Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cumhuriyet Bayramı törenleri iptal edildi

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Abi her bokta galeyana geliyorsunuz ya. Hee evet gitti elden cumhuriyet sıçtık.

Ulan zaten şu nüfusun %80'ni okulda cumhuriyet törenlerinden kaçan insanlar. Cumhuriyet bayramı bize tatil olmaktan başka bi anlamı kalmadı artık.

Coşkuyla kutlayamıyoruz bile.
Şu deprem sonrası da kutlamayalım. Biraz matem ülkesi olalım ya. Birlik beraberlik vasfı altında ne yayın kesiyoruz ne şarkımızdan türkümüzden vazgeçiyoruz.

Şehit veriyoruz, onların istediği bu yayınları kesmeyelim eğlenceye devam. Ulan eğlenecek hal mi kaldı?

Şehit haberleri geliyor bakıyorum kanallara hepsi yayın akışına devam. Haber kanalları olmasa zaten sabah verdiğimiz şehitlerin isimleri ana haber bülteninde öğreneceğiz.

99 depremi sonrası da iptal edilmişti. Yine edilsin hiç bir sakınca yok. Yaralarımızı sararız seneye daha coşkulu kutlarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesinin nedeni eğer yaşadığımız felaketler ise(ki saçmalığın daniskası bu gerekçe) 1 hafta sonra ki KURBAN BAYRAMI da ertelensin...Kudretli padişahımızın buna gücü yeter sanırsam...

odullusoru said:

çetinbaş gibiler olmasa chp %5 daha fazla oy alır

başlarla bir sorunun var anlaşılan,sen de adını yaz benim de senin soyadınla sorunum olsun...CHP'ye Zülfü'nün adaylığı hariç şimdiye kadar oy vermedim bebecik,dolayısıyla benim başımla chpnin oyunun fazla ya da eksik olmasının bir ilgisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Abi her bokta galeyana geliyorsunuz ya. Hee evet gitti elden cumhuriyet sıçtık.

Ulan zaten şu nüfusun %80'ni okulda cumhuriyet törenlerinden kaçan insanlar. Cumhuriyet bayramı bize tatil olmaktan başka bi anlamı kalmadı artık.

Coşkuyla kutlayamıyoruz bile.
Şu deprem sonrası da kutlamayalım. Biraz matem ülkesi olalım ya. Birlik beraberlik vasfı altında ne yayın kesiyoruz ne şarkımızdan türkümüzden vazgeçiyoruz.

Şehit veriyoruz, onların istediği bu yayınları kesmeyelim eğlenceye devam. Ulan eğlenecek hal mi kaldı?

Şehit haberleri geliyor bakıyorum kanallara hepsi yayın akışına devam. Haber kanalları olmasa zaten sabah verdiğimiz şehitlerin isimleri ana haber bülteninde öğreneceğiz.

99 depremi sonrası da iptal edilmişti. Yine edilsin hiç bir sakınca yok. Yaralarımızı sararız seneye daha coşkulu kutlarız.

katıldığım düşünceleri dile getirirken hiç katılmadığım şeyleri de dile getirmişsin. kafan karışık ama normal, bu ülkede kafa karışık olmayacak da ne olacak?
güzel kardeşim, CUMHURİYET'in YILDÖNÜMÜ törenleri Cumhuriyete, onu kuranlara, bu ülkenin kuruluşunda şehit olanlara saygının ifadesidir. Göbek atılan, sabahlara kadar şarkılar söylenilen törenler değildir....Yoksa tabii ki haklısın, 24 şehit haberi geliyor ama bakıyorsun tv kanallarına diziler devam ediyor, filmler oynatılıyor, eğlence programları tam gaz...Ama sebebi ne biliyormusun? "Efendim 10 KASIMLAR matem havasında kutlanmasın...Atatürk'de böyle isterdi." diye diye MATEM TUTMAYI unuttu bu millet. Atatürk'ün ölüm yıldönümünde kasten erotik film oynatma yarışına giriyor şimdi bildiğimiz tv kanalları. Ahlaksızlık artık bu memleketin havasına, suyuna, toprağına nüfuz etmiş. Ortaya çıkan ürünler de işte ülkeyi bu günlere getiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Törenlerin iptal edilmesi nedeniyle Cumhuriyetimizde yer yer çökmeler meydana gelmiş.

Aman tanrım nasıl da sallanıyor cumhuriyetimiz..

Abi bu yıl yapmazlarsa seneye yapıcaklar. Tören yapmış yapmamış ne farkeder ki adam için ya uf. Adam cumhuriyeti yıkmak istese tören yapmayarak mı yıkar. Bu kadar mı hassas bu cumhuriyet ayrıca.

Deprem oldu yapılmadı işte. 99'da da yapılmamış belgesi ortada.
Başbakan da düğüne gitmiş/gidecekmiş bu da onun öküzlüğü.

İçiniz rahat olsun biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

ya nasıl mantık bu?
nesinden rahatsız oluyorsun yazılanların, nedir karın ağrın?
olm bir yazılan şeye de muhalefet etme yahu...
hayır edeceksen de adam gibi et, böyle içi boş, saçma sapan, söylenenlerle-yazılanlarla alakasız kendin çalıp,kendin oynadığın içeriklerle etme.

Cumhuriyet Bayramı törenleri iptal edildi diye yıkılmıyor tabi cumhuriyet, "ondan bir şey olmaz, bundan bir şey olmaz ama zaten benim de umrumda değil" zihniyetini memleketin insanlarına yerleştirdiklerinde yıkıldı bu cumhuriyet. Bizimkisi ölüyü kaldırma telaşı aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

hee, zaten örgüt mensubuyum. işim gücüm olay çıkarmak.
ya nasıl kafalar bunlar ya?
hükümete laf söylemek gerekirse söylenir, senden ya da senin gibi tiplerden izin mi alacağım? birisinden ya da birilerinden çekinecek olsam aha her yere adımı yazmam, ödü b.kundan korkan tipler, forum köşelerinde konu ne olursa olsun konunun içeriği ile değil de, kişisel ego tatminleriyle uğraşın durun. ben ne yazıyorum, sen ve senin gibiler ne diyorsunuz?

hayır neden rahatsız oluyorsunuz? şu konunun başlığından veya şu konu başlığı altına yazdıklarımdan neden rahatsız oluyorsunuz? adam gibi bir yazıverseniz de ben de bilsem.
Sosyal ağlarda paylaş

Alın bakın, senin gibi düşünenler biraz okuyup ibret alın.
Ben de yazmadım, Yılmaz Özdil'in yazısı...

Tarikatçılar der ki:

"Bandırma vapuru, aslında uçak gemisi kadar büyüktü... Rakı içerek, şarkıyla türküyle geze geze gittiler!"

Laikler de cevap verir:

"Aslında filika kadardı... 140 metrelik dev dalgalarla boğuştular, hatta bir ara atlayıp yüzdüler!"

Her 19 Mayıs'ta yaşanır bu komedi.

Gençlerimiz statlara doldurulur...
"Gönye-pergel" muamelesi yapılır!

Sağ kol vücuda 90 derece olurken, sol kol 45 derece açıyla havaya kaldırılır...

Spor literatüründe bulunmayan bu garip hareketler, "spor bayramı" adı altında, maharetmiş gibi alkışlanır.
*
Kafa káğıdına baksan, en fazla 60 yaşında olan adamlar, "Kurtuluş Savaşı gazisiyim" diye ortalıkta dolaşır... Babasının madalyasını takan ihtiyarlar, gaza gelir, mantar tabancasıyla sağa sola ateş açar... Geçen sene bir tanesi yanlışlıkla gerçek fişek koydu tüfeğe, sunucuyu vurdu.
*
Öğretmenler, çocukları tembihler:

"İstiklal Marşı okunurken, kıpırdamayacaksın, arı bile soksa, sesini çıkarmayacaksın!"

Zannedersin, arılar Yunan askeridir.
*
Ve dün, gördünüz Erzurum'u...

Temsili Ermeniler, temsili camileri yaktı, temsili imamı astı, kundaktaki temsili bebeği süngüledi, sonra temsili Türkler yetişti, temsili Ermenileri öldürdü, temsili olarak kurtulduk, temsili olarak ağladık...

Hepimiz Ermeniyiz bu arada!
*
Bir değil, iki değil, üç değil...

Hep böyle.

E hep böyle olunca...

Düşünüyor tabii insan.

*
Mustafa Kemal "insanımın yüzü gülsün" diye mi emanet etti bu toprakları bize... Yoksa, elalem seyretsin, kıçıyla gülsün diye mi?

Anladın mı, anladınız mı yazının içeriğini?
Yoksa boş beleş muhabbet mi bu da?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...