Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darwin'in Türk düşmanlığı.

Apache

Öne çıkan mesajlar

ya biraz mantikli olun ya bana hala nerde ansil olmus diyosun? SANA SOYLUYORUM KITAP ELIMDE DIIL TARIH KANIT VEREMIYORUM DIYE. SOYLEDIKLERIMIN HEPSI DOGRUDUR.Isteyen Darwin'in Cokusu adli kitabi alip okur icindede yazdigim tum argumanlari ve ornekleri bulur.Safsata diil bunlar gercek.Tekrar soyluyorum araformlar mevcut ama evrimi kanitlar derecede diil.Ki bunun yaninda yapilan lab deneyleride evrimi kanitlar dogrultuda diil.Son kez soyluyorum evrim kanitlanmadi ve butun bilimadamlari buna inanir gibi sacma yargilarla gelmeyin.Anlattiklarim masal diil gercek kitaplarda yazan gercekler kaynagini yazdim istersen alir okur ogrenirsin yoksa burda hala safsata masal diye alt alta yazar durursun.Biraz terbiyenizi takinin yorum yaparken.[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

basit mantik onermeleri yazilar ya da teoremlerle degismez. bunlar evrenin her yerinde, fiziksel acidan farkli durumlar olsa bile gecerlidir. ornegin eger a = b ve b=c ise a=c onermesi. ha matematik hokkabazligina girersek 2+2=4 olmadigi dahi ispatlanabilir, matematiksel olarak degil mantiksal olarak bakiyoruz.

bu durumda eger acigi var diye evrim teorisinin sayginligi, kabul edilebilirligi dusuk oluyor, gecerliligi zarar goruyorsa, ayni sekilde aciklari oldugunda rolativite teorisinin de, yani neticede yercekimi konseptinin de sayginligi, kabul edilebilirligi, neticede de gecerliligi dusuk olur. bu onerme filanca falanca deney ya da alintiyla degistirilemez, evrenin bu noktasinda nasilsa genisleme sinirinda da ayni olur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ehe buna tartismanin `civitma` fazi deniyor herhalde.

teklifim hala gecerli. `su kitabi alin yaziyo yaaa bakin valla dogru soyluyorum` dan baska, sans eseri de olsa, evrimin kanitlanmamis olmasiyla ilgili bilimsel bir sey gecerse aklindan , gel bizimle paylas :)

onun disinda salyalar sacarak yazdigin baska mesajlar beni ilgilendirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dark sen bu konusma tabirinle mi yonetici oldun ne kadar sacma sapan agizlar kullaniyosun yazi yazarken
bende sana cevap verip o salyayi aile kokeninize kadar uzatirim bu forumun da icine edilmis olur. terbiyeni takin genel yonetici
bunlarin kaniti var kitabin adini verdim ben kanadadayim kitap istanbul da anlamiyo musunn?
hayatinda tarih essayi okudun mu bilmiyorum ama ordada alinti yapilirken sayfa adi ve kitap verilir kusura bakma sayfasi aklimda diil ama kitap aklimda bu seni tatmin etmiyosa al eline de deneme nasil yazilir ogren.[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 07 October 2003 23:12 tarihinde demiş ki:
ya biraz mantikli olun ya bana hala nerde ansil olmus diyosun? SANA SOYLUYORUM KITAP ELIMDE DIIL TARIH KANIT VEREMIYORUM DIYE. SOYLEDIKLERIMIN HEPSI DOGRUDUR.Isteyen Darwin'in Cokusu adli kitabi alip okur icindede yazdigim tum argumanlari ve ornekleri bulur.Safsata diil bunlar gercek.Tekrar soyluyorum araformlar mevcut ama evrimi kanitlar derecede diil.Ki bunun yaninda yapilan lab deneyleride evrimi kanitlar dogrultuda diil.Son kez soyluyorum evrim kanitlanmadi ve butun bilimadamlari buna inanir gibi sacma yargilarla gelmeyin.Anlattiklarim masal diil gercek kitaplarda yazan gercekler kaynagini yazdim istersen alir okur ogrenirsin yoksa burda hala safsata masal diye alt alta yazar durursun.Biraz terbiyenizi takinin yorum yaparken.[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence

bizim soylediklerimiz de dogrudur o zaman. biz de baska kitaplari okuduk. ispat olayi boyle oluyorsa bitmistir olay zaten. evrim kanitlanmadi tum bilim adamlari inanmiyor diye ancak radikal dinci cevreler soyler, son 10 yilda yayinlanan biyolojik bilimsel yazilarin HEPSINDE evrim konseptinden yola cikilarak yeni seyler ortaya kondugu daha once bu topicde de yazilmisken tutup da her bilim adami buna inanmiyor deme. dupeduz inaniyor.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ben "kitap okudum dogru" demiyorum tarhileriyle soylediklerimin hepsi orda var diyorum yani yazar uydurmuyo var.Dark ve unity butun bilimadamlari buna istisnasiz inaniyo diyorsunuz bende tersini soyluyorum ve tarihleriyle bu kitapta var diyorum size.
kitabin adini verdim adam hala gelmis bana kanit sun diyo hayatinda tarih denemesi okumamiski bi konuda yazi yazarken (ki bizim su an yaptigimiz sey bu, hic birimiz biyolog diiliz) alinti yaptigin kisinin adi kitabinin adi ve sayfalari kaynak gosterilir ve ben bunu yaptim adam(dark the salyamaster) gelmis hala "kaynak goster yalanci" diyo bana.

Hala, "salyan akiyo, kanit sunmuyosun" deme goremiyosan yardimci olamam.[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bi uzlaşmaya varalım isterseniz.
Evrim tam olarak kanıtlanmamış olsa bile bugün özellikle biyolojiye dayalı bilim dalları o teorinin üstüne kurulmuştur. Varoluşun kabul görmüş bir teorisidir. Gün gelir daha doğru bir teori çıkar, o zaman bilim çevreleri de buna itimat eder. O güne kadar da evrim teorisi geçerliliğini koruyacaktır. Okey miyiz?[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 08 October 2003 03:12 tarihinde demiş ki:
ben "kitap okudum dogru" demiyorum tarhileriyle soylediklerimin hepsi orda var diyorum yani yazar uydurmuyo var.Dark ve unity butun bilimadamlari buna istisnasiz inaniyo diyorsunuz bende tersini soyluyorum ve tarihleriyle bu kitapta var diyorum size.
kitabin adini verdim adam hala gelmis bana kanit sun diyo hayatinda tarih denemesi okumamiski bi konuda yazi yazarken (ki bizim su an yaptigimiz sey bu, hic birimiz biyolog diiliz) alinti yaptigin kisinin adi kitabinin adi ve sayfalari kaynak gosterilir ve ben bunu yaptim adam(dark the salyamaster) gelmis hala "kaynak goster yalanci" diyo bana.

Hala, "salyan akiyo, kanit sunmuyosun" deme goremiyosan yardimci olamam.[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence

bir kitap olayi cozuyo diyosun yani. olayi bir kitapta bitirmis adam, hepsi de dogru. ayni kanida olmayan zilyonlarca bilimsel makale var, ama bir tek kitap olayi halletmis yurumus. kanit gosterdim diyorsan buyur bak yukarda senin one surdugun sav karsisinda tonla kanit var bir suru postta onlari napicaz ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 08 October 2003 11:58 tarihinde demiş ki:
Şöyle bi uzlaşmaya varalım isterseniz.
Evrim tam olarak kanıtlanmamış olsa bile bugün özellikle biyolojiye dayalı bilim dalları o teorinin üstüne kurulmuştur. Varoluşun kabul görmüş bir teorisidir. Gün gelir daha doğru bir teori çıkar, o zaman bilim çevreleri de buna itimat eder. O güne kadar da evrim teorisi geçerliliğini koruyacaktır. Okey miyiz?[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...

simdi soyle diyelim, 17. yuzyilda newtonin ortaya attigi yer cekimi teorisi de modern bilim sayesinde yenilenmistir, ama hala yer cekimi vardir.
evrim teorisi icin de ayni sey gecerlidir.
`teori` ve `bilimsel gercek` arasindaki baglantiyi gorelim. bu gibi teoriler gercekleri aciklamaya calisan teorilerdir, hatali olsalar bile gercegi yanlislamazlar.
`atomic theory`ler vardir birsuru. atom hakkinda bugune kadar sittin tane teori uretilmistir, bir cogu yanlistir. sonuc? atom yok mudur?

bugun bir kara hayvaninin balinaya donusumunun butun fosilleri elimizdeyken, KANATLI(ve kanatlar basbaya tuylu yani, oyle kanat degil)SURUNGEN fosili varken, insanin dahil oldugu hominid familyasina ait yuzlerce fosile sahipken, ilkel baliklardan memelilere kadar - arada elbette bazi bosluklar olsa da - gorulebilir bir fosil kaydi varken, kimse `hmm yani evrim bugun icin gecerli ama yarin disprove edilebilir bunu gorebiliyorum` dememeli.
bu `bigun yercekiminin olmadigi kanitlanir, belki de hepimizi mistik bi el dunya ustunde tutuyodur o biraksa uccaz` demek bilimselliginde bisey. ha boyle bi ihtimal var mi? var evet, her teori, her bilimsel gercek icin var.

evrim teorisinin karsisinda duran bilimsel bir teori var mi? MILYON tur hayvan ve bitkinin AYRI AYRI olusumunu aciklayacak bir teori? bilim tarafindan duzinelerce kez kanitlanmis, bilimle ilgisi olmayan evangelist yaradiliscilar tarafindan yalanlanmis, abiogenesis yerine onerilen BILIMSEL bir teori var midir?

yani fosillerde gordugumuz gunumuzde olmayan turlerin, ve eski caglara ait fosillerde gunumuz turlerinin bulunmamasinin tek bir bilimsel aciklamasi var: o turlerin zamanla degisiyor olmasi. yani `boyle bisiy var mi yok mu yaa` diye bi tartisma yok bilim aleminde, bilim aleminde nasil hersey yer cekiminin oldugu kabul edilerek yazilirsa ayni sekilde biyolojiyle ilgili hersey de evrimin var oldugu kabul edilerek yaziliyor. evrim kanitlandi-kanitlanmadi kavgasi benim gibi siviller ve kilise arasinda ki bir kavgadir olsa olsa, yoksa bilimsel bir sey sanilmasin.

belki de dunya dinozorlar, ayakli balinalar, kanatli kertenkeleler, INSAN ve insana cok benzeyen onlarca turu de kapsar halde, tanri tarafindan yaratildi. sonra nasil olduysa homo sapiens haric butun bu turler, insansi turler dahil, geberdi.

basta ettigin `evrim tam olarak kanitlanmamis` lafina hitaben: dogru, TAM olarak kanitlanmamistir. iyi de tam olarak kanitlanmak ne demek abi? zaten bilim de hic bir zaman hic bir sey TAM OLARAK kanitlanamaz ki? %100 dogru diyebilecegin bisey yok abi bilimde. yer cekimini bile tam olarak kanitlayamazsin. o yuzden `tam olarak kanitlanmamis` olmasi birsey ifade etmiyor evrimin. sorun `kanitlanmamis` denmesi bilimle ilgisi olmayan bir kesim tarafindan. kanitlanmis abi iste yuzlerce embriyolojik, paleontolojik, biyolojik, zoolojik kaniti var daha ne kaniti olacak?
o yuzden green martian la anlasamiyoruz zaten. yoksa senle celiskiye dustugumuz bir nokta yok bu konuda.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 09 October 2003 17:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 08 October 2003 12:53 tarihinde demiş ki:
evrim teorisi kanıtlanamaz yakın bi zamanda ben hayal bile edemiyorum kanıtlandıgı günü.
ama evrime inanıyorum.

evrim kanitlandi, ha yok senin kafandaki fantastik dunyaya gore kanitlanmadiysa inanma; bilim INANC isi degil, kanit isidir. evrim kanitlanmadi ama inaniyorum ne demek yahu? tanri mi bu, din mi bu?

gelelim green martianin disinda baska bilimsel bi delil sunmadigi, bagnazca savundugu `kutsal kitap`a.

merak ettim nedir bu kadar bilimsel olarak evrimin kanitlanmadigini gosteren kitap, icinde bilim namina ne gecmektedir, arastirdim.

umdugum gibi, bu kutsal kitabi harunyahya.net de fazla aramama gerek kalmadan buldum:
http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr/Pg/WorkDetail/Number/1646?HY=ddf2f734994c2187b1f0055232328b89

oncelikle yazari hakkinda bilgi verelim, yazari jeremy rifkin, kisa bir biyografisi ve egitimi:
Jeremy Rifkin, born in Denver Colorado on January 26,1945 and raised in Chicago, earned a bachelor's degree in economics from the University of Pennsylvania and a masters in international affairs from the Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts (Contemporary Authors). He became a political activist in 1967 when he organized a march against the Vietnam war. In 1977, Rifkin established the Foundation on Economic Trends, an organization that has focused on the issues surrounding genetic engineering and biotechnology. Rifkin, alarmed by these advances, envisions afuture in which humankind controls and exploits the genetic composition of all life, including its own, through cloning, selective breeding, gene transference, and discrimination based on cultural and commercial eugenics.

bilimin ekonomi ve sosyal yasam uzerine etkileri hakkinda kitaplar yazan bi insan, ona saygim var; ama bilimadami degil. o yuzden yazdiginin bilimsel platformda bir agirligi yok.
madem bilime uzak insanlar, etrafta binlerce bilimsel kitap varken bu ekonomistin - ilginc bir sekilde turkceye darwinin cokusu olarak cevrilmis - algeny: a new word, a new world adli kitabini okuyup etkileniyorlar, icindeki biriki argumani iki dakikada curutelim de kitabin ne kadar agirligi oldugu belli olsun.

belli basli creationist sitelerinde(aralarinda dunya gezegeninin 6 bin yil once tanri tarafindan yaratildigini savunanlar da olmak uzere) jeremy rifkinden quotelar icin bir arastirma yaptim.

"The fruit fly has long been the favorite object of mutation experiments because of its fast gestation period (12 days). X rays have been used to increase the mutation rate in the fruit fly by 15,000 percent. …Even with this tremendous speed up of mutations, scientists have never been able to come up with anything other than another fruit fly." (Algeny, (New York: Viking Press, 1983, p. 134)

iste bizim dr. budweiserin kurbagaya elma yedirip yeni bir tur yaratma girisiminin sonucsuz kalmasinin bir baska ornegi.
simdi bilimsel gercekleri verelim konuda:
1-fruit fly dedigini istedigin kadar evir cevir, istersen asmis mutasyon gecirt, yine elde edecegin sey `fruit fly` olacaktir biyolojik siniflandirmaya gore zaten.

bi de ne bekliyorsun fruit fly`a x ray verince mamuta filan mi donusecekti? evrimin hangi kurali fruit fly x-ray isinina maruz kalinca balinaya evrimlesir diyor da bunlar bir sinege xray verip yine baska bir sirke sinegi turune donusmesini begenmiyorlar?

drosophilidae olarak siniflanan fruit fly in 3000 civari `turu` var. fruit fly a sunu verdik, yine fruit fly kaldi dedigin zaman 3000 civari turden bahsediyorsun.

goruldugu gibi kictan uydurma bir yaradilisci iddiasi. siradakine gecelim.

yaradiliscilarin yazisi:

As we have seen, the evolution claim is completely at odds with the laws of physics. The second law of thermodynamics constitutes an insurmountable obstacle for the scenario of evolution, in terms of both science and logic. Unable to offer any scientific and consistent explanation to overcome this obstacle, evolutionists can only do so in their imagination. For instance, the well-known evolutionist Jeremy Rifkin notes his belief that evolution overwhelms this law of physics with a "magical power":

jeremy amcanin yazisi: The Entropy Law says that evolution dissipates the overall available energy for life on this planet. Our concept of evolution is the exact opposite. We believe that evolution somehow magically creates greater overall value and order on earth.368

These words well indicate that evolution is a dogmatic belief rather than a scientific thesis.

`puhahahaha` gulusunun tam oturacagi durumlardan birisi. bu kadar bilim dedik, kanit dedik, kutsal kitap dedik; lakin adam termodinamigin ikinci kanununu evrime karsi kullanan soytarilardan ileri gidememis. tam bir hayalkirikligi.

simdi jeremy abi, boyle maymun olmak yerine arastirip ogrenseydin ki, termodinamigin ikinci kanunu der ki, bir cok sekilde soyleyeyim, ISOLATED - DISARDAN ICERI ENERJI GIRMEYEN bir si
Sosyal ağlarda paylaş

yaw ben de asıl green martiana yönelik öyle yazmış idim. Yani gerçekten üzülüyorum bu şekle dönüşünce threadler. dostluk barış kardeşlik eiğergamlık empati mantık...[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...

/pardon, demin quoteliycakken editlemisim mesaji ehueh. yanlis anlasilmasin yazdigi herhangi birseyi silmis degilim horace`in.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 09 October 2003 16:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne kardesligi ne dostlugu? bunlar bazi serefsizlerin(harun yahya mi dersin ICR mi dersin) yaptigi propagandalar, bilimin icine sicma girisimleri. ve de buna kanan bazi insanlar. kardesligi yok bunun kusura bakma. gercekten bilimsel bi tartisma olsa zaten bu hale gelmez, sorun orda.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 09 October 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
benim tartistigim hristiyan amerikali bile bana harunyahya.netten link veriyorsa...

auhaahudfuhahf

abi resmen dagildim.
zuuhauhafdaslj
ahua tutamiyorum kendimi :)[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

[Bu mesaj wanderer1985 tarafından 09 October 2003 16:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...