Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darwin'in Türk düşmanlığı.

Apache

Öne çıkan mesajlar

aha Harun Yahya eheh çok komik adam bu
adamın kitaplarının kapakları bile süper bitanesi var simsiyah üstünde kurukafa var ismi de yüzyılın aldatmacası:evrim
evrim bana göre de uydurma ama bu bir fikirdir saygı duymak gereklidir.Harun Yahya darwin'i kötülemekten başka birşey yapmayan bir adam[hline]Grim Fandango Turkish Fan Club
Sosyal ağlarda paylaş

Ucuz propaganda + din sömürüsü

Ayrıca Darwin'den kime ne be? İnsanlar onu kara gözü kara kaşı için mi seviyor? Evrim teorisini alın gerisini boşverin. İsterse Türk, isterse insanlık düşmanı olsun..[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Adaxe Wiabolih of Eclipse, Rifleman/CH
Liga Sonega of Bloodfin, Artisan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fegro, 22 September 2003 21:00 tarihinde demiş ki:
Sitenin en altini oku bakalim ne göreceksin :)

"Bu sitenin hazirlanmasinda Harun Yahya'nin eserlerinden faydalanilmistir."

Maalesef Adnan Hocaymis :P

puahahahaha adam kendi yakalanmış bu kadar feci rezil olanı çok az gördüm azahzuhauah

[Bu mesaj StarAdam tarafından 04 October 2003 04:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
StarAdam, 04 October 2003 04:33 tarihinde demiş ki:
said:
Fegro, 22 September 2003 21:00 tarihinde demiş ki:
Sitenin en altini oku bakalim ne göreceksin :)

"Bu sitenin hazirlanmasinda Harun Yahya'nin eserlerinden faydalanilmistir."
Sly-one la falan akrabalığınmı var? Ben destekliyorum demedim ortaya bir görüş attım,rezil olunacak birşey yoksa fegro
Maalesef Adnan Hocaymis :P

puahahahaha adam kendi yakalanmış bu kadar feci rezil olanı çok az gördüm azahzuhauah

[Bu mesaj StarAdam tarafından 04 October 2003 04:35 tarihinde değiştirilmiştir]

Sly-one la falan akrabalığınmı var? Ben destekliyorum demedim ortaya bir görüş attım,rezil olunacak birşey yok,fegro görüp yazmış oraya,rezil olan senin attığın threadler.Garbage dan çıkma.

[Bu mesaj Apache tarafından 04 October 2003 16:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bi not ekleyim:
modern evrim kuraminin darwin'in one surdugu evrim kuramindan baya baya baya (onemli ondan tekrarliyorum) farklilastigini unutmayin.

darwin genetik diye birsey bilmiyordu bi defa.
(dogal secilim mekanizmasi falan korunmustur gerci ama lutfen evrim kuramini ozdeslestirmeyin darwin ile. ilk one suren odur ancak sonradan cok degismistir.)[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar Darwin'in teorisi icin bi cok deney yapilmistir ve sonucsuz cikmistir darwin teorisi bulundugu donemin sosyolojik dogrularini ve erdemlerin icten ice dogrulayan bi teoridir yani isin ucunda sadece bilim yoktur.buna kesin dogrudur gozuyle bakmayin.Guclu olan ayakta kalir sozu o zamanin zenginlerini etrafinda toplamistir ve bu kadar populer olmasinda da payi da buyuktur.

Bu yazdiklarim konuya bi ek not gibi oldu konu hakkindaki dusuncem ilk mesajimda var zaten..[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 22 September 2003 07:24 tarihinde demiş ki:
darwin once kendi teorisini kanitlasinda oyle maymun ve insan arasi oldugumuzu soylesin
teoriisinin aksine gosteren cok guclu iddialar var.

said:
green_martian, 06 October 2003 05:55 tarihinde demiş ki:
Arkadaslar Darwin'in teorisi icin bi cok deney yapilmistir ve sonucsuz cikmistir darwin teorisi bulundugu donemin sosyolojik dogrularini ve erdemlerin icten ice dogrulayan bi teoridir yani isin ucunda sadece bilim yoktur.buna kesin dogrudur gozuyle bakmayin.Guclu olan ayakta kalir sozu o zamanin zenginlerini etrafinda toplamistir ve bu kadar populer olmasinda da payi da buyuktur.

standart yaradiliscilik propagandalari. bilincsiz insanlar elbette bunlara inanabilir. konu hakkinda iki makale bir kitap bile okumus olsan bunlarin suni tartismalar yaratip politik kazanc saglamak icin oldugunu acikca gorurdun.

simdi neresinden tutsam dokulecek mantigina cevap vermeye calisayim:

1- evrim deskriptiftir. nasil olmasi gerektigini degil, nasil oldugunu anlatir.

2- `evil` oldugunu iddia ettigin evrim kuraminin o zamanlar karsisinda yer yer kolecilik sistemini savunan bir kilise vardi. irkcilikla suclanan darwin, cevresindeki bir cok avrupalinin yaninda melek sayilirdi cunku kolelik sistemine karsiydi. o donemin sosyolojik dogrularini dogrulayan(?) bir teori degildir cunku o donemin sosyolojik dogrulariyla motamot zittir. acikliycam.

3- dogal secilim konseptine yabanci insanlar(misal sen), dogal secilimin `zayif insanlar olsun, guclu yani zengin olanlar yasasin` manasina geldigini, hatta irkciligi destekledigini dusunebilirler. evrim bunun tam tersini soyler:

+oncelikle, daha once de soyledigim gibi evrim deskriptiftir. bir gorusu, dogruyu destekleyemez. nasil olmasi gerektigini degil sadece nasil oldugunu soyler. bilimsel bir teoriye bu acidan yaklasip curutmeye calismak ancak sarlatan isidir.

+insan sosyal bir hayvan olarak evrimlesmistir. sosyal toplumlarda kooperasyon, vahsi ortamdaki birbirini eleme sisteminden ustundur; cunku daha karlidir. eger insanlar birbirini elemek yerine sosyal olarak birbirlerini kalkindirirlarsa insan irki yukselir.

survival of the fittest konsepti sosyal yasami irdelemez, ama konuyu baglasak bile buna gore insanlarin birbirlerine destek olmasi insanligi daha hizli yukseltir. yani survival of the fittestta zenginlerin ayakta kalmasi fakirlerin ezilmesi gibi birsey yoktur. yaradilisci safsatasidir.

+insan homo sapienstir. yani evrime gore insanlar arasinda farkli irklar filan yoktur, oyle zenciler zayif onlar olsun diyormus evrim vs. bunlar uydurmadir. evrimde boyle bir sey yoktur.

+hitlerin darwinismi kullanmis olmasi uydurmadir, hitler bir kere zaten hristiyandi ve `yahudileri tanri icin olduruyorum` derdi. sosyal darwinism de safsatadir.
bir kere evrim sosyal darwinismi, yani irkciligi desteklemez. evrime gore genetik cesitliligi daha cok olan hayvan ustundur. hitlerin `alman irki ustundur, digerlerini asalim keselim` demesi evrime baglanamaz cunku evrime gore homo sapiens turunun icinde genetik varyasyon olmasi makbuldur, tek bir genetik soyagaci olmasi sakattir. turun uzun donem de survival sansini minimuma indirir.

+evrimin halk arasinda populer olup olmamasi, zenginlere hitap etmesi bilimsel bir teori oldugu gercegini degistirmez. evrim modern bilimde coktan kabul edilmistir. modern bilimciler de slavemaster ve irkci burjuvalardan olusuyordur tabii.

4-insan ve maymun arasi oldugumuzu kanitlasin ne demek? evrim hakkinda bilgi sahibi olmayi birak akil var mantik var. insan ve maymun arasi ne demek ya? insaniz iste?
maymundan da gelmiyoruz. bugun ki maymunla ortak bir atadan geliyoruz.

5- simdi sana ilginc bir haberim var, darwin 19. yuzyilda yasadi. darwin evrim teorisini one suren insandir, evrim teorisini darwin KANITLAMAMISTIR. evrim teorisini modern bilim KANITLAMISTIR.

evrimin teori olmasinin nedeni, sandiginin aksine, evrimin kesin olmamasi degildir. evrim artik dunya bilim adamlari tarafindan coktan kabul edilmistir, BILIMSEL PLATFORMDA EVRIMIN OLUP OLMAMASI GIBI BIR TARTISMA YOKTUR. bu yaradiliscilarin dusunmenizi istedigi seydir.

peki evrim neden teoridir?
yer cekimi neden teoridir? newtondan theory of gravity? ziplayinca yere geri inmiyor musun? suphen var mi yercekiminden?
hatta einstein in gorelilik teorisi yercekimi teorisini curuttu. simdi yandik demektir o zaman, yercekimsiz bir dunyada yasamak zorundayiz.

bu bir ornek. evrim bir teoridir, cunku evrim mekanizmasinin nasil isledigi kesin degildir; ama evrim KESINDIR, `FACT`tir.
teoriler kesin olan seyleri aciklamaya calisir. yercekiminin bir teoriyle aciklanmaya calisilmasi gibi, evrim de bir teoriyle aciklanmaya calisir. yoksa evrim konsepti bir teori degildir, bilimsel bir gercektir.

hic bir bilimadami evrim var mi yok mu tartismasi yapmaz. ilkel baliklardan memelilere kadar gecis fosili var, DORT AYAKLI BALINA var, TUYLU KANATLI KERTENKELE VAR. insaf. bu kadar
Sosyal ağlarda paylaş

anladim dark sende biseyler okumusun bunlari anlatmak disariya gostermek icin beni sectin ama bunu yaparken asi genc tavirlarindan siyrilipta biraz olgun bir sekilde cevap verseydin keske...

aklin sira bu konuda kitap okumadigimi one suruyosun, aklin sira cunku okudum bu yazdiklarim benim dusuncelerim degil okuduklarimdan cikardigim aklimda kalan Factler (oh yeah ingilizce konusuyorum).Gerekirse kaynaklarini da yazarim ornegin kaynaklarimdan biri darwin'in cokusu adli, kitap yazari aklimda diil cunku kitap yanimda diil.

yine aklin sira benim teoriye karsi durdugumu ve onu "evil"(nasil da ingilizce dokturuyorum) diye tasvir ettigimi soyluyosun yine buna guluyorum cunku ben evrime inanan bi insanim, hatta anlamani kolaylastircaksa yabanci tasvirler kullaniyim "l'esprit critique" e inanan bi insanim.Bi fikre kapilmam o fikri elestiren ve destekleyen kitaplari okurum ki ortaya koyabilecegim savlarim olsun, gercekten inanabiliyim.

uzun bi yazi yazmisin ama 2. paragraftan sonra beni anlayamamis bi insanla karsi karsiya oldugumu gorunce okumaktan vazgecip cevap verme istegi duydum.
daha yazardim belki de aksam gelince eve yazarim ama su an bile dersime gec kalmis durumdayim.[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

nedir? yazdiklarinda cevap verecek, bilimsel bir sav, arguman gibi birsey bulamadim. ikinci paragraftan otesini okusaydin belki daha manali birseyler yazardin, kisisel saldiridan ote.

is karsi tarafin senin anlamani kolaylastirmak icin kullandigi iki kelimeyle dalga gecmekle(ha mevzu bu ise ben de senin zayif turkce kullanma becerinle alay edebilirim), evrim teorisi aleyhinde `bisuru deney yapildi ispatlanamadi zenginler fakirler sosyolojik erdem hololololooggol` diye konustuktan sonra `ben evrime inaniyorum senin dedigine guluyorum hohoho` demekle, `iki kitap okumussun caka satiyosun, cilgin genc` demekle bitiyor sandi isen yaniliyorsun.

karsi tarafa boyle basitce camur atmak kolay da, kendi demek
istediklerini hakli cikaracak birseyler soylersen ciddiye alinirsin ancak.

madem okudun kitaplari, ne okudugunu bize anlat da biz de bilelim. seni anlayamadik kusura bakma, anlatirsan anlayabiliriz belki.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 07 October 2003 02:23 tarihinde demiş ki:
ama ciddiye alinmasi gereken bi adammis harun yahya anladigimiz kadariyla.

orasi kesin. bilim nedir ne degildir bilgisi olmayan insanlar biriki laf cambazligina kaniyorlar, bu forumda bile var boyle insanlar.
o yuzden burada sayfalarca bilimsel sav surerek insanlara birsey kanitlamaya ugrasiyoruz zaten.
yoksa `bir kisi secip okudugun kitaplardaki bilgiyi dokmek`, veya kimseye haddini bildirmek degil amac.

ayrica yine dikkatimi cekti- green martian, demissin ki darwin teoriyi yaratirken amaci bilim degildi, o donemin sosyolojik dogrularini destekleyen bir teori yaratti. bu cok klasik bir yaradilisci safsatasidir, her tartismada one surulur kesin.
sonra da darwinin teorisinin `evil` oldugunu soylemedigini iddia ediyorsun. amaci bilim degil demissin daha ne diyeceksin ki? soylediklerin de ben gunumuz evrim teorisinden degil darwinden bahsediyorum desen bile, yaniliyorsun cunku o iddia da dogru degil. evrime inaniyorum diyorsun; ama bunla celisen -

said:
green_martian, 22 September 2003 07:24 tarihinde demiş ki:
darwin once kendi teorisini kanitlasinda oyle maymun ve insan arasi oldugumuzu soylesin
teoriisinin aksine gosteren cok guclu iddialar var.

said:
green_martian, 06 October 2003 05:55 tarihinde demiş ki:
Arkadaslar Darwin'in teorisi icin bi cok deney yapilmistir ve sonucsuz cikmistir

- gibi iddialarda bulunmussun. demek istedigin modern evrim teorisine inaniyorum ama darwinin ilk ortaya attigi teori yanlis mi? bu bile gecerli olmaz; cunku darwin ortaliktaki bircok fikri sentezleyip evrim teorisinin temelini atmis, bugune kadar binlerce bulgu ve deneyle desteklenmis bu teori. yani statik, yanlislanabilecek bir teori degil ki darwinin teorisi dedigin sey?

dedigim gibi, `sen beni anlayamamissin okumadim bile yazdigini` demek yerine demek istediklerini aciklarsan, daha saglikli bir tartisma olur, belki bu celiskiler de ortadan kalkar.
Sosyal ağlarda paylaş

soyledigim gibi derse gec kaldigim icin evden ciktim diyorum sana uzun uzun cevap yazmam mumkun diildi.sonunda da derse gec kaldim zaten.
ben sana kisisel saldirida bulunmadim bilmedigin seyler hakkinda yorum yapma yargida bulunma dedim
bana soylediklerin
1- "kitap okusan bilirdin" ki burdan kitap okumamisin manasi cikar... kitap okudum adini da verdim orda
2- benim teoriyi evil olarak gordugumu soylemisin buna gulmiyim de ne yapiyim? Boyle bi kelime mi kullandim ben?
bende alinti yapip koymusun sonra altina teoriyi "evil" olarak gordugumu yazmisin nerden cikardin bunlari? hayalinde beni mi canlandirdin?ben boyle bisi soylemedim.Kanit mi istiyosun ?yazdiklarima ve senin onun uzerine yazdiklarina bak.

Turkce konusuna gelince boyle yazmamin tek nedeni var o da hiz saglamasi yoksa turkcem ilgili bi sorun yok.En azindan turkce dilini kullaniyorum anlatmaya calisirken.

bu soylediklerimin hangisi camur atma? yalan mi soyluyorum?[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 06 October 2003 11:56 tarihinde demiş ki: konu hakkinda iki makale bir kitap bile okumus olsan bunlarin suni tartismalar yaratip politik kazanc saglamak icin oldugunu acikca gorurdun.

said:
dark-dr, 06 October 2003 11:56 tarihinde demiş ki:dogal secilim konseptine yabanci insanlar(misal sen)

said:
dark-dr, 06 October 2003 11:56 tarihinde demiş ki:bu kadar bilincsiz, kor cahil olmayin.

buyur bunlarda kisisel herhangi bir gercege dayanmayan ici bos yargi ve iddialarindi...
2 cumlemden bunlari nasil cikardin anlayamadim dogrusu?
Terbiyeli olup kisiye diilde konuya yogunlassak?[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...