Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkiye hangi yarim kurede?

Frantic

Öne çıkan mesajlar

ben bu tarz programları çok saçma buluyorum.

baktıgın zaman evet komik geliyor.ama kim takar turkiye hangi yarım kürede.türkiyede kaç tane il var bunu da bilmek zorunda değiller mesela

yada ot bok bakanı kimdir bilmek zorunda değil.bilmek iyidir tabi ama şart değil.

biz okuyoruz görüyoruz genel kültürümüz var diye millette olmak zorunda değil.yani bi fizikçinin bana gelip bıdı bıdı olursa bıdı bıdısı bıdı ne olur diye sorsa.bilemeyince AHAHAH MALA BAK dese agzını yüzünü kırarım.aynı şey bence.

köye gidip steve jobs öldü apple hakkında düşünceleriniz nedir diye sorsan adamı seni karakola şikayet eder muhtemelen kufur ettin diye.

bunların hepsini bilgi diye adlandırırsak elbet birinin bildiği diğerinin bilmediği birçok şey var

eskiden eğlenirdim bende böyle şeylerle.ama şimdi komik gelmiyor.yada adamlar bunu bile bilmiyor yazık denilcek birşeyde yok

pakize sudanın bu programa bikaç defa denk geldimde.amacı anlamadım açıkcası

nişantaşında caddede falanda millet mal mal sorular soruyor
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ben bu tarz programları çok saçma buluyorum.

baktıgın zaman evet komik geliyor.ama kim takar turkiye hangi yarım kürede.türkiyede kaç tane il var bunu da bilmek zorunda değiller mesela

yada ot bok bakanı kimdir bilmek zorunda değil.bilmek iyidir tabi ama şart değil.

biz okuyoruz görüyoruz genel kültürümüz var diye millette olmak zorunda değil.yani bi fizikçinin bana gelip bıdı bıdı olursa bıdı bıdısı bıdı ne olur diye sorsa.bilemeyince AHAHAH MALA BAK dese agzını yüzünü kırarım.aynı şey bence.

köye gidip steve jobs öldü apple hakkında düşünceleriniz nedir diye sorsan adamı seni karakola şikayet eder muhtemelen kufur ettin diye.

bunların hepsini bilgi diye adlandırırsak elbet birinin bildiği diğerinin bilmediği birçok şey var

eskiden eğlenirdim bende böyle şeylerle.ama şimdi komik gelmiyor.yada adamlar bunu bile bilmiyor yazık denilcek birşeyde yok

pakize sudanın bu programa bikaç defa denk geldimde.amacı anlamadım açıkcası

nişantaşında caddede falanda millet mal mal sorular soruyor

kendi adima konusayim, ben tamamen insan tepkilerine reaksiyonlarina guldum bu programda AHAHHA MAL BILEMEDI'ye degil. bilemedim diyen onca adam var ve kimse de bisey demedi. gene MMM kac yasina gelmisler hala hangi yarim kurede olduguuzu bilmeyen mallar dolu yorumu da yapmadim. sadece eglenceli bi kac tepki var olay bu.

ama daha realist bakacaksan,
said:
yada adamlar bunu bile bilmiyor yazık denilcek birşeyde yok

bi kere bilememelerinin hic bi aciklamasi yok bence. bu oyle Pi=3,1415... gibi bir bilgi degil, tamamen basit bir cikarimla elde edilebilcek bir bilgi. bunu yapamayin insanin durumu bence vahim. ama gene de boyle bir durumda hic bir sekilde insan yargilamadim ben, sadece yeri gelmisken soyliyeyim dedim.

bu arada fizikciyim ve sana sorular hazirladim.
Sosyal ağlarda paylaş

türk milleti aptal diyince insanlar kızıyor, sinirleniyor, bu lafı edene sen kendini üstün görüyorsun diyorlar. Ama bu tarz programlar da insanlara genel kültür soruları sorulduğunda bu tarz cevaplar alındığında kimsenin gıkı çıkmıyor. kısacası türk milleti gariptir .... dersin kızar dürersin aldırmaz. işte arkadaşlar ilm-ül siyaset budur öğrenin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...