Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyunlarda Real Money Auction House (RMAH) sistemi

Sam

Öne çıkan mesajlar

Şu kıprıslı arkadaşın satışlarına bakar mısınız?

http://profil.gittigidiyor.com/sanalsaray

Sadece bir satıcı bu gg'deki. Ebay'de bunun 10larca katı büyüklüğünde 100lerce adam vardır. Yeni bişey diil yani. Ingame'e dönüşmesi sadece haber değeri olan. Gerçek parayla item* satışı değil.

*aytım değil item diye okunur.
Sosyal ağlarda paylaş

hackle ne alakasi var? senin vaktin var, sabrin var, ya da sirf item dusurmekten zevk aliyosun gidip farmliyosun.
baska adamin ona vakti yok, item dusurmek icin ugrasmaktan degil oyunu oynamaktan zevk aliyo, gidiyo saatlerce oyun oynayarak harciyacagi zamani para olarak koyuyo ortaya. aliyo eksik itemini.

oynayarak elde edilemiyecek premium item tarzi biseyler de almiyo. almak istemeyen insanlara da zorla aldirmiyo.

hadi bu sistem sizin dediginiz gibi butun oyunlari etkiliycek falan diyelim, bu da adamin umrunda degil. bu kadar basit.

tek basina oynarsan sol tus spam salak bi oyun zaten, ben de single oynar bitirir kapatirim buyk ihtimal. d2 deki jungle bolumu gibi tiksinc yerler varsa bitirmeden bile kapatabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan'ın yazdıklarını tekrar okuyun. Hakikaten ben de bu sistemin Çinlilere müthiş faydalar sağlayacağını düşünmüyorum. Kaldı ki en iyi itemlar en zor seviyede düşecek dediler, ve bu seviye kesinlikle sololanamayacak. Bunun dışında teleport'un cooldown'u var. Yani saatlerce solo mf run yapan botlar olmayacak etrafta. Ben Blizzard'ın bu hamlesini buradan ekstra gelir elde etmekten çok, artık bıkkınlık veren D2 sistemini değiştirmeye yönelik olarak görüyorum. Düşününce dediğim o basit ayrıntılar aslında Çinlilerin item olarak oyunu domine etmesini engelliyor. Çünkü Diablo'nun sorunu gerçek oyuncudan çok botlarla ilgiliydi. Bu sistem botları bitirir, MF runları engeller. Yani benim tahminim aslında item satışından pek fazla para kazanılamayacağı. Çünkü muhtemelen o itemların düşmesi çok zor olacak, herkesin elinde onlarca olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar diablonun bnetinin singledan bir farkı yok. Sadece çıkarıdıgın itemı tradeleyebilirsin bir de über diablo ve tristam peşinde koşabilirsin.

Burda bizim oyunumuzu mundar edecek item alıp diyenlerin hiçbiri başkasıyla etkileşime giremiek diabloda. Ha ilk çıktıgı ay pub oyunlara girerseniz insanlarla karşılaşırsınız. Sonra botlar çıkınca pub oyunda ancak botlarla oynayacaksınız. Ya da arkadaşlarınızla.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Şu kıprıslı arkadaşın satışlarına bakar mısınız?

http://profil.gittigidiyor.com/sanalsaray

Sadece bir satıcı bu gg'deki. Ebay'de bunun 10larca katı büyüklüğünde 100lerce adam vardır. Yeni bişey diil yani. Ingame'e dönüşmesi sadece haber değeri olan. Gerçek parayla item* satışı değil.

*aytım değil item diye okunur.

kayıt dışı ekonominin su gibi aktığı yer gg.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...