Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hala Dota 2'si olmayan varsa e-mail ile gelsin

Meov

Öne çıkan mesajlar

Abi çabuk cevap lazım.

Kendime şimdi dota 2 key buldum steamdeki dungeon defender'a karşılıkta. Acil sorularım var.

1- Şimdi key ne oluyor invite ne oluyor onu yazarmısınız ? ( Yamulmuyorsam key'de 2 adette invite hakkı var, invite tek kullanımlık ? )
2- Key kaç para civarı gidiyor, invite kaç para civarı gidiyor ?
3- Bunlar direk steam tradeden trade oluyor mu ? Yoksa güvenli yolu ne ? Adamın playdota mesajı falan yok çünkü hiç 3 gün önce üye olmuş.

Çabuk çabuk ağlamak istiyorum lan, bende geliyom aranıza.
Sosyal ağlarda paylaş

en güvenli yol steam hesabı eski olan bir adam ile steam üzerinden trade etmen. Adamın inventorysinde tradable olarak gözükmesi lazım bu trade işlemi için. Bu giftler 1 kişilik.

Onun dışında key olarak satıyorsa bazı keyler hala daha 2 invite ile geliyormuş sanırım ama artık çoğu key 1 kişilik. Milletin dediği bu en azından. Key'i steam üzerinden trade edemezsiniz. Scamlenmemeye çalış.
Sosyal ağlarda paylaş

Abov 2 gündür takip edeyim dedim key uğruna playdotayı.

Bugün bir adamla trade yapıcaktım. Steamtrade altında yapayım istedim, adamın inventory'sine baktım gift yok, dedim işte "göremiyorum inventory'inde" diye. Bana dediği steamtrade yaparken görünür neyse trade penceresi açtı, baktım koyamayıyor, "işte 2 ay dan beri oyun almadığım için trade'e gift koyamıyorum mail ile atabilirim gifti dedi". Dedim dur doktora gitçem gelince hala satmazsan yaparız.

Şimdi doktordan geldim, birisi scammer diye başlık açmış, scam yapanın steam username'i benim trader'ın username'i.

İşin komik tarafı bu adamın forumda konuştuğum hesabı ile kazık yiyen kişi başlıkta konuşmuşlar bayağı. Adam öneri falan vermiş "kazık yediysen işte ss alıp foruma koymalısın bilgilendirmelisin" diye dalga geçmiş resmen.

Adamın diğer mesajlarına baktım en az 3-4 account'u var. Dota 2 Key'i satarmış gibi yapıp kendisine onay mesajı vermiş.

Kısacası sonuç olarka şudur ki :

" Sevgili icefrog, key bulmak gibi bir amacım olmadı bugüne kadar. Şu son 2 gün bulmak için uğraştım, debelendim biraz. Şu izlediğiniz beta politikasıyla kara borsanın gözüne komuşsunuz. Millet resmen kişiliğini 3.sınıf insanların yerine koyarak dilenmekten başka birşey yapmıyor. 100$ 'a alınan dota2 key'i gördüm. Daha ne kadarlara satılmıştır. Şu saatten sonra dünyanın en iyi mobasını yapsanda iplemem. GG WP"
Sosyal ağlarda paylaş

En güzeli invite falan olmayacak. İnvite hakkı olmayan key dağıtacaklar böylece kimse satamaz. Onun dışında da key bekleyenlerin şansı 2-3 kat artar. Şuan mesela satılmayı bekleyen bir sürü invite vardır satılanada kadarda onlarla kimse oynayamiyacak. Ekim 2010 gibi yapmaya başladılar open beta 2013ü bulacak deniyor. Yaklaşık 3 yıl fazla değilmi open beta için? Bilmediğimden soruyorum çünkü ilk defa bir oyunu en başından beri ne zaman çıkacak diye takip ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

knoxville said:

key'den gelicek para için takla atanlardan dolayı valve'e icefrog'a takılmak :/
ben elime geçeni dağıtıyorum.

Buddha said:

En güzeli invite falan olmayacak. İnvite hakkı olmayan key dağıtacaklar böylece kimse satamaz.

This.

Bu sistemi playdota daki scammerlar yaratmadı. Böyle olmasını Valve istedi, icefrog'da destek vermiştir (gerçi vermese de kim ipler bu saatten sonra).

Şu son 20 yılın en çok satacak, en çok beklenecek, en çok oynanacak oyunu Diablo3, sorarım sana d3'ün betası için böyle bir ortam var mı şu anda?

Yok. Neden, key invite sistemi yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...