Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzcon Invitational

tarçýn

Öne çıkan mesajlar

Eru said:

yahu olay hala mule. Nestea son mac bildigin mal gibi oynadi, sanirim kasti bile yenilmis olabilir. o kadar sacmalayacagini dusunmedim. Ama late game e giden bir oyunda 8 tane orbital atan bir terranin 20 isci birakip karsi tarafin 80 iscisiyle hala ayni income a sahip olabilmesi, bunun uzerine 180 pop fors basabilmesi oyun hatasidir. imbalance filan dahi degildir. TRUE 200 diye bir kavram var gencler. Mule suppy yemiyor. Atin 8-10 orbital late game e kadar turtle. Sonra 180 pop army supply la gezin haritada

Düşüncelerime tercüman oldun ama duygularıma asla
Sosyal ağlarda paylaş

Mule için Blizzcon da soru sordular. Mule haksızlık olmuyor mu diye? Onun öyle bir avantajı var ama Zergde bir anda 30 tane işçi basabilyor. Terran 30 işçiyi bir anda basabilmesi için kaçtane cc ye ihtiyacı var. Biz oluturupta minarel dengesini oluşturmaya çalışırsak. Unite çıkma dengesini de değiştirmemeiz lazım onu nasıl yapacaz? diye cevap verdi. Herşeyin + veya - avantajı vardır. 8-10 tane rax yaptıktan sonra tutupta buildi değiştiremiyorsun. Ama Zerg bir bina dikiyor tüm buildi değiştirebiliyor. Şimdi ona bakarsanızda bu da bir haksızlık. Terranlarda istediği zaman buildi tutupta değiştirebilsin. Demek ki istekler bitmez.
Sosyal ağlarda paylaş

baybety said:

mesela nestea 27 tane broodlord basacağına 15 tane battle cruzer bassaydı oyunu alır mıydı?
said:
Her ırkın aynı şeyi aynı oranda yapamamasını dengesizlik olarak algılıyorsan Starcraft oynamamalısın
Farklı ırklardaki, farklı işlere yarayan, farklı üniteleri kıyaslayamazsın. O durumda 15 battlecruiser yapsaydı Nestea counterlaması Broodlord'lardan çok daha kolay olurdu, merak etme. O yüzden Broodlord BC'ye göre 10 kat daha fazla kullanılan bir ünite.

MULE konusunda da önceden de tartışılmıştı. Zaten Terran'a karşı oynayan iki ırk da (özellikle Zerg) işçi basmak konusunda üstün ve oyunun her aşamasında 10-15 işçi önde oluyor, üretim konusundaki üstünlükleri de cabası. MULE da bunu dengeleyen bir faktör.
Sosyal ağlarda paylaş

Rocket yorma beni Eru'nun mesajını bir daha oku yada dur açıkliim. Beginner of RTS Bölüm 1 Kural 1. Her iki taraf eşit sayıda unit üretebilmeli. Ama burada senin işçi suppply tutmak zorunda olduğun bir ortamda adam late game'de supply tutmuyor ve böylece her zaman sayıca üstün bir orduyla oynuyor. Para toplama konusu ayrı bir tartışma alanı... Ok?

Not: Sparta'nın buna da ne diyeceğini çok merak ediyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

MULE konusunda da önceden de tartışılmıştı. Zaten Terran'a karşı oynayan iki ırk da (özellikle Zerg) işçi basmak konusunda üstün ve oyunun her aşamasında 10-15 işçi önde oluyor, üretim konusundaki üstünlükleri de cabası. MULE da bunu dengeleyen bir faktör.

Arayı kapamaktan kastın zaten MVP'nin de yaptığı gibi 5-6 cc atıp 20 scv ile yağdır babam mule'ları...Nasıl olsa ne supply kaplıyor ne de min harcıyorsun dimi sadece arayı kapama...
Sosyal ağlarda paylaş

Sensei said:

Rocket yorma beni Eru'nun mesajını bir daha oku yada dur açıkliim. Beginner of RTS Bölüm 1 Kural 1. Her iki taraf eşit sayıda unit üretebilmeli. Ama burada senin işçi suppply tutmak zorunda olduğun bir ortamda adam late game'de supply tutmuyor ve böylece her zaman sayıca üstün bir orduyla oynuyor. Para toplama konusu ayrı bir tartışma alanı... Ok?

Not: Sparta'nın buna da ne diyeceğini çok merak ediyorum :)
Evet, Terran'ın böyle bir avantajı var. Buna rağmen late game'de Zerg ve Protoss'a karşı üç aşağı beş yukarı eşit galibiyet yüzdesi olarak. Bu avantajı kaldırırsak bu eşitlik bozulacak ya da iyice eşitsiz bir hal alacak, her Terran all in yapmaya başlayacak. MULE'a bugünkü şartlarda dokunulamaz; çünkü Terran'la late game oynamayı mümkün kılan tek faktör. HoTS gelir, Terran late game'i güçlendirilir, o zaman MULE'lar supply isteyebilir.

Sensei said:

Cuce said:

yoo rtslerin öle bir kuralı yok.

Aman diim öle bişi deme nası yok o zaman hiç bi şekilde balance falan tartışmayalım zaten....
Cüce haklı, Starcraft söz konusu olduğunda öyle bir kural yok.
Sosyal ağlarda paylaş

e baya yok işte. komik bir varsayım üstüne bütün balance mantığını oturtmaya calısıyosun. e ama bak diyincede, geri dönüp o yanlış kabüle dönüyorsun.

böyle bir zorunluluk yok. zaten dediğin gibi bir durumda yok. oyunun en hızlı maxlanan ırıda zerg ayrıca terran deil. en hızlı force'u zerg basıyo.

balance tartısıcaksak tartışalım ama adam gibi tartılaşım. anlamlı olmıyan formullere deil sonuclara bakarak tartısalım.
Sosyal ağlarda paylaş

maçı izlemedim ama,
1)neural parasite > ghost
2)emp diğer ghostlara
3)profit

1)stephano manayı canlı canlı dalga geçerek chatlogda dahi ezdi
2)mana "pls give me 1 game, if you win 3-0, bliz nerf z"
3)zvp soktum olaya alakasız :P

13k demek , 25 minerallik linglerden 400 adet = 200 pop basabiliyorsun bir de 3k kalıyor demek değil mi?

e keseydi kendi dronelarını 200 poplasaydı(army) 3k ile, army trade + 400 ling basaydı alamazmıydı? 400 lingin oluşma süresi 20 sn ...

valla izlemedim maçı öylesine sordum ama cidden 13k sı olup da balance yüzünden yenilmelik durum yok 13k la yenemiyorsa balance yüzünden zaten oynamasınlar z'yi kim 13k banking yapmış salaklığına yenilmiş bu arkadaş (nestea olması bu oyun salaklık yaptığını değiştirmez)...

warcraft3 Orc vs Undead @lost temple artık undeadler Orc vs Orc oynamaya kasıyorlardı ciddi ciddi en gosu turnuva maçlarında undeadler ırk değiştiriyordu, OvO kolay matchup O>U @LT barizdi(tvz x map yakın posi napcam denmiş farklı bi çare l2p tvt :P)

olur böyle dengesizlikler birbirinizi kırmaya gerek yok :)

bu arada gün akşam eswc night party vardı Grubbyle şerefe yapıp cloud, socke, sjow vs. tayfasıyla dans pistindeydik çok tatlıydı cloudun dansını izlemek priceless eğlenceli.(idra içiyordu bi köşede:P)

bu arada birkaç yerde p ye ezik/çaresiz mi ne denmiş sanırım, P OP BARİZ diyorum.

böyle alakasız bir post attım sırf dikkat dağıtıp ortamı yumuşatmak için :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mvp'de 400 linki durduracak bir ordu asla yoktu, ama ona bile gerek yok, 150 link+40 bane+10 infestor durduracak ordu da yoktu adamda. Üstelik bu orduyu yapmak ne kaynağının tamamını harcardı ne işçilerin tamamını kaybetmeyi gerektirirdi.

Haritanın yarısına sahip olacaksın, ama sağa sola 5-10 tane spore atmaya gerek duymayacaksın, bütün haritayı yürüyerek görünmeden geçen ghostlar imba olacak sonra, hadi canım sizde.

Bir zergin, üstüne tek başına gelen ve en az 15 saniyeyi tek başına crep üstünde yürüyen ve sonra hatchery'e nuke atan ghostlar için söylemeye hakkı olan son söz "IMBA" dır. Bronze zerg yemez hatchery'e öyle nükeleri. Sanki ulaşamadığı bir yerdeki söm'e dropşa indirilmiş süper ghostlardan bahsediyormuş gibisiniz. Ama o ghostlar ellerini kollarını sallaya sallaya geliyorsa sorun zergde değil onu oynayan adamın ciddiyetsizliğinde, şov yapma isteğinde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi türkiyenin iyi starcraftcıları denebilicek bi ekibin şu maç üzerinden balance tartışması yapması nasıl bir olaydır ya allah aşkına.nestea cıkıp ciddiyetsiz dalga geçer gibi oynarsa,üstüne bide adamın counterladığı üniteleri ısrarla basıp yine dalga geçer gibi gidip girmeye çalışırsa mvp nin ghostların göbeğine bırakırsa bunlar olur.bunun ne mule ile alakası vardır ne baska biseyle.yapmayın allah aşkına artık her boku eleştiricek yer aramayın aklınızdan zorunuz mu var abi.ben üzülüyorum burda sinirlerinizi geriyosunuz falan birbirinizin.ya balance tartışırım sabaha kadar mule falan da şu maç üzerinden olmaz yani saçmalık direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Sensei said:

Eru said:

yahu olay hala mule. Nestea son mac bildigin mal gibi oynadi, sanirim kasti bile yenilmis olabilir. o kadar sacmalayacagini dusunmedim. Ama late game e giden bir oyunda 8 tane orbital atan bir terranin 20 isci birakip karsi tarafin 80 iscisiyle hala ayni income a sahip olabilmesi, bunun uzerine 180 pop fors basabilmesi oyun hatasidir. imbalance filan dahi degildir. TRUE 200 diye bir kavram var gencler. Mule suppy yemiyor. Atin 8-10 orbital late game e kadar turtle. Sonra 180 pop army supply la gezin haritada

Düşüncelerime tercüman oldun ama duygularıma asla

mesela şöyle bir şey söylenmiş bak.ben terran değilim zerg oynuyorum mule da nerflense gıkımı cıkarmam hatta yanlıs anlamayın ama sunun mule un imba olmasıyla gram alakası yok bu oyun üzerinden konusursak.yahu adam income ın bokunu cıkarmıs salak salak droplar yiyor geriye düşüyor bide ekonomide nuke falan yiyor,terran sabaha kadar true 200 yapsın army supply kafa kafaya girseler 30 sn içinde nestea o ordudan 5 kere daha yapar.yine girer yine yapar yani.istedigi mule u atsın o adam ekonomide hala geride olurdu nestea zırvalamasa(base e autodefense atmamak bundan kastım).şu oyunu nestea nin alamamasının oyunu ALMAMASIYLA alakalı.canı yenmek istememiş adamın bildigin dalga geçti tüm oyun balancela bi alakası yok.yahu rasgele bi adama bıraksa o bile yenerdi ordan.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu maça bile at gözlüğü ile bakıp imba muhabbeti yapıyorsunuz, sonra başka mesajlarınız ciddiye alınmayınca kızıyorsunuz, gidip oyunu bırakıp insanlara saldırıyorsunuz.

Diyorum size yıllar sonra pati için en uygun imzayı bulduğuma boşuna inanmıyorum. Resmen forumun %90'nı fikirleri tartışmaktan ölümüne korkuyor, sıkışınca direk ilk yaptığı yanına beş arkadışını alıp karşısındaki ile dalga geçmeye çalışarak çıkış aramak.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kızdığım nokta başkasının şu ırkı savunup şunları şunları diyip tartışması değil.Biz burada her konu altında balance muhabbeti yaparız yapacağız da çünkü işin eğlenceli kısmı da bu.Birbirine çamur atan siyasi partiler misali biri terranı biri protossu biri zergi savunacak olay bu.AMA tek kızdığım nokta kendini sivri zeka sanıp her şeye laf yetiştirip işin rengi değiştiğinde seviye belli edip karşısındakinin yaşını kişiliğini her şeyi geçtim kendi terbiyesini ahlakını unutup işi hakaret seviyesine getirene kızıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...