Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Van'da deprem, 6.6

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

idilik said:

yani hala yağmalama var diyorsunuz, e ben de var diyorum. ama belediyenin, devletin yetersizliği yüzünden var diyorum

bende o insan görünümündeki yaratıkların açgözlülüğü ve insanlıktan nasip alamamalarından dolayı diyorum. bir insanın en alçak noktasıdır şu yapılan benim gözümde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şuna da hastayım ya. Nerden gördün yağma olmadığına. Kamyonun üzerinde amca oğlun mu haber mi verdi sana biz böyle yapıyoruz aslında gardaş diye?

Basbayağı yağma yapıyorlar işte adam 3-4 çadır yüklenmiş gidiyor napacak o kadar çadırı kooperatife mi giriyor? Başbakan açıklıyor işte.

Bakın aynı sorun gölcükte de oldu. Ben depremden bir gün sonra gölcükteydim akrabalarımıza yardım için gittik. Kamyonlar geliyordu polis,asker enkaz için uğraştığından millet tek başına boşaltıyordu kamyonları ama halk sıraya giriyordu kendi organize oluyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır sen "ihtiyaçtan dolayı var" diyorsun.

öyle değil işte o.

devlet yetersiz olabilir, normal, zaten devletin kolay müdahale edebileceği bir şey olsa "afet" denmezdi. ama devletten 10 kat fazla olarak o yağmacının suçu var. aynen nasreddin hoca hikayesi işte, hırsızın hiç mi suçu yok? esas suç onda.
Sosyal ağlarda paylaş

cnntürk canlı bağlantısında vanlı bir kürt vatandaş,devlet bize yardım ediyor ama van ve erciş bölgelerine gelirken sivil giyinimli pkk ve yandaşı olan bir grup sürekli yağma yapıyor dedi.giden tırlar asker ve polis kontrolünde gitcekmiş artık hadi hayırlısı umarım doğru adreslere ulaşır yardımlar.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

ya saçma sapan konuşmayın nasıl yardıma muhtaç olmazlar? şu anda oradaki çadır sayısı gereksinimin çok altında. hükümet yardım önerilerini (gerek araç, gereç,erzak v.s , gerekse arama-kurtarma). bugüne değin reddetmiş durumda idi, ve şu anda gerekeni yapamadığı çok açık. çadırlar yetersiz, gelen malzemenin dağıtımında koordinasyon eksikliği var.dünyanın her yerindeki her afet bölgesinde türeyebilecek türden fırsatçılar burada da vardır eminim, ama halkın genel tavrı, görgüsüzlüğü, bencilliği olarak algılanmaması gerekir yağma olayının. adamın ailesi aç ve açıkta ise, o ayazda elbet elinden geleni yapacak gereksinimlerini gidermek için. kendinizi biraz onların yerine koyun. size yardım düzenli bir biçimde ulaştırılamıyorsa, erzaklar kafanıza kafanıza atılıyorsa, s.çarım böyle işi değip, kendi işinizi her yolu deneyerek halletmeye çalışmaz mısınız?

bilgisizlik ve önyargıya katkısı olabilir aşağıdaki videoların:

http://tvarsivi.com/player.php?y=22&z=2011-10-26%2001:15:00

http://tvarsivi.com/player.php?y=7&z=2011-10-25%2022:35:00

pkk pislik amaçlı yağmalama olayında rol oynuyor olabilir, ama halkın genel yapısı bu değil. bunu söylüyorum, vedeolarda da vurgulanan bu...
Sosyal ağlarda paylaş

ercişten canlı yayın izliyorum şuan bir market önünde manav var herşey açıkta ortada kimse 1 tane bile elma alıyım durumunda değil.yağma gerçek anlamda olsa o markette çöp bile kalmazdı işin açıkcası bir şerefsiz grup sürekli yağmayla kendi kamplarına yardım etmek istemesi bence görünen görüntü bundan ibaret.halkını kutlamak lazım gerçekden.
Sosyal ağlarda paylaş

Kızılay başkanı çadır konusunda açıkmala yaptı dün tv de. Bölgedeki en fazla çadır sayısına biz sahibiz, dünyada da üst sıralardayız falan dedi.

Çadır yetersizliği hem planlama eksikliği imiş ki bunu da valiliğin görevi olarak belirttiler, diğer neden de evi zarar görmemiş insanların bile çadırda kalmak istemesi imiş.

25k çadır az bi rakam değil gerçi sivil savunma ve afet yönetimi konusunda bilgim çok yok böyle rakamsal olarak ama, 4'er kişi barınsa 100k kişi, iyi bi rakam aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

30.000 Beşiktaşlı, 30.000 atkı..
Deprem felaketi sonrası soğuktan üşüyen yüreklere, merhametle ısıttığımız atkılarımızı yollayacağız.
Önce kartallarımızı destekliyoruz maç boyunca atkılarımız ellerimizde..
Enkaz altındakilere dualarımızla, enkazın üzerinde kalanlara, Van’a yolluyoruz atkılarımızı sonra..
İlmek ilmek emek var..
Sevgi hep sıcak tutar..
Siyahımızda keder, beyazda umutlar var !!

Maç bitimiyle birlikte atkılar sahaya !!!

NOT: Sahaya atılan tüm atkı ve bereler, uygun kolilendikten sonra Büyük Beşiktaş Taraftarı adına kargo ile Van’a gönderilecektir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...