Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ingilizce olayı

escape

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bizim zamanımızda da vardı o. Aynı zaman sanırım bunlar =)

"Adam dövüldü", gibiymiş edilgen. Adamı kimin dövdüğü belli değil işte. Gereksiz bilgi bence bunu bilmek. Kullamayı öğrenmek için de derse girip çalışmak gerekmiyor. Kitap okuyarak filan güzelce öğrenirsin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

gramer öğrenicem diye niye kasıyosunuz abi? nedir yani öğrenince oxford'da ancient english dersi vermeye mi gideceksiniz?

am yerine was diyorsa bunu yılların alışkanlığından dolayı diyor oturup gramer öğrendiği için değil. konuşurken oturup "hmm şimdi buraya was gelecekti" diye düşünmüyor ki.

o dili doğru düzgün anlamadan konuşamadan ne kadar gramer öğrenebilirsin ki hem?
Sosyal ağlarda paylaş

şu adama katıdığıma inanamıyorum ama evet yüzde yüz haklı çok çok çok yanlış şekilde yabancı dil öğretiliyor türkiye'de sadece ilkokul lise değil üniversitelerde bile böyle bu durum ve rezalet. dışarıda nasıl bilmiyorum. daha adam 100 kelime bilmiyor mesela ama sorsan o dili konuşan adamın bilmeyeceği grammer kuralları zaman isimleri ek kategorileri bilmemneler hepsini biliyor ezberliyor sonra karşısına biri çıkınca 2 kelimeyi yan yana getiremiyor
Sosyal ağlarda paylaş

grammer işin temeli. Sadece grammeri bilmekle iş bitmiyor ama grammer bilmezsen nasıl konuşacaksın ya da yazacaksın. Kelimeleri yan yana sırala o zaman.
Konuşmak ayrı bir mesele. Grammerin sağlamsa, yeterli sayıda kelime biliyorsan, konuşmak için alt yapın var demektir. Ama pratik yapmak lazım. Grammerim süper bülbül gibi şakırım diye düşünmek yanlış. Ayrıca konuşurken hata yapılabilir ama grammerin iyiyse farkına varırsın hatalarının, maksimum bir kaç kere daha yaparsın aynı hatayı.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

şu adama katıdığıma inanamıyorum ama evet yüzde yüz haklı çok çok çok yanlış şekilde yabancı dil öğretiliyor türkiye'de sadece ilkokul lise değil üniversitelerde bile böyle bu durum ve rezalet. dışarıda nasıl bilmiyorum. daha adam 100 kelime bilmiyor mesela ama sorsan o dili konuşan adamın bilmeyeceği grammer kuralları zaman isimleri ek kategorileri bilmemneler hepsini biliyor ezberliyor sonra karşısına biri çıkınca 2 kelimeyi yan yana getiremiyor

bizde speaking in etkisi sadece %10 ve dediğin 2 kelime getiremeyen adamlar öyle ya da böyle cope a kadar geliyor. gerçekten birisi çıksa karşılarına tek cümle yi kuramazlar. bende soruyorum arkadaş bu nasıl ingilizce bilgisi.

yazıyorum , dinleyebiliyorum, okuduğumu anlıyorum, ama konuşamıyorum :D

yok böyle birşey, saçmalık.

+rap
Sosyal ağlarda paylaş

tamam anladım söyledğinizi ama benim içn şuan yani şu 1 sene içinde önemli olan ingilizce okumayı öğrenme. konuşma için ise zaten filmler, diziler, birsürü yabancı kızla diyologum var sürekli facebookta reelde falan, yarım yamalak zaten ama, yani istediğim zaman konuşabilecğim yabancı insanlar var. ararım cekerim hergün bi köşeye konuşurz falan, yani aciliyet şuan "konuşmak" değil benim için.

ama sadece konuşmak için söledikleriniz doğru elbet. şuan için tutup pratik yapman lazım falan haklısınız, dili düzgün anlamam dile az da olsa hakim ve aşina olmam gerekiyor okumak için bile olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...