Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steve Jobs RIP

reyou

Öne çıkan mesajlar

Glatheros said:

Lol. hukuçuyum ben evladım. Arada ki farkı sen bilmiyorsun. Sim kart alamazsın kontörlü veya hatlı eğer 18 yaşını doldurmamış isen. cep telefonundan sim kartını çıkartırsan telefon olmaz o. cep bilgisayarı olur.

ama bir yakının alıp sana verip sende gönlün ferah biçimde kullanabiliosun dimi?
yok yani böle cezai bi uygulama varsa ben bütün kuzenlerimden toplim telefonları, yazık hapis yatmasın çocuklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

dusuncelihayvan said:

Peki ya Steve Jobs, güçlü bir marketing, mükemmel bir oyuncaktan başka ne verdi dünyaya? Niye bu kadar paralıyorsunuz kendinizi.

macintosh, haliyle pc olayına rekabet.
macosx, windowsun gelişmesinde ki yegane etmen resmen, windows 7 varsa bugün apple sayesindedir.

bilgisayar olayına nerd/geek bakış açısından farklı bir anlayış getirdi, bu bile yeter aslında da devam edeyim.

pixarın çıkardığı bütün filmler diyeyim, adamın izi var sonuçta.
adam yenilikçi, üretici. siz kalkıp adama samilik yapıonuz resmen.

ahaha. Abi sanki adam oturup elinde lehim makinesi garajda tek başına yapıyor.
Sadece görevini yaptı başarılı bir CEO oldu, görevinden fazlasını göstererek Apple'ın burada yer almasını sağladı.

Steve Jobs yanında Wozniak, Bill gates hepsininde parmakları vardı. Tüm arge departmanlarının. Adımı tanrılaştırmanın bir anlamı yok.

Steve Jobs yapılacakları belki 3-5 sene öncesinden yaptı. Teknoloji durağan bir şey değil. Geliştirecek, iletletecek adam her zaman çıkar.
Steve Jobs olmasaydı Pixar 2011'de cartoon'lar yapmazdı yine animasyon yapabilirdi.

Neyin kafasını yaşıyorsunuz çok enteresansınız.
Sosyal ağlarda paylaş

adamı tanrılaştırmıyoruz ki?
önemli bir insandı, öldü ve bu dünya için bir kayıp diyoruz.

Ayrıca;
başarılı olduğu için ceo oldu die bişi yok. sanki adam harwardı bitirip ceo olmuş gibi konuşuonuz.

ve evet tabiki başkalarının da parmakları var ki bunlarda girişimci,zeki,büyük insanlar. Onlarda ölünce bizim için büyük kayıp olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Lol. hukuçuyum ben evladım. Arada ki farkı sen bilmiyorsun. Sim kart alamazsın kontörlü veya hatlı eğer 18 yaşını doldurmamış isen. cep telefonundan sim kartını çıkartırsan telefon olmaz o. cep bilgisayarı olur.

@ Suark the ignorant:ayrıca cezai yaptırımı olması mı gerekiyor hukuken mümkün olmayan şeylerin? yeni düzenlemeyle, TC kimlik numarası olan kimlik göstermezsen yurt dışına çıkamıyorsun, ama seni hapse atmıyorlar, çıkmaya çalışırsan ceza kesmiyorlar, sadece çıkamazsın diyorlar. 15 yaşında kullandığın hat annenin babanın üzerinedir, yada 18+ herhangi bir kişi üzerinedir

ayrıca ehliyetsiz araba kullanmak ile, mal sahibi olmak için reşitlik gerektiren bir malı kullanmayı bir tutan zihniyet süper lol.

Evladım falan derken? Cep telefonu kullanım yaşı 10-12 ye düştü diye Sağlık Bakanı açıklama yapıyor. E bu adam salak mı bunca senede birisi derdi yasak zaten nereye kullanıyosunuz siz diye? Öyle hukukçuyum ben! lol! evladım! falan diyerek argümanların daha kuvvetli olmuyor.

Ama madem hukukçusun aç bize bunla ilgili bir yasa göster de susalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamı iPhone ile sınırlamakta ayrı iyiymiş.

Adam zeki, adam dahi, adam çok iyi pazarlamacı ve adam dünyayı değiştirdi nokta.

İlk Apple ürünleriyle sektöre yön veren isimdi, Pixar'ı kuranda kendisi, iPhone, iPad, iPod'u çıkaran ve bunların ön görüsünü 70-80'lerde yapan biriydi.

Siri bile adamların vizyonuydu ama forumda millet Samsung Galaxy'den çaldı diyen var.

Herkes Visionary olamaz, dünyayı değiştiremez. Öyle birşey olsaydı Nokia'nın aptal prototip videoları bir boka yarardı. Dünya'nın değişmesi içinde ateşin bulunması gerekmiyor her seferinde.

Steve Jobs yukarda bahsettiğim şeyleri bir araya getirmiş bir adamdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Wispy said:

ahmedinejad said:

wispy o devirleri en az senin kadar ben de yaşadım ve o günlere hamallık etmişim diyorum sadece.

Bu biraz bakış açısına göre değişiyor herhalde.
Ben bu kadar bağımlı (ihtiyaç anlamında) olma duygusunu sevmiyorum.
Kolay ulaştığın bilginin de değerini bilmiyor gibi geliyor insanlar. Kütüphanelerde tırmalayarak edindiğin bilgi daha kalıcı oluyordu bana göre. Şimdi aç wiki oku 10 saat sonra ne kadarı kalacak aklında. Çünkü biliyorsun birşey gerekirse yine açıp bakabilirsin diye.

e zaten ihtiyacın olmayan bilgiyi aklında tutma? ne güzel yer açıosun işte.

Mesela benim aklımda tuttuğum sadece 3 tane telefon numarası var ki kendimin ki dahil değil.
Ev adresimide telefondan okuorm.
icq numaram ezberimde.
Geri kalan herşey dijital ortamda kayıtlı, bilmeme gerek yok.

onun yerine, anılarımı;okuduklarımı ve işle alakalı şeyleri aklımda tutuyorum.

eskiden insanlar üstlerini yalamaları gerekiodu ki ağzından 2 kelime çıksın oda bişi örensin,
hem gelişme yavaştı, hem devrecilik had safhadaydı.

şimdi internet var, bilgi her yerde. Kimseyi yalamadan,kafamın dikine göre takılıp mesleğimde ilerleyebiliorm.
ne güzel değil mi?

zamanımda internet olsaydı, 343215 tane satır okuyup 2x bilgi alacağıma aynı vakitte 10x bilgi alabilirdim.

Abi insan beyni 1 gb flash bellek değil be. 1 filmlik yerden fazlası var içeride merak etmeyin.

Teknolojinin insanlara verdiği gibi insanlıktan götürdüğü şeylerin de olduğunu söylüyorum. Hayatımız kolaylaştı (bir kısmı gerekli, bir kısmı da şişirilmiş ihtiyaçlardan) belki ama bazı şeyleri de kaybettik sanki.

Biraz grass was greener muhabbeti olacak ama eğer seçme şansım olsaydı 21.yyda yaşıyor olmak istemezdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Lol. hukuçuyum ben evladım.

medeni hukuk dersi 1. sınıf.

- 18 yaşından küçükler ivazsız iktisap yoluyla mal edinebilirler.

cep telefonları hakkında da bu kuralın geçersiz olmasını sağlayacak her hangi bir kanuni düzenleme bulunmamakta.

biraz daha bilgi istersen bilge öztan'ın güzel bi kitabı var açıp bakarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ya tabi haklısın o konuda, götürdükleride var. Ama yeniyi eskiye tercih ederim, eskiyi özlemlediğim anda da elektrikleri kapatırım olur biter.

tv izlemiorm mesela, nettede bi ara sosyal muabbetleri kestim ( ama yurt dışına gidince telefon hikaye oluo sosyal ağlar varken ). Bunlar insanın iradesine bağlı şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Adamı iPhone ile sınırlamakta ayrı iyiymiş.

Adam zeki, adam dahi, adam çok iyi pazarlamacı ve adam dünyayı değiştirdi nokta.

İlk Apple ürünleriyle sektöre yön veren isimdi, Pixar'ı kuranda kendisi, iPhone, iPad, iPod'u çıkaran ve bunların ön görüsünü 70-80'lerde yapan biriydi.

Siri bile adamların vizyonuydu ama forumda millet Samsung Galaxy'den çaldı diyen var.

Herkes Visionary olamaz, dünyayı değiştiremez. Öyle birşey olsaydı Nokia'nın aptal prototip videoları bir boka yarardı. Dünya'nın değişmesi içinde ateşin bulunması gerekmiyor her seferinde.

Steve Jobs yukarda bahsettiğim şeyleri bir araya getirmiş bir adamdı.

this
Sosyal ağlarda paylaş

Cep telefonu kullanma yaşı iPhone'dan evvelde 12'ydi, dahada küçüktü hatta. Türkiye'de yayılma hızı arttı sadece. Telefon "gündemde konuşulabilecek" hale geldi iPhone ile. Yoksa her veledin elinde vardı.

Amerika'da ismini unuttuğum bir messaging aleti peynir ekmek gibi satıyordu, bütün 10-12 yaş kızların elindeydi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Glatheros said:

Lol. hukuçuyum ben evladım.

medeni hukuk dersi 1. sınıf.

- 18 yaşından küçükler ivazsız iktisap yoluyla mal edinebilirler.

cep telefonları hakkında da bu kuralın geçersiz olmasını sağlayacak her hangi bir kanuni düzenleme bulunmamakta.

biraz daha bilgi istersen bilge öztan'ın güzel bi kitabı var açıp bakarsın.

hahha edinimle bu durumu bir tutuyor olman çok komik. Muvafakat name olmadan alamazlar. 18 yaşından küçükler yasal olarak borçlanamaz. borçlanamayan insana fatura kesilemez. bir iki sınıf daha ilerisinde öğretirler.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel arkadaşım. telefon 18+ alettir demek 18 yaşından küçüklere yasaktır demek, böyle bir yasak yok. varsa eğer git suç duyurusunda bulun toplasınlar çocukların ellerindeki telefonu.

annesinin babasının hediye ettiği telefonları kullanabiliyor mu kullanamıyor mu çocuk? kullanabiliyor. kanuni bir engel var mı? yok.

neyin mücadelesini veriyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...