Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi Sahipleri arasina bende katildim ama..

Mix

Öne çıkan mesajlar

http://www.kedigen.com/ <- bak bu adresdeki süper site ve foruma üye oluyor orada soruyorsun bu konuyu. orada birde veteriner var, profesyonel olarak destek alabiliyorsun böylece. ki kesin daha önce bu soruyu daha önce biri sormuştur o yüzden search ettirsen bile cevabını bulursun gibime geliyor bana :)

kedinin poposunada gazete ilen falan vurma, banlarım :P[hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

ishalmis:)
Bu arada benim bilgisayarin kasasi acik onu yatarken kapatmayi unuttum(malum ilk gun daha yeni yeni alisiyoruz) yattiktan sonra bianda firladim yatagimdan ulan bu bilgisayar1n icine girerse diye. Gittim odaya bi baktim bilgisayarin icinde yatiyor :)(benim kasa enlemesine uzun)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

hamster lar da baya atlı hayvanlar.. eskiden vardı 2 tane sabah akşam fitifiti yapıyorlardı.. misafirlere falan gösteremiyodum ayıp olcak diye valla heh.. sonra bakamadım ikisini de ayrı arkadaşlara verdim. bi de fazla yağlı şeylerle besleyip (fındık, fıstık), çemberleri kaldırıyordum.. acayip kilo alıp tostoparlak oluyorlardı.. tam sıkılası böyle heh[hline]Chaos can begin! Let it in!
Join my army!
Sosyal ağlarda paylaş

bi pet shopa girmiştim yawru fareler wardı yeni doğmuş böle tüysüz minik parmak ucu kadar et parçaları ay onları kese kağıdına koyup çerez niyetine löp et yicen.ögh yada bastırıp pıt pıt patlatcan

ıyk walla hayvan düşmanı deilim ama neden böle şeyler geliyo aklıma[hline]The Possession of anything begins in the mind

www.hayalkent.net/freestyle
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben bitanesini yavaya atıp tutuyordum.. böyle havada ayaklarını çırpması falan süper tatlı gözüküyordu.. bi kaçırdım elden pat diye yere.. oturdu kaldı yerde hayvan.. hemen koştum veterinere iç kanama olmuş.. tedavi oldu. allahtan fazla yüksekten düşmemişti.. veteriner dedi ne oldu diye.. dedim elimden kaydı heh..[hline]Chaos can begin! Let it in!
Join my army!
Sosyal ağlarda paylaş

Kedi, kendi kendini temizleyen bir hayvandır.

Kediler yıkanmaz ve popoları ( ya da patileri ) silinmez. Kendi kendilerini temizlerler. Köpek ya da insan gibi davranmamalısınız kedilere.

Ayrıca kedilerde bölge ve eşya sahiplenmeleri vardır. Bölgelerine başka bir 'şey' girdiğinde, genellikle istemezler.[hline]
Ethernass..
Oyuncuların geliştirdiği dünya..

www.ethernass.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 10 Şubat 2003 20:58 tarihinde demiş ki:
kediler asosyaldır.
ama köpekler insan gibidir.

kedilerin sevmediğim özelliği odur.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 10 Şubat 2003 21:00 tarihinde değiştirilmiştir]

Kediler mi köpekler mi daha çok insana benziyor diye sorulsaydı emin ol ki cevabım kesinlikle köpekler olmazdı. Hatta bir de bunu oku istersen, yardımcı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
baaluo, 10 Şubat 2003 20:48 tarihinde demiş ki:
sly-one , craven
ikilisine yaratıcılıklarından dolayı
saplar derneği
"2003'ün en toschaklı sapı"
ödülünü vermeyi talep ediyorum[hline]BonePART, 06 Şubat 2003 23:58 tarihinde demiş ki:
yane skicek bi tarafı yok

teşekkürler efenim bana bu ödülü layık gördüğünüzden ötürü[hline]The Possession of anything begins in the mind

www.hayalkent.net/freestyle
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır benim bir kedim yok. Kedimin bir büyükelçisi var

kedi fanatikliğinin en önemli cümlelerinden biridir zaten.

bir insan, başka birini sahiplenmez. Hayır benim bir oğlum yok, oğlumun bir büyükelçisi var gibi bir cümle çıkmaz.

Ama köpeğiniz (şu finolar felan kastetmiyorum) olunca, sanki oğlunuz olmuş gibidir.

Sabahları akşamları yemek verirsiniz, tuvaletini yaptırırsınız, gezmeye çıkartırsınız. Bir çok şey öğretirsiniz. Sizin istediklerinizi yapar, sizin istemediklerinizi yapmaz filan falan.

Şimdi ben burda kedileri ezmeye, kediler aptaldır demeye çalışmıyorum. Ama kediler asla hiç bir şekilde köpekler kadar insana benzemez demeye çalışıyorum.

Kendi kendisinin sahibi olan, kendi istediği şeyleri yapan bir hayvanın, insana benzemesi çok zor. Oysa, bir küçük çocuk gibi hareket eden köpekler insana benzer.

Ya ben ne için dil döküyorum be! Kuscam birazdan. Susuyum da konu uzatmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 10 Şubat 2003 21:12 tarihinde demiş ki:
Hayır benim bir kedim yok. Kedimin bir büyükelçisi var

kedi fanatikliğinin en önemli cümlelerinden biridir zaten.

bir insan, başka birini sahiplenmez. Hayır benim bir oğlum yok, oğlumun bir büyükelçisi var gibi bir cümle çıkmaz.

Evet haklısın öyle bir cümle çıkmaz ama yakın cümleler oluşur. Ama bir insanın başka bir insanı sahiplenmediği klonusunda bence yanılıyorsun.

said:
Ama köpeğiniz (şu finolar felan kastetmiyorum) olunca, sanki oğlunuz olmuş gibidir.

Evet doğru bir Rotweiler yada Doberman yada Husky olduğu zaman oğlun olmuş gibi hissediyorsun ama bir Cooker yada Terrier yada senin deyiminle bir Fino olduğunda ne hissediyorsun? Ben de bir kedim varken onu arkadaşım, kardeşim olarak görüyordum ailem de onu evin bir bireyi olarak görüyordu.

said:
Sabahları akşamları yemek verirsiniz, tuvaletini yaptırırsınız, gezmeye çıkartırsınız. Bir çok şey öğretirsiniz. Sizin istediklerinizi yapar, sizin istemediklerinizi yapmaz filan falan.

Bu bana Desmond Morris' in "Sanatçılar kedi sever, askerler köpek" sözünü hatırlattı. Bu mudur insanların sahiplenmemesi. Ya da insana benzemek için istenileni yapıp istenilmeyeni yapmamak mı gerekir sence? Peki istenilen ya da istenilmeyene kim karar vermeli? Peki köpekler isteneni yapıp istenmeyeni yapmamayı öğrenene kadar ne kadar ızdırap çekiyor kaç kere dayak yiyor? Bu konuda insana benziyorlar bak bunu kabul ediyorum.

said:
Şimdi ben burda kedileri ezmeye, kediler aptaldır demeye çalışmıyorum. Ama kediler asla hiç bir şekilde köpekler kadar insana benzemez demeye çalışıyorum.

Öyle bir şey demek zaten mümkün değildir. Kediler isimlerini 3-4 söylemeden sonra öğrenirken köpeklerin bir kaç ayını alması, kediler bir iki günde tuvalet ihtiyaçlarını giderme yerini öğrenirken köpeklerin bunu 6 ayda ve çok ciddi bir eğitimle öğrenmesi gibi gerçekler varken kedilere salak demek bilmem artık ne demek olur.

said:
Kendi kendisinin sahibi olan, kendi istediği şeyleri yapan bir hayvanın, insana benzemesi çok zor. Oysa, bir küçük çocuk gibi hareket eden köpekler insana benzer.

İnsanlar özgür iradeye sahiptir aynen kediler gibi. Emirlere itaat etmezler ve özgürlüklerini sonuna kadar korurlar. Mantıklı ve özgürlüklerini elinden almayan toplum kurallarına insanların uyduğu gibi kediler de yaşadıkları evin kurallarına uyum gösterirler. Bu sizin her söylediğinizi dinlemesini
gerektirmez karıştırılmasın.

said:
Ya ben ne için dil döküyorum be! Kuscam birazdan. Susuyum da konu uzatmayalım.

İyi de bu kadar yanlış şey söyledikten sonra susayım demek konuyu zaten uzatır.
:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...