Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzcon Invitational

tarçýn

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

bi daha yazıyorum anlamayanlara çok kısa ve net olarak. istatistiki olarak gösterebilmeniz lazım bir ırkın OP olduğunu. terran'a OP diyorsanız, buyrun diamond, master, gm ve pro seviyelerinde %60'a yakın bir terran galibiyet oranı gösterin de görelim. ama yok.

abi biyerde açıklamıştım %60 hiçbirzaman olmayacağının sebebini arayıp bulabilirim önce sorum sen bundan birkaç hafta önce bu prolar için en iyi türkleri 2v1 yenebilir tarzı yorum yapan mısın? öyleyse hiç uğraşmıcağım çünkü %60 olmama sebebini

tamam sen değilmişsin o saçmalayan kusura bakma başkasıyla karıştırdım bulup 60% olmayacağının sebebini atıyorum şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Uliking said:

2011 sep TvZ %58.1 - %41.9
Son dönemdeki Code S ve Blizzcon dışındaki en büyük turnuvalardaki Zerg dominasyonunu nasıl açıklıyorsun?
Oymanq said:

sorunda orda zaten. Top en iyi zamanında yenilmezken arada bocaladımmı yeniliyor. Nestea eniyi zamanında bile yeniliyor formda olmasına rağmen. Demek adam biraz formsuz olsa codeS'teki tüm terranlara yenilcek.
Tam tersi olması gerekmiyor mu? Bir Terran oyuncusu en formda olduğu dönemde bile Amerikalı adı duyulmamış bir oyuncuya yeniliyor. Nestea ise neredeyse sadece MVP'ye yeniliyor. Terran'ın güçsüz olduğunu düşünsem atardım senin bu mesajı :D

terran güçsüz diye atıyorum işte mesajı. Terran aşırı weak güçsüz.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

bi daha yazıyorum anlamayanlara çok kısa ve net olarak. istatistiki olarak gösterebilmeniz lazım bir ırkın OP olduğunu. terran'a OP diyorsanız, buyrun diamond, master, gm ve pro seviyelerinde %60'a yakın bir terran galibiyet oranı gösterin de görelim. ama yok.

Sleeep said:

oyuncu skillerini level 1(noob) den level 10(gosu gamer)a kadar sıralayalım.bildiğimiz gibi ladderda 1k puan vs 1k puan oynamıyor 1k MMR vs 1k MMR kapışıyor yani,

level 1 terran vs level 2 p/z
level 2 terran vs level 3 p/z
level 9 terran vs level 10 p/z
level 10 terran vs level ?? p/z karşılık olmadığı için level 10 terranlar domine ediyor bakınız top16da 15,5 tane t olması...amerika ve eu da olmama sebebi ise buralarda hala level 10 terran yok... eee terranlar zaten hep kendinden DAHA kaliteli adamla oynadığı içinde klasik 50% winratei az buçuk yakalıyorlar , tepedeki 20 adamda ratio yu etkilemiyor pek blizzardda memnun ayağına yatıyor.

Sleeep said:

asıl demek istediğim şuydu %50 winratein bozulması için 1k puan vs 1k puan oynamalı, mmr eşleşmesi yapınca zaten hep t ler kendinden aslında iyi adamlarla oynuyor ama onları o halleriyle yenebildikleri için de yine %50 winrate oluşuyor ama en tepeye çıktığımızda 20 30 40 50 100 terranın kendinden üst level protoss olmadığı için hiç yenilmiyor bu adiler , % oranı da çok etkilemiyor bi grup insan. yani olay extreme noktalarda belli oluyor bi pislik olduğu... çünkü sen ister bronze terran ol ister master protoss ol farketmiyor blizzard her türlü seni %50 skalasına yaklaştırıyor ama ekstrem noktalarda turnuvalarda en üst seviye oyunlarda %50 ye yaklaşamıyor çünkü blizzarddın ben T yi ondan 1 level üsttekiyle oynatırım yine balanceı sağlarım muhabbeti fail oluyor adamlar rakipsiz !

onu geçtim eğer en üst seviyedeki bir ligde 1 ırk çok fazla varsa 2 sebep vardır 1)(pvz de olur) pvt için T ler öyle bi ordu kompozisyonu bulmuştur ki RAKİPSİZ veya P ler hala ona karşı tecrübesiz bi araki 1-1-1 muhabbeti(ki yok öyle birşey çatır çatır macro*multitaskingle*microyla yeniyorlar) 2) terranlar azcık üstün be baba 3)ya da 20 terran var ve en iyi protosstan bile iyiler , yok böyle bir dünya sorry...

layn t imba diyorum nerdeyse hala arkasındayım P IMBA, ama bunu desteklicek kanıtım yok.

Sleeep said:

sir alex ferguson derki
istatistikler mini etek gibidir çok şey gösterirler ama asıl şeyi göstermezler, göstermedikleri şey de
Yapma abi gözünü seviyim toss imbanın allahı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Spartacus dediği son turnuvalardaki Zerg dominasyonu

Mlg Orlanda ilk 8'de
4 Terran 3 Protoss 1 Zerg

Gsl Code S'de il 8'de
6 Terran 2 Zerg

IEM Season VI - Global Challenge New York
3 Zerg 4 Protoss 1 Terran ki katılan oyuncuların seviyesini diğer turnuvalarla kıyaslamak yanlış bence Top ve Drg dışında gerçekten çok iyi diyebileceğimiz bir oyuncu yoktu bence (kore standartlarında)

MLG Pro Circuit/Raleigh İlk 8
4 Terran 2 Zerg 2 Protoss

Zerg'ün Terran'dan üstün olduğu tek büyük turnuvada

İpl Season 3
4 Zerg 3 Terran 1 Protoss ki ilk 16'daki terran sayısı daha fazla

yani Terran'ın her zaman ilk 8'e ilk 16'ya daha fazla oyuncu sokması Terran oynayanların diğer ırkları oynayanları oynayanlardan daha iyi olmasıyla alakalandırılabilir ancak.(tu)

Bu arada bence büyük turnuva diye bakabileceğimiz gerçekten en üst level oyuncuların oynadığı 2 turnuva var Mlg ve Gsl Code S bunun dışında sallıyorum Stephano ne kadar iyi olursa olsun Eswc'yi ve Ipl'i kazanması Code S'de veya Mlg'de bir şey yapabileceği anlamına gelmiyor çünkü bu iki turnuvada ki yetenek düzeyi gerçekten bir anda çok yükseliyor yani Best of Best olmanız gerek bunun için Mvp MMA Bomber Polt Nestea gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, dediğim büyük turnuvalar şöyle:

IPL 3: ZvZ finali
IEM NY: ZvZ finali
IEM Çin: ZvP finali, Zerg galibiyeti
ESWC: ZvP finali, Zerg galibiyeti
Code A: ZvP finali, Zerg galibiyeti

Top 8'e bakamazsın ırkların nasıl yaptığını ölçmek için. Özelliklede MLG gibi Korelilerin katılım gösterdiği turnuvalarda üst düzey katılımcı sayısı olarak Terran daha fazla, finallere ve kazanana bakmak o turnuvadaki galibyet oranları açısından daha iyi bir fikir verir.
Sosyal ağlarda paylaş

Birkere koreliler yurt dışı turnuvalarına giderken yaşadıkları jetlag , ortam değişikliği gibi bir çok faktör oyun performanslarını etkiliyor. Buna rağmen Code S olmayan bir Thestc bile gidip bir ton adamı rahatça yenebiliyor. Fakat yurt dışından gidip Gsl'de final oynamış 1 tane yabancı yok. Yarı final oynamış 1tane adam var. Oda terran jinro.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hala aynı argümansız tartışma ya.spartacus takip ediyorum abi inanılmaz taraflı yazıyosun.

bi turnuvada terranlar hata yapıp yenilince ve zvz finali cıkınca veya pvp herneyse terran op değil anlamına gelmiyor.he tabii ki haklı oldugun konu da 18 terran 8 zerg 6 tossun katıldıgı bi turnuvada(rakamlar sallamasyon) terranların genelde birbiriyle eşleşip çogunun üst turlara kalması da op oldugu anlamına gelmiyor.elinde tam olarak sadece en üst düzey turnuvaların istatistigi olan var mı bilmiyorum ama kazanana kaybedene bakmak yerine dediginin tam aksine winrate e bakmak cok daha karli ki mirrors excluded olması gerekiyor,ki bu yukarda bi grafikte var turnuva bnet vs genel olarak.ayrıca sleepin yaptıgı bana göre inanilmaz mantıklı olan bir acıklama var.

şu balance tartışması muhabbeti gerçekten ağzı olan konusuyora döndü yani.yanlış anlama genel konusuyorum ama en çok gözüme çarpan sen oldun.tarafsız olunmadığı müddetçe bu tartışma sonuna kadar gider çünkü istedigi argümanı sunsun insanlar farkli bir seyle gelebilirsin karsılarina.he keşke kanıtlama imkanimiz olsa oyuncuların istatistiklerinden ziyade 2 tane automaton2000 ayarında zerg ve terranı kapıştırsak görsen falan gerçekten 2 taraf da kusursuz oynasa falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Oymanq said:

Birkere koreliler yurt dışı turnuvalarına giderken yaşadıkları jetlag , ortam değişikliği gibi bir çok faktör oyun performanslarını etkiliyor. Buna rağmen Code S olmayan bir Thestc bile gidip bir ton adamı rahatça yenebiliyor. Fakat yurt dışından gidip Gsl'de final oynamış 1 tane yabancı yok. Yarı final oynamış 1tane adam var. Oda terran jinro.
Kore'lilerden çok yoğun bir uçuş programına sahip olan Huk kazandı son MLG'yi. ESWC (ve doğal olarak Code A) dışındaki yazdığım her turnuvayı da seyahat eden bir oyuncu kazandı.

@Lorrotar: Bu konudaki en tarafsız, gerektiğinde her ırkı savunabilen ve argüman üretebilen tek kişiyim. Mesajlarımı yarım yamalak ve ön yargılı bir şekilde okumazsan eminim bunu görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Hayır, dediğim büyük turnuvalar şöyle:

IPL 3: ZvZ finali
IEM NY: ZvZ finali
IEM Çin: ZvP finali, Zerg galibiyeti
ESWC: ZvP finali, Zerg galibiyeti
Code A: ZvP finali, Zerg galibiyeti

Top 8'e bakamazsın ırkların nasıl yaptığını ölçmek için. Özelliklede MLG gibi Korelilerin katılım gösterdiği turnuvalarda üst düzey katılımcı sayısı olarak Terran daha fazla, finallere ve kazanana bakmak o turnuvadaki galibyet oranları açısından daha iyi bir fikir verir.

Çok saçma...O zaman Code S'i kim kazanırsa o ırka imba diyelim.Nestea mi kazandı Z imba.MC mi kazandı P imba.MVP mi kazandı T imba.

İstatislikleri böyle tutalım daha mantıklı evet.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Ben Zerg imba demek için mi yazdım onu?

Bakış açın saçma.Kazanana bakıp istatislik tutmak olmaz.O zaman sana göre atıyorum X turnuvayı X oyuncu mishal p ile kazandı.Bu istatislik olarak senin savunmanı desteklemez.Ya da Y turnuvası Y oyuncu Z ile kazandı.

Böyle saçma bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

inyourmind said:

_Spartacus_ said:

Bakış açın saçma.Kazanana bakıp istatislik tutmak olmaz.O zaman sana göre atıyorum X turnuvayı X oyuncu mishal p ile kazandı.Bu istatislik olarak senin savunmanı desteklemez.Ya da Y turnuvası Y oyuncu Z ile kazandı.

Böyle saçma bir şey yok.
Dalga mı geçiyorsun? Bu forumda ne zaman Terran bir turnuvayı kazansa "T OP" tartışması çıkıyor. Bu konudaki tartışma da o yüzden ve senin de katkılarınla çıktı. Turnuvayı ya da belli bir maçı kimin kazandığına göre dengesizlik tartışması yapan ben değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kayda değer sayıda turnuvadan bahsediyorsak, ve farklı farklı oyuncular kazanıyorsa anlamlı bir istatistik olur.

Olur da neden her başlık altında denge tartışılıyor ki :)

inyourmind said:

_Spartacus_ said:

Böyle saçma bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Oymanq said:

Kore'lilerden çok yoğun bir uçuş programına sahip olan Huk kazandı son MLG'yi. ESWC (ve doğal olarak Code A) dışındaki yazdığım her turnuvayı da seyahat eden bir oyuncu kazandı.

@Lorrotar: Bu konudaki en tarafsız, gerektiğinde her ırkı savunabilen ve argüman üretebilen tek kişiyim. Mesajlarımı yarım yamalak ve ön yargılı bir şekilde okumazsan eminim bunu görürsün.

abi valla ne yalan diyim,senin mlg orlando topiği miydi hatirlamiyorum protoss u savundugun postlarini hatirliyorum bi de bunlara bakiyorum ayrı adamlar mı yazmıs diyorum.ne önyargılı okudum ben ne yarım yamalak ancak laf dalasından sinirlerin gerildigi için mi bu tarz yazmaya basladin bilmiyorum ama disardan bakilinca cok tarafli gorunuyor su topikteki yazdiklarin.terranı op veya değil savunmak için elinden geleni yapıyorsun ve karşı tarafın yazdıklarını okuyup anladıgından emin degilim.insanlar senin için boşa bir şey anlatmaya çalısıyor gibi gorunuyo yani su topikte inan bana gücendirmek için filan soylemıyorum sadece gordugum bi hatanı dile getirmek istedim tartısma konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz burada sadece tartışıyoruz.Ne oynadığımız ırkı din meselesi yada siyaset meselesi yapar gibi koruyoruz ne de milleti sen bilmiyorsun diyoruz.Ha ama bir geliyorsun kardeşim aşırı taraflı konuşuyorsun.Senin kızdığım yönlerinden bir tanesi de bu.Bunu tek fark edenin ben olmadığını da Lorrotar arkadaşımız bir kez daha gösterdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi kendi ırkına dayalı konuşmayan tek kişi benim bu konuda. Terran tartışma konusu olduğu için ve siz benim ırkımı bildiğiniz için öyle bir algı oluşuyor sadece. Bu konuda konuşan benden başka hiçkimsenin kendi ırkı lehine yapılan bir dengesizlik muhabbetine karşı çıktığını görmedim. Benim karşı çıktığım genel olarak yarım yamalak bilgilerle ve ön yargıyla yapılan denge tartışması. Protoss ya da Zerg için aynı şeyler denseydi de yine bu şekilde tartışıyor olurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...