Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ingilizce olayı

escape

Öne çıkan mesajlar

abi onları öğrenion akusativ dativ genitiv dayıyorlar
onları öğrenion sıfatları dayıyorlar ki lanet bişi
sonra yok passiv miş şuymuş buymuş derken allak bullak oluyorsun
kelimeyi hatırlasan artıkelini unutuyorsun artıkeli bilsen nası çekeceğini şaşırıyorsun vs

istekliysen yaparsın altından kalkarsın da benim ki sevmeye sevmeye öğreniyorsan işin zor.
Sosyal ağlarda paylaş

gardaş sende ne emmeye ne gömmeye

Kitap al oku abi en faydalısı. Hep cebinde dursun yolda otobüste arabada işte fırsat buldukça altını çiz kelimelerin deyimlerin kalıp cümlelerin.

interneti sömür
bu birisini düzgün bir kız (erkekle olmuyor) asılmadan muhabbet et hep.
gez wikipedia da harıl harıl.
Primsluer un seti var tak mp3 ünde çalsın dursun.
Ne bileyim milyonlarca yöntem var
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

lan o zaman ne konuşçan yabancı adamla zaten. adamın kültürünü bilmiyon muhabbet edemezsin ki.

abi ben yabancıyla falan konuşmak istemiyorum.
ben okumak istiyorum sadece.
ne biliyim yabancı bi siteye girdiğimde "öff bunu nasıl çeviricem neyse google translate" demek istemiyorum.
ya da ne bilyim açıp stoyanın blogunu hergün okumak istiyorum.
budur
yani örnek verdim tabiki sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

abi onları öğrenion akusativ dativ genitiv dayıyorlar
onları öğrenion sıfatları dayıyorlar ki lanet bişi
sonra yok passiv miş şuymuş buymuş derken allak bullak oluyorsun
kelimeyi hatırlasan artıkelini unutuyorsun artıkeli bilsen nası çekeceğini şaşırıyorsun vs

istekliysen yaparsın altından kalkarsın da benim ki sevmeye sevmeye öğreniyorsan işin zor.

bi heves girdik işte. böyle bağıra bağıra atarlı konuşmak istiyorum almanca dsfs. ya bana alıştırma filan lazım kitap almaya üşendim netten var mı bildiğin yardımcı sitedir vs? aradım ama bulamadım para istiyo hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

şey var tell me more diye bi set var
arada onlardan çalışıyordum. bide rosetta stone var haliyle.
torrentten fln rahat bulursun bunları

grammer istiyorsan türkçe kaynakta var ama fono'nunkilerden uzak dur dendi bana hep, sen de öyle yap istersen. niye uzak durayım diye hiç kurcalamadıydım gerçi.

ya ben hep öğrenmek yerine sınavı geçeyime yönelik çalıştığım için bizim ders kitabına abanıyordum işte, shritte international diye bişiydi. bizim hocalar hep o kitabın internet sitesindeki örnek sorulardan fln sorarlardı onlara çalışıyordum. yine kitabın arkasında alıştırmalar oluyordu onlara kastırıyordum.

site olarak busuu var, kullanan memnun bayağı. hatta paralı mevzusu da var, o da sağlam hizmet veriyormuş bayağı öğretmek adına. Bi aralar japonca kastırdıydım busuu'dan fln yardım aldım bayağı japon panpalardan. Öyle güzel yararlı bir site

community'si de ben takılırken sağladım bayağı, gel hacı yeterki sen sor ben anlatırım konseptinde adamlar vardı, şimdiye değişmişmidir onu bilemeyecem tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
escape said:

burda ingilizce bilen herkes kursa mı gitti allah aşkına?

Yok ya. Forgotten Realms e-book'ları ile öğrendim ben bilgisayarda; bilmediğim kelimeye tıklıyordum, anlamını öğreniyordum. Dil bilgisini hala bilmiyorum ama; hatta dün sınıfta en iyi ben anlıyorum bu dilden diye elinde essay bir çocuk geldi edilgen filan bir şeyler sordu, edilgen ne diye cevap vererek ne olduğunu öğrendim =) Brute force öğrendim ben yani dili.

Al bir kitap ilgilendiğin bir alandan dal içine. Dil bilgisi filan gereksiz bir dili öğrenmek için. Ben de senin kadar biliyordum işte böyle girdiğimde. Lise hazırlığa girip sınıfta kalmıştım, yazın kitap okuyup kotardım.

Dil bilgisi sınava da gereksiz bu arada. Girdiğim her testte İngilizce hakkında epey epey yüksek sonuçlar aldım hep.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...