakkim olmali. eger tartisma boyle sinirli bir ortamda devam edicekse hic etmesin.

ayrica belirticem, evrim konusunda ne kitap okudum, nede arastirma yaptim. onceki yazimda dedigim gibi dayandigim bilgilerin delili yoktur, acikca soyluyorum. eger bu durumda bu konuda benim gibilere yer yoksa alin sizin olsun.

ben sadece halkdan biriyim ve kendimi evrimin teorisine inandirmaya calisiyorum, ancak ne dergilerdeki yazilar nede bilindik dayanaklar pek kafami acmiyor. teorinin asil anlami, yada evrimin deskriptif olusu bana pek bir ifade etmiyor.

Ayni zamanda evrimle yer cekinimi niye karsilartiriyoruz onuda anlamadim. bilmiyorum belkide sorun bende, kafam kIttir biraz.

Burda benim gordugum, benim gibi dini inanci olan insanlar evrim konusunda hor goruluyor.

[hline]Wolfshade, 03 August 2002 06:18 tarihinde demiş ki:
Ölümden korkmam...

ehe her ogretmen anlattigi konuyu dinlemeyip dersin sonunda anlatilmis mevzuyla ilgili sifirdan soru soran cocuklari hirpalar.

bunca sayfa niye tartisilmis, sen niye kendini inandirmaya calisiyosun ki. iki taraf da delilini kanitini ortaya bunca sayfa dokmus, sen bunlara bakmaz da gelip okumadim ama diyip ortaya sifirdan ayni seyi atarsan iki taraf da patlar. niye tartisti ki bunlar. ve sen kendini buradaki tartismada ozetlenmis tezler cercevesinde inandirican ya da inandirmiycan da hangi tezler cercevesinde inandirican. burada iki tarafin da butun tezleri ozetlendi.

topice saygi, aleme saygi...[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

unity zaten cevap vermis de, gereksiz laflarin alemi yok kimse sana "senin gibilere yer yok burdaa yuru hade" filan demedi, gidin iki arastirma okuyun ondan sonra gelin istediginiz kadar tartisalim, adi bilim olsun demisim. benim sevmedigim olay "yersiz" muhabbetler, oturursun kahvede konuya ilgisi olan arkadaslarinla filozof gibi evrim midir mevrim midir tartisirsin da, burda 10 sayfa ben kicimi yirtmisken gelip son derece alakasizca threadden iki mesaj okumadan "ozgurce fikrini belirtme hakkini kullandi" isen benim de "ozgurce" sinirlenmeme de hic sasirmaman, bozulmaman gerekir.

ben kimseyi hirpalamis miyim? iki saat oturup y ve z nin yerinin degisik oldugu kodumun alman klavyesiyle o mesaji dakikada 10 kelime yazarak 3 kere ustuste yazdim, hirpalanmaksa hirpalanmak.
ama hasaa efendim, sen benim daha oncesinde yaptigim 10 sayfalik tartismayi okumayip, hatta hice sayip, burda cevabi verilmis polemikler baslatiyorsun, benim butun anlattiklarimi sifira indiriyorsun, bu beni "hirpalamak" degil, bu "saygisizlik" degil. aman diyim duygu somurusu filan degil ne olduysa onu yaziyorum iste. yanlissa yanlis de.

ilkokul ogretmeni bile 8 yasindaki cocuga kizar dersi dinlemeden soru sorarsa. ne garip sorular soran cocugu bu yahu. ogretmen sana butun ders kurtulus savasini anlatiyo sen dersin sonunda diyosun ki hocam bu savas kimler arasinda gecti. biz maymun gibi kicinda KUYRUKLA DOGAN insanlarin varligindan soz ediyoruz sen diyosun ki evrimin tek delili kafatasi. ne kafatasi abicim?

halktan biriyim ne demek? ben de tuggeneral degilim yani sivilim, bi burnum iki kulagim var merak etme; ama su ise bikac saatten fazlami ayirmisim ki biseyler ogrenmisim. cok zor degil.

said:

dini inanc ve evrim konusunda hor gorulmek? nerden girdi araya dini inanclar? sorun dini inanclarin mi yani, onun icin tantana ediyorum ben mi diyorsun? gercekten bu ne demek simdi. dini inanc ne, bilim ne, mictin icine iki kelimeyle ozetlemek gerekirse. din camide olur bilim universitede. git namazini kil ona kim karisiyo ama sonra kurani alip universitede ayet okuma kimseye. hangi bilimadami camiye gidip "beyler sizin bu taptiginiz varligin hic bir bilimsel dayanagi yoktur, bosuna tapiyosunuz, bakiniz bu ayette diyor ki deniz yarilmis, nasi olur, sacmalik bunlar" demis?

dini inanci simdi sen niye karistirdin anlamadim ama sen dini kaygilarla burada polemik yaratiyorsan o zaman zaten hor gorulmelisin. hatta bak bizzat hor goruyorum su an.

ben bilimden cakmam, isin felsefi, dini tartismasini yapalim diyosan onu bile yapariz. ama getirip bilimsel kilikli argumanlar sunma o zaman.

bi kere zaten cok onceden de dedigim gibi evrim asla hic bir dine karsi durmaz.
bilmem sen okudun mu ama; ben okudum kuran-i kerimi. evrim yaradilisa aykiri diye bisiy yok. hic bir kutsal kitapta "allah insani bugun ki haliyle sak diye yaratti dunyaya koydu" yazmiyor. tam tersine balciktan yaratti, sudan cikti, insan bahsedilecek hale gelene degin cok zaman gecti gibi ifadeler var. tanrinin ademi yaratmasi icin milyonlarca yil gecmis olabilir, sonucta tanri zaten zamana dahil degil onun parmak siklatmasiyla yarattim dedigi biseyin yaratilmasi milyarlarca yil da surmus olabilir. milyarlarca yil senin icin cok uzun bir sure ama zamandan muhaf varsaydigimiz bir varlik icin degil.

ayrica akil var mantik var. bugun artik evreni gorebildigimiz kadariyla tanrinin eskiden dusunuldugu anlaminda "yagmur yagdirmak, gezegen yaratmak" seklinde evrene mudahale etmedigini biliyoruz. bir takim doga kanunlari var bunlar belki ilahi bir gucun yonlendirmesiyle, belki degil, birseyler olusturuyorlar. insanlari ilahi bir guc yaratmis olsa bile zart diye dunyayi yaratip hop diye de insanlari ustune koymus olmasi birakin bilimi, hic bir mantiga uymaz.

said:
Inancima saygi duyun veya duymayin pek onemli degil, ancak eger konu amiplerden geldigimizi tartisacak kadar geriye gidecekse, dunyanin ve evrenin olusumunuda tartisalim, big bang nasil fact dir onuda tartisalim, yani hazir gelmisken, standard cahil halk burda asil gercekler neymis ogrensin.

biz senin inancina nerde saygisizlik etmisiz? bi de ustelik sen bizim bilimimize saygisizlik etmissin sanki.

konu amiplerden geldigimizi tartisacak kadar geriye gitmedi zaten evrim o demek. butun canlilar ortak atadan gelir. evrenin olusumuyla da evrim teorisinin HIC BIR alakasi yok. niye tartisiyoruz, tartismamiz gerekiyor anlamadim.
big bang nerde evrim nerde, biri teorik fizik birini topragi kazip buldugumuz kanatli surungen ayakli balina gibi seylerden, hayvanlarin embriyolojik olusumundan ve daha bin bir turlu seyden apacik goruyoruz.
lake victoria golunde bir evrim gosterisi olustu insanligin gozu onunde, bir balik turu varken icinde bisuru balik turu olustu, ama kimse bunun icin t
Sosyal ağlarda paylaş

Haklisin dark bayagi bir sacmaladim, en azindan saygiyla zaman ayirip boyle bir aciklama yapman cok guzel, o yuzden tesekkurler.

en azindan farkli bir acidan bir fikrim olduki ona gore arastirma yapicam. elime gecen bilgilerle geri donerim elbet :)

dini inancdan soz ettim ancak bu sana veya burdakilere degil, genel bir deyisti. hor gorulmemin nedenide onceden tartismaya girdigim insanlar tanri ve dinlere surekli bok attigi icin soyledim yanlis anlasilmasin.

neyse, tekrardan sagol.[hline]Wolfshade, 03 August 2002 06:18 tarihinde demiş ki:
Ölümden korkmam...
Sosyal ağlarda paylaş

Allah'a ve adem peygamber'e inanırım ama öyle insanlar gördüm ki çoğu maymun kadar insana benzemiyordu.. :-p

yaratılışı kendi adıma bilimle çeliştirmem, evrimi kabul ederim ve mantıklı bulurum ama adem'den geldiğimize de inanırım, adem'in ilk homo sapiens olmadığını söyleyebilir miyiz? söyleyemeyiz, olduğunu da söyleyemeyiz ama inanç zaten kanıt aramaz, aksi ispat edilmemiş bir kavrama inanmayı da yanlış görmüyorum bu nedenle. ama kafatası ve diğer somut kanıtlar da (herşey bir kenara, bu hayvanların yüzündeki ifade bile benziyor kardeşim, dini inancı olan da olmayan da insana benzetir bilimsel biiye dayandırmadan) benim için yeterli insanoğlunun maymuunla bir şekilde akrabalığı olduğuna..

Allah'a inanıyorum ve evrim teorisine itibar ediyorum, iç huzurum da yerinde.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

işte o dediğinden sanırım.. :-p

haa, yarın öbürgün çıkarlar da "ilk homo sapiens adem değil ahmet idi, bakın kanıtımız şudur" denirse (ki öyle bir ihtimal yok zaman makinesi bulunmadan) o zaman da başka birşeye dayandırırım kendime göre mantıklı olan, kutsal kitaplar bilim kitabı değil ki. evrime gelene kadar kıyametin tarifini de "proton çürümesi buna benzemiyor" diye eleştiririz o zaman..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...