Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

allah yok peygamber yalan

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

suBzer0 said:

Rahatsız oluyor olabilirsin bunu anlarım ama ben şunu da beklerim mesela insanlardan ; günde kaç kere okunuyor 5 , sabah namazı haricinde çok rahatsız ettiğini düşünmüyorum , yani ekstra bir uyuzluğun varsa rahatsız olursunda burda bahsedilen ses düzeyi. Şimdi mesela benim de çok hoşuma gidiyor ezan ,yani güzel okununca gerçekten etkiliyor beni bu da benim görüşüm. Sen kalkmasını istiyorsun bende abi 2 dk benim ve benim gibi düşünenler için sabredin diyorum.. Bunu yapında çağ atlıcaz mı peki?

aynen sabah ezanı ve ramazan davulcuları dışında rahatsız etmiyor alıştık zaten artık fakat her sokak başında bir camii olunca ve eş zamanlı olarak ezana başlamadıklarında yine rahatsız edici bir gürültü oluşuyor.merkezi sistemle ezan işini yapsalar bir nebze olsun bu rahatsızlık giderilir.

Frantic said:

ezana ihtiyac olmayan yerde minareye de ihtiyac yok.

minarelerin bir zararı yok hem mimari olarak güzel gözüküyor hemde inanan insanlara + faith verir :)
Sosyal ağlarda paylaş

ezan sesinden rahatsız olmak, müslümanlığa saldırı gibi algılanıyor. bence ezana bu çağda gerek olmadığını her aklı başında insan kabul eder, ve bunun müslümanlıkla bir ilgisi yok. ama işte ''çoğunluğu müslüman bir ülkede yaşıyoruz; hoşluk olsun, turistik açıdan çekicilik olsun, ezan sesi duymaktan hoşlananlar mutlu olsun'' deniyorsa da, böylesine gürültü kirliliği yaratacak bir biçimde olmamalı.

ezan 20 adım aralı camilerden, biri bitmeden diğeri başlayacak şekilde, bet sesli müezzinler tarafından bir de üstelik hoparlörle okunduğunda tepki çekmesi gayet doğal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...