Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şehit haberleri kime hizmet etmekte?

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

evet düşününce pkk ya prim yaptırıyo.sonuçta adam zaten o insanları üzmek ve yıpratmak istiyor.tv ler dede mahfolmuş kahrolmuş şehit ailelerini göstermek adamlara haz yaşatmak oluyor gibi. görüyorum bir kadıncağızı resmen ağlamasını zoomlayarak gösteriyorlar.

bana kalsa sansür gelecekse şehit haberlerine gelmeli.süresi falan kısaltılmalı.

(keşke şehit vermeyii engellesek bu daha faydalı olurda işte)
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne alaka. şehit ailesnini mahfolmuş halini izlediğinde hangi duygun tatmin oluyo. nasıl bi dünya yaşıyorsun.aptal bir tv kanalının haberi daha çok izlensin diye dahada allayıp pullayınca terörist haricinde kim sevinerek izliyo o haberi..

bence sen git yemin etmemiş chpli vekil yerine mecliste takıl.böyle saçma muhaelfet görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Şehit ailesinin mahfolmuş haline zoomlamak haberciliğin ahlaksızlığıdır. Sen bunu görüp de kalkıp şehit haberlerini sansürleyelim diyemezsin. Birincisi ölüye saygısızlıktır ikincisi terörle mücadele karşı halk inancını pekiştirmeye terstir üçüncüsü buna hakkın yok. Sabotaj falan gibi olaylarda terör örgütü yapmadı kendiliğinden şöyle böyle oldu deniyor zaten boru hattı saldırılarında falan ama kalkıp da şehit haberlerine sansür getiremezsin tamamıyla mantık ve hak dışı.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi haberlerin magazine dönüşmesini engellemek lazımdı en baştan. Kaza haberi olsa arkadan müzik veriyorlar falan. Abi adam ölmüş niye çalıyorsun lotr soundtrackını :/ Anahaber denen şeylerin çoğu kanalda ne kadar kalitesizleştirildiğini görüyoruz yani. Haberden sonra yayınlanacak dizinin reklamları, emlakçı reklamları vs. vs. İşi haberleri drama dizisi gözüyle bakılmaya getirdiler. Sonuçta bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca bir çok sansür ve yasak senin bu mantığının üzerinden yapılıyor ki son derece sakıncalı bir düşünce sistemidir. Kitapları toplatan da bu mantıkla toplatıyor, internete erişimi engelleyen de bu mantıkla engelliyor. Haklı olduğunu düşünüyorsan bile başka bir sistematik bul bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Pentagram'ın fikirleri niyeyse hep Akp'nin politikası ile paralel düşüyor.
Şu başlık direk olarak Rte'nin açıklaması ile paralel,gündem maddesi zaten.

Bir diğer selam çaktığı yorumu;
Pkk ile Devletin Görüşme Kaydı adlı başlıkta

TD)Pentagram said:

ispanya eta ile nasıl oturup anlaşabildiyse,bizde masaya oturabilmeliyiz.yoksa araki bulasın pkk lıyız dağdamı şehirdemi.

Böyle ara ara akp'ye selam çakıyor.Peki Akp'yi eleştirmiyor mu ? eleştiriyor ama yani ciddi gündem konularında değil tabii ki.
Belki akpli olmayabilir ama akp çizgisinde düşündüğü ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne diye kasıyorsunuz sanki şehit haberlerine televizyonlarda çok fazla önem veriyorlarmış gibi birde sansürmü getirecez. İbrahim Tatlıses kim ile evlemiş olması 10 kat önemli olduğu ülkemde sansür getirsen haberi bile olmaz milletin. O derece sallamıyoruz artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseye hizmet etmemekte,ha köpek ölmüş sokakta ha asker halkın tepkisi bir...Ee alıştık artık diyenler var TVde.

Alıştık artık no problem benim oğlum ölmediği sürece sorun yok.

Bu kadar yani.Şuan ki devlet zerre kada terrörü bitirmeye uğraşmadı,gram adım atmadı tam tersi Referandum başlığı altın da bizim malların aklını çeldi evetleri aldı sonra ne yaptı bu evetler ile ? Dedikleri çağdaşlık bumuydu askerler içeri,yüksek hakimler istenilen yere,rektörler istenilen yere,doktordu öğretmendi vs..vs.. bir düşünmek lazım.Kapasite varsa tabi.

Askeri sivilleştirdiğinden beri ciddi saldırıyorlar adamlar,ana şehirlere kadar girmişler.Belirli şehilerde pkk lar cirit atıyor artık like a boss, i think so.

Bizim kısa bıyık eğrisi bozuk bakanlarımız cep doldurmakla meşgul adamların yüzünde meymenet yok.Bunlar mı PKKyı biterecek güldürmeyin abi beni,günaha sokuyorsun adamı.Adamların bitirme gibi çabası yok.Hafiften 2 konuşma yapıyor oo yandaşları gör oley başbakanım terrörü bitiricek,bu yani bu kadar adam bu lafla diğer seçimlere kadar tam gaz gidiyor.

Bana sorasan Türk milletide kalmayacak yakında,türkiye olacak.

Bu haberlerinde bir boka etkisi yok artık.Ağlama duvarı aBd ye bak askerlerimiz ölüyor pls ?
Sosyal ağlarda paylaş

bu tarz big brother vari yapılamanların sonucu iyi değildir. bir uygulama ile başlar sonra bakarsın ki her türlü şeyde halk için neyin iyi olduğuna karar verilip, kötü olan şeyler halka sorulmadan sansürlenir. yapılması gereken şeyit haberlerini reyting peşinde koşan paparazziler gibi değil objektif bir haber kanalı gibi vermek ve halkın bilgilenmesini sağlamaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede savaş olduğu halde hiçbirşey yokmuş gibi davranan, şehit haberinden utanan, yegane ilgi alanları "futbol, sıtarkıraft, kınayt onlayn, Arda Turan bu hafta kime atladı " olan, bu vatanın binlerce evladı telef olurken "Tırtlar Vadisine gene kestiler birilerini AQ" diyen Liseli ve Andaval bir nesil yetiştirdiğimize mi yanalım, yoksa milyonlarca sperm içinden bunun birinci geldiğine mi bilemedim....

Evet ya, şehit haberleri bitsin, dolar 1 tl olsun, Fenerbahçe Şampiyonlar ligi kupasını alsın, devlet her ay kişibaşı 10000 TL dağıtsın,artık kızlar teklif etsin...

Soluduğunuz oksijene yazık....
Sosyal ağlarda paylaş

Ramocan said:

Bu ülkede savaş olduğu halde hiçbirşey yokmuş gibi davranan, şehit haberinden utanan, yegane ilgi alanları "futbol, sıtarkıraft, kınayt onlayn, Arda Turan bu hafta kime atladı " olan, bu vatanın binlerce evladı telef olurken "Tırtlar Vadisine gene kestiler birilerini AQ" diyen Liseli ve Andaval bir nesil yetiştirdiğimize mi yanalım, yoksa milyonlarca sperm içinden bunun birinci geldiğine mi bilemedim....

Evet ya, şehit haberleri bitsin, dolar 1 tl olsun, Fenerbahçe Şampiyonlar ligi kupasını alsın, devlet her ay kişibaşı 10000 TL dağıtsın,artık kızlar teklif etsin...

Soluduğunuz oksijene yazık....

Başından 80 darbesi geçmiş kuşak nasıl olur da çocuk yaptı ben ona şaşarım. 80'lerden beri bu sorun devam ediyor ve insanlar hala "çoğalıyor" bu ülkede.

Yapısal sorunların yanı sıra aile yapıları da idealden çok uzak açıkçası. Topu başkalarına atmak kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

evet düşününce pkk ya prim yaptırıyo.sonuçta adam zaten o insanları üzmek ve yıpratmak istiyor.tv ler dede mahfolmuş kahrolmuş şehit ailelerini göstermek adamlara haz yaşatmak oluyor gibi. görüyorum bir kadıncağızı resmen ağlamasını zoomlayarak gösteriyorlar.

bana kalsa sansür gelecekse şehit haberlerine gelmeli.süresi falan kısaltılmalı.

(keşke şehit vermeyii engellesek bu daha faydalı olurda işte)

sen düşünme hocam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...