Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Başlyanlar için Classlar (Kısa Bilgi)

ismetto

Öne çıkan mesajlar

Destro Dps`e yatkındır. Order Defansifdir...
Speclerin ne olursa olsun, karşıtın bir chara mutlaka rastlarsın...

Choppa - Slayer ; Parti charıdır. Solo zor kasılır. Partin sağlam olduğu sürece yarıp geçer. Duello konusu tamamen yetenkle alakalı ama en zorlayıcı klass Tanklar ve range classlardır.

Archmage - Shaman ; Solo ve partide kasılabilir. Dpsleri idir. Genelde dotlayarak öldürürler. Duelde Tankları en zorlayan klasslardır. Witch hunter ve witch elf için kolay lokmadırlar. Ama bu oyuncuya göre değişir.

Witch hunter ve Witch elf ; En iyi solo kasılabilen classdır. Parti iyiyse ve bir tankın guardındaysa biçer ortalığı. Duel konusunda tamamen yetenekle alakalı karşınızdaki ii bir tanksa almanız zor.

Marauder - White Lion ; Solo ve partide oynayabilirsin. Dps ken Fena damage vururlar. Zorlandıkları class Tanklardır. Choppa ve SLayer a göre biraz daha defansiflerdir.

Magus - Engiiner ; Solo ve partide oynanabilir. Partide karşı tarafı engellemeye sekteye uğratmaya yöneliktirler. Mantıklı oynayan oyuncunun duel de Shield li Tank haricinde alamayacağı class yok gibi..

Disciple of khaine - warrior priest ; Solo ve parti oynanabilir. Dok un dps i pisliktir. Partide Tanktan guardı varsa ve partideki healerda iiyse ölmeyi bekleyin :) Warrior Priest, dok a göre daha iyi bir healerdır. Dps`i çok iyi değildir. En sağlam healer classtır. Hatta bence efsanedir. :)

Chosen - Knight of the blazing sun ; Parti ve solo oynanabilir. Parti için en önemli özellikleri partiye vermiş oldukları Guard ve Auralardır. Chosen daha dpsdir. Knight of the blazing sun en güçlü tanktır. Duel de zorlayan classlar Archmage - Shaman dır. Speclere göre Tanklar çok değişkenli oynanabilir.

Ironbreaker - Black Orc ; Parti ve solo oynanabilir. Tank ve dps oldukca sağlam charlar. Speclere göre Tanklar çok değişkenli oynanabilir.

Swordmaster - Blackguard ; Solo ve partide oynanabilir. Tank olduklarında çelikten bir duvar gibi düşünebilrisiniz onları.. Bazı özellikleri karşı taraftan çalma konusunda iidirler. Speclere göre Tanklar çok değişkenli oynanabilir.

Zealot - Runepriest ; Solo ve partide oynanabilirler. Dps specte pek tercih edilmezler ama güzel damageler çıkaran oyuncularda gördüm. Genelde healer olarak oynanırlar. Heal konusunda benim fikrim çok iyiler. Diğer healerlara göre daha dayanıksızlardır.

Squig herder - shadow warrior ; Vur kaç tatiği uygunladıklarında çoğu class a kafa tutabilirler. Partide daha çok healer avcılarıda diyebiliriz. Oyuncu yeteğine bağlı bir classtır.

Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi Günler.
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğim en sağlam tank IB'dir. bir de kotbs'in 2hsi chosen'a göre daha iyi diye biliyorum.

ha bir de squig herder'ı bilmem de shadow warrior feci class, kıç kadar mesafe kalıyor vuramıyorsun adama, e bir de yavaşlatıyor, yakalayamıyorsun. chosen, mara ne olursanız olun farketmez sw her türlü dağıtıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ismetto said:

Marauder - White Lion ; Solo ve partide oynayabilirsin. Dps ken Fena damage vururlar. Zorlandıkları class Tanklardır. Choppa ve SLayer a göre biraz daha defansiflerdir.

3.5 sene betayla birlikte marauder oynadıktan sonra şurdan sonrasını okumadım :)%50 armor ignore taktik var 1600 armor debufftan başka. 120 ws tactic var.zaten kafadan charda %50 armor penetration var. %50 de tactic var.Geri kalanın %50 isini alırsan %25 yapar.Toplamda %75 armor penetration + 1600 armor debuf filan neyse.Yabi bu şu oluyo.4000 k armoru var diyelim.1600 debuff.2400.bunu %75 i 1800.geriye kalan 600 armor.Yani 4 k armor olan bi classa 600 armor varmış gibi düşünün.Bu arada hesaplarken ilk önce armor debuff tan başlıyosunuz 2 sene önce official forumda baya tartışmıştık tey tey.Slayerdan sonra en rahat tank indiren class maradır.slayerın god mode ability si rampage i saymassak en iyisidir hatta neyse.Tanklarda str zaten düşük olduğu için maradaki dafault %60 parrye takılacağından o olaylara girmedim. Neyse l2p.
Sosyal ağlarda paylaş

ismetto said:

Hocam işte başka charla oynamamışın sen :)
Kotb spec : http://builder.arsenalofwar.com/CareerBuilder.aspx?Class=KOTBS#12;13;0;9:;11:13:9:;;3103:3068:3080:3089:;3076:3077:3087:3088:

bak incele, regen+blow+parry Dps set kob a karşı şansın yok :)

Sen rahat ol Shield e gerek yok. Sen 1 klass kasmışın benim 4 tane 100 karakterim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Kotbs gerçekten müthiş bi class ona bişi demiyorum.
Zaten ben marauder kotbslara karşı çok üstün filan da demedim.
Ki şu cümleyi anlasan çok kolay olucak aslında.
Senin dediğin gibi marauder tanklara karşı zorlanan bi class değil.
Şunu belirttim.Monstro spece dönüp heal proclamayı 2008 yazında yapıyoduk neyse.Demek istediğimi anlamıyosun hala.
Marauder tanklara karşı zorlanan bi class değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok yakın bi arkadaşımın Kotb u var rr100 adam oynamıyo ya çok güçlü diye herif üşenmedi BW kastı 90+ yaptı. Bende 81 oldum. Bıraktım charı... Daha yenilerde 90+ Black Orc vs 32 Level Kotb duel attı. Yaklaşık 4 dakika adam kafa tuttu.. O adamda bıraktı charı şimdi slayer kasıo..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya artık millet salak susak specle oynamıyor. Düz oynayan adamlar genelde t4 e yeni geçenler.. Mara nın Kotb a karşı şansı yok. denedik yav denedik 90+ Dokla rr100 Kotb u duel attık. 5 kere ben kestiysem adam dok u 5 kerede aldı. En ufak damagesi 500 ila 1500 arası o charın.. Maruder Regen olan DPS 2h bir Kotb karşı koyamaz hocam onuda denedik. Auralarını incele ekstra admaa armor veren damage düşüren buff larına, morallerine bak.. Sonra yaz.
Sosyal ağlarda paylaş

interperez said:

Kotbs gerçekten müthiş bi class ona bişi demiyorum.
Zaten ben marauder kotbslara karşı çok üstün filan da demedim.
Ki şu cümleyi anlasan çok kolay olucak aslında.
Senin dediğin gibi marauder tanklara karşı zorlanan bi class değil.
Şunu belirttim.Monstro spece dönüp heal proclamayı 2008 yazında yapıyoduk neyse.Demek istediğimi anlamıyosun hala.
Marauder tanklara karşı zorlanan bi class değil.

r34 rr53 mara'm var ve şunu söyleyebilirim ki marauder her classta zorlanan bir char. tabi bu benim fikrim. ingilizce'm iyi değil bodozlama dalıyorum öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

kusura bakmayın da marauder en anti-tank melee dps, ben adama adamın bana vurduğundan az vuruyordum 2h ile. ne tank ne dps buildiyle marauder kolay değil kesinlikle eğer anti-tank specteyse.

interperez said:
3.5 sene betayla birlikte marauder oynadıktan sonra şurdan sonrasını okumadım :)%50 armor ignore taktik var 1600 armor debufftan başka. 120 ws tactic var.zaten kafadan charda %50 armor penetration var. %50 de tactic var.Geri kalanın %50 isini alırsan %25 yapar.Toplamda %75 armor penetration + 1600 armor debuf filan neyse.Yabi bu şu oluyo.4000 k armoru var diyelim.1600 debuff.2400.bunu %75 i 1800.geriye kalan 600 armor.Yani 4 k armor olan bi classa 600 armor varmış gibi düşünün.Bu arada hesaplarken ilk önce armor debuff tan başlıyosunuz 2 sene önce official forumda baya tartışmıştık tey tey.Slayerdan sonra en rahat tank indiren class maradır.slayerın god mode ability si rampage i saymassak en iyisidir hatta neyse.Tanklarda str zaten düşük olduğu için maradaki dafault %60 parrye takılacağından o olaylara girmedim. Neyse l2p.

açıkladım o kadar. Hayır normal de o kadar sene mara oynamış adam şu experience ı gelip de beginner seviyede oyun tartışılan bi yerde söylemez de neyse. Bu arada Sam de oyunun başından beri kotbs oynuyor yani.Ha birde şimdi lotd talismanları buglanıyor.Gidin colosusdan %10 parry etc. düşürün. Düşüremesseniz 250 golden scaraba %8 parry tali var npc de. Gidin 2x stacklayın +%16 parry.Yani rr60+ ortalama bi marada %70 parry demek bu.Parry demek crit demek. Ha ben parryledikten sonra crit abilityi bascak kadar hızlı deilim pro deilim heycan yapıyorum etc derseniz. nerf. button yükleyin parry den sonra auto basarsınız hiç olmazsa neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...