Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Türkler havlar ama ısırmaz'

yav

Öne çıkan mesajlar

söylenene normalde kesinkes olumsuz tavırlar takınacak insanların sırf mevcut hükümete etkisi var diye "oh oh ne güzel demiş" mantığıyla hareket ettiği doğru değil mi? hadi onu da geçtim, türklere köpek muamelesi yapılmış, buna tepki göstermek için milliyetçi olmaya da gerek yok.

bu kadar ufak hesapların peşinde olmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yapilan tespit dogruyken ucuz milliyetci duygularla "SEN NASIL BENIM ULKEMI KOPEGE BENZETIRSIN" diye rage emi girmemizi bekliyorsun sam?

ulkeler = yonetimler kavraminin artik gecersiz oldugunu, "my country right or wrong" un islemedigi gunumuzde bunun icinmi rageliyelim?

bak butun devlet politikasini bunun ustune kurmus israil gibi mukemmel bi ulke var, eminim cok seviyorsundur

hukumetleri canli kalkan kullandiginda bile dort bir elle sariliyor, sahip cikiyorlar <3 <3 <3
Sosyal ağlarda paylaş

viktor da haklı sam de.

Sadece sam'in edilen lafın karsı tarafın hükümeti tarafından yapıldıgı için, cevabından ve tepkinin de bizim hükümetimiz tarafından verilmesi gerektigini anlaması lazım.

Yoksa kesinlikle bize isteyen istedigini desin, sindirelim durumu olmamalı, kimse pasif kalınsın demez böyle gereksiz, ucuz bir lafa zaten.

Bilmiyorum haksız mıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

milliyetçilikle alakasız olduğunu söyledim viktor, öteden beri bizi insan yerine koymayan tipler var orada. bu yazı da tam aynı mantığın devamı. denktaş gibi "azla uzlaşmayalım konuşmayalım onlar hep düşman" mantığı ucuz milliyetçi, benim dediğim SIRF akp'ye laf değiyor diye burada "kıbrıs'ı verdik yuh akp'ye", "kıbrıs'ı kurtardı helal ecevit'e" diyebilen insan modelinin gene "doğru lafa ne denir azizim, möte möt demişler ne olacak" şeklinde takılması. lafın nereye değdiğine göre görüş belirlenmesine, bunun yapılırken de başka ne olmuş zerre sallanmaması.

if akp'ye laf değdi
then herşey ok

ben bunu eleştirince hükümeti çok seviyor oluyorum her defasında, ama bu mantık her nasılsa objektif. nasıl bir objektifse bu, her resimde ışık nerden vurursa vursun gölgeler aynı yöne bakıyor mübarek.

dingil tabloidin yorumu zaten, raporu sıkıysa öyle yazsın devlet kuruluşu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

söylenene normalde kesinkes olumsuz tavırlar takınacak insanların sırf mevcut hükümete etkisi var diye "oh oh ne güzel demiş" mantığıyla hareket ettiği doğru değil mi? hadi onu da geçtim, türklere köpek muamelesi yapılmış, buna tepki göstermek için milliyetçi olmaya da gerek yok.

"oh oh ne güzel demiş" diyen yok ki. Adamlar %1500 haklı olduğu için karşısında bişey diyemiyoruz sadece. Yoksa tabii ki kimsenin bu durumdan hoşnut olduğunu sanmıyorum. Gönül isterdi ki başımızda doğru düzgün adamlar olsa da boş yere havlamasa, havlarsa da ısırmıştan beter etse.
Ama yok işte, ve ne yazıkki mevcut durumda yapılan yorum doğru. Gayet net bi şekilde boşa havlıyolar ve bunun bi yaptırımı da olmuycak tabii ki. Sırf kuru gürültü.
Sosyal ağlarda paylaş

turk diplomasisinin asirlardan bu yana oturmus bir gelenegidir bu bosa kabadayilik yapmak, hani yabanci diplomat icin turkiye 101 gibi bisi artik

kuzey irak konusunda, ermeni konusunda, PKK nin avrupa operasyonlari konusunda, israil konusunda ve kibris konusunda turkiye kamuoyu icin cok buyuk tehditler vermis, dunyayi ayaga kaldirmis sonra pasa pasa istenlenleri yapmistir hep

iste israil olayi ortada malum, 1 sene gecti gosterimlik gostermelik yaptirimalr yaptilar, degisen hicbirsey yok

iste rasmussen in nato sekreti olma isi, nato yu kitleyip siyasi kriz cikardik, pasa pasa kabul ettik sonra verilen sozlerin (turkiyeden yoentici ve komutan gitmesi, pkk nin avrupa ustudneki medya aktivitelerinin engellenmesi vs) hicbiri tutulmadi

fransa soykirim tasarisini kabul ettiginde gene dunyayi ayaga kaldirdik, tek bir yaptirim uygulamadik

kibrisi 2007 sonuan kadar tanimassaniz cok kotu olucak, sunu yapcaz bunu yapcaz dedik fiss

bole altini dolduramiycagin zibilyon tane tehdit ceker, kirmizi cizgi bu, hayir bu yok yok bu diye yeniniden yeniden cekersen kimse ciddiye almaz seni a.k.a. kucuk eniste sendromu

http://www.youtube.com/watch?v=ov4e5o6-af4

uluslararasi kulubun kucuk enistesiyiz direk
Sosyal ağlarda paylaş

Boşa kabadayılık taktiği ülkemizde sık kullanılan bi kavram da işte sadece karşıda türk varken damage veriyo. E haliyle uluslararası ilişkilerde kullanınca adamların böyle tepki vermesi normal.

http://www3.bobiler.org/upload/all/190/ilhan_ahmet_napcan_lan_street_fighter_tu_190857041i.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

eğer adamların yaptığı analiz doğru ise (ki bence doğru) ve bu durum politikacılarımızın suçuysa, lafı edene kızmanın bir manası yok politikacılara kızmak daha mantıklı.

ki birebir ilişkilerde doğru bir tespit. sokaktaki adam bişeye kızar gider ne bileyim yolda yürürken başkasına çatar, kabadayılık eder. Türklerin sahip olduğu bu sinir enerjisini yanlış hedefe yönelik ve yıkıcı bir şekilde kullanma huyunu bir de politikaya taşımasınlar bir zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

adamınbiri said:

adamlar koskoca devlet
araştırma yapıyolar ve buldukları sonuç
türkler havlar ama ısırmaz ise kepenk indirsinler

o ilgi çekmek için bir benzetme "siz bizim sakalımızı kestiniz ama biz sizini kolunuzu kestik" gibi. aslında uluslararası ilişkilerde Türkiye hakkında oldukça önemli bir bilgi içeriyor azımsanacak gibi değil. Türkiye hükümeti bir şeye itiraz edip bir şey yaptırmaya çalıştığı zaman pışpışlayın zamanla unuturlar diyor. Baya ciddi bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dış politika dediğin sert olur taviz verilmez. Gerekirse asarız keseriz dersin ama o gereklilik zamanında yapıcak göt varsa. Bir yapmaz iki yapmazsın sonra böle kedi pipisi kadar yer kaplamayan bir ülke gelir lafı çarpar.

Hani devamlı altta dayak yiyen ama bir yandan da "bak döverim ha" diyen tipler varya işte Türkiye tam o konumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Göt kadar ülkelerinde ne düşündükleri zerre umrumda değil. Kaale alınacak adamlar değiller. Tasmalarını tumuş birileri, şunlara iliştirelim de kavga çıkaralım mantığı ile dürtüp duruyorlar.

Kendilerinin bir hiç olduğunu bildiklerinden gelip yunanistan askeri gücü ile karşılaştırma yapmalarından anlaşılacağı üzere. Neyini kaale alıyorsunuz ki. Ha totosu yiyen ülke varsa şansını dener. Türkler ısırırmı koparırmı görür.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Göt kadar ülkelerinde ne düşündükleri zerre umrumda değil. Kaale alınacak adamlar değiller. Tasmalarını tumuş birileri, şunlara iliştirelim de kavga çıkaralım mantığı ile dürtüp duruyorlar.

Kendilerinin bir hiç olduğunu bildiklerinden gelip yunanistan askeri gücü ile karşılaştırma yapmalarından anlaşılacağı üzere. Neyini kaale alıyorsunuz ki. Ha totosu yiyen ülke varsa şansını dener. Türkler ısırırmı koparırmı görür.

Olay onları sallayıp sallamamak değil. Olay lafın doğru olması. Hani bir değil iki değil ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...