Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik Konusunda Vicdani Red Geliyor !11!!1

Tesbih

Öne çıkan mesajlar

anaconda said:

Sparkcaster said:

terör akpden önce yoktu, terör örgütüne 90larda darbe indirildi, sonra da ele başı yakalanıp müebbet hapis verildi, 2000 2001 deki şehit sayılarına bak istersen

Türkiye terör tehditi olan bir ülke ve bu akpden önce de vardı. Tehdit ve aksiyon her zaman var "yanlış politika banane sori" diye bi dünya yok.

akp'den önce olduğu doğru,

ancak şu aşağıdaki tabloya bakarsan,
terörün 1993-1994'te dorukta olduğunu, ama sonra uygulanan politikalar sayesinde sürekli azaldığını,
2002'ye gelindiğinde terörün bitme noktasında olduğunu görebilirsin.

yani bu ne demek oluyor?
düzgün politikalar yapsaydı akp,
pkk şu an tamamen bitmişti, yokolmuştu.
ancak ırkçılığı körüklemeyi tercih ettiğinden terör olayları artmaya başladı
(tabloda 2009 ve 2010'un eksik olduğunu eklemiş olalım).
muhafazakar ırkçı politikayı sürdürmeye devam etmekte kararlıysan,
terörün artmasına ve senin kendi halkının zarar görmesine de göz yummuş olursun.
yeni bir 1994'ü getirebilir akp.

http://i.imgur.com/0CG2s.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

moonfall said:

gösterdigin belgeler sadece bu devletin 30 yıldır bu sorunu cozmekten aciz oldugunu ve orda 20 yaşında genc insanların ölmesinin de bu sorunu çözmediğini göstermekten başka bi işe yaramıyor ne yazıkki.

Çözmemesinini sebebi eksik politik adımlar. Teröre en derin darbe vurulan dönemlerde terör bitirilmeye az kalmışken cumhurbaşkanlarının geri dön emirleri terörün bitmemesinin sebebi.

Çatışma olmadan masabaşında terör bitmez.

Bone said:

akp'den önce olduğu doğru,

ancak şu aşağıdaki tabloya bakarsan,
terörün 1993-1994'te dorukta olduğunu, ama sonra uygulanan politikalar sayesinde sürekli azaldığını,
2002'ye gelindiğinde terörün bitme noktasında olduğunu görebilirsin.

94-2002 arası büyük operasyonlar yapıldı kuzey ırağa. O operasyonlarla azaldı bu rakamlar. Politika falan 2. aşamada olan şeyler. Bitmemesinin sebebi de operasyonlara siyasi sebeplerle geri çekilin denmesidir.

Son dönemde artmasınını sebebi kürt açılımlarından başka bir şey değil. Açılım olunca terör artıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

http://img560.imageshack.us/img560/3947/14589191.jpg

al bu da ikincisi.

devam edebilirim istatistiklere.
heh şimdi bakıyoruz buradan, 89-91 arası coşmaya başlayan terör (130~ şehit), 90ların ortalarında tepe yapıyor (800~ şehit). terörist başının yakalanmasından sonra 2000-2001 yıllarında neredeyse bitecek aşamaya geliyor (10~ şehit). -tesadüfe bak ki- 2002 yılında sultanımız hapisten çıkıp tahtına oturuyor.

çok uzatmanın anlamı yok. 2011'e geldiğimizde sadece 1 haftada 26 şehit veriyoruz. bence çok doğru yoldayız. bu hızla gidersek ülkemiz muasır medeniyetlerin arasında radikal bir şekilde kendine yer bulacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

yo aslında dogru yoldayız politika olarak,
bütün dünyaya ve herkeze barışçıl yollardan olayın halledilemeyeceğini gösterdik bu süreçte. Belki bilerek yaptı akp o açılımları ( eğer bilerekse OHA ileri görüşlülük dicem ). Bu sayede ilerde kimse ağlayamaz "bizi kestiler üüü" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

Savaş baskısı altında yaşamaya mecburiyet değil o. Hergün saldırı oluyo hergün adam ölüyo orda. Sivillere saldırırlarken sen vicdani red getiriyosun. Direk mantıksızlık. Yurtta sulh cihanda sulh lafı "olması gereken" "olan" değil.

Sanki öyle bir yazmışsın ki her yer güllük gülistanlık gibi olmuş.

Savaş çıkarsa savaşamka dışında yapacağın şey her şeye zarar verir, bir ihtimal sen dahil olmak üzere. Eğer kaçmazsan.

sivillere saldırı var diye kahveden adam toplamak gibi,
sivilleri toplayıp askere göndermek ne kadar mantıklı bir onu düşün...

"siviller ölüyor teröre lanet olsun" diyorsun sonra "siviller askere gitsin" diyorsun.

hayır şu forumda 50bin defa yazdım aynı şeyleri ama bazıları ısrarla anlamıyor ya da anlamazlıktan geliyor.

savaş çıkarsa savaşmak zorundasın doğru,
ama sana bir türlü anlatamadığım mevzu:
savaş çıkmasın diye yapılabilecek bir çok şey var,
onun yerine "nasılsa savaş çıkacak, savaşmak zorundayız" diyerek ona göre hazırlık yapıyorsun.

her yer güllük gülistanlık anlamı çıkardıysan helal olsun, at gözlüğüyle baktığını gösteriyor anlattıklarımı...
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam işte maksimum terör 93 civarında oldu akpden önce.

Bitmeye yakın dönem de tüm bu güneydoğudaki askeri olayların operasyonların olduğu dönemdir. Hala mahkemeleri falan devam ediyor hani..

Son senelerde artmasının sebebi de açılımlar. Operasyon asker olmadan terör azalmıyor grafikten çıkan bu.

@bone:

Bazı şeyler hayatta 1 kez olur ve bu da genelde ölümle ilgili olacağından hayat boyu önlem gerektirir çünkü olduktan sonra geri dönüşü yoktur. Meslea kaza olmasın diye bir sütü önlem alınır eğitim yapılır vs....

O zaman ilkyardım da öğretmesinler aynı mantıkla... ilkyardım öğretmek yerine ihtiyaç olmayana kadar yapılabilecek bir sürü şey var onu öğretsinler....

Öyle bi mantık yok. Askerlik şimdiki hali yerine ıslah edilsin, yoğun bi eğitim süreci olsun. Adam en kötü ihtimale hazırlansın psikolojik ve fiziksel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

bide askerlik adama değişik bi özgüven veriyor. 2 sene oldu gideli, bişi olsa alırım bi tüfek evime pusarım, ölmeden 3-5 tane alırım modundayım.

Heh kafaya bak, zayıflamaya başladım bişiler olabilir die

combat readiness harici böyle bi genel survival skilli artıyo =P. ben şanslıydım sürekli silahlarla muhatap olarak geçirdim askerliği ama havuç soyarak geçiren adam bile bi self-sustaining bonusu kazanıyo. saçma sapan insanlara, durumlara falan katlanıp da kafayı çizmeden çıkarsan iron will perki de hediye ehue.
bi de acemide zar zor koğuşa dönüp kıçımda başımda ot toprakla yatağa serildiğim kadar rahat uyumadım hayatımda. bu sebeptendir, askerlik yapmayan her birey candyass dir gözümde zaa

şehit sayısına göre analiz de duyduğum en saçma sav olabilir. destekleyecek bişeyler olmadan bodos sayıyla analiz yapmak gereksiz. varsa bişeyler söyleyin aydınlanalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Er basmakla terör çözülmez ama erler de lazım en kötü ihtimal için.

En kötü ihtimallere hazırlık her zaman olmalı.

DoruK said:

eh işte dediğimize geliyorsun. o açılımlar akp'nin politikası. burada kimse akp'nn yanlış politikaları uğruna ölmek zorunda değil. ölenler alınmasın.

Akpnin yanlışlığını yanlış politikalarını inkar etmiyorum. Demek isteidğim ve belgelerde ispatladığım şey: AKP yokken daha fazla adam öldü. O zaman da mı "yanlış politika var, savaşmam dicektiniz"

onu geç biri senin sevdiklerini tehdit ediyorsa oturup sebebi üzerinden bahane üretip kaçar mısın sevdiklerini ne olursa olsun korur musun konu bununla alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

vergini veriyorsun deliler gibi geçiriyoruz sana,yetmiyor eğitim standart ve şartlarini zorlaştriyoruz,yetmiyor üstüne herşeyi pahaliya yiyip içiyorsunz yaşıyorsunuz,yetmiyor bide bunlari sana sağladgmz için bize borclusn bilgisizce cepheye gidip öluceksiniz..

lol :)
fıkra gibi...

moonfall said:

hangi borcu ödüyoruz ve neden bunu ölmek ve öldürmek arası tercihle yapıyoruz?

açık söylemek gerekirse evet daga cıkıp bir mermiyle yok olup gitmek istemiyorum. korkuyorum. illa bir borc odenecekse yıllardır aldıgım egitim ve öğretimi aktif olarak kullanarak odemeyi tercih ederim. böylece gercekten bir faydam dokunur belki..

buna da +1 vermiş olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

DoruK said:

eh işte dediğimize geliyorsun. o açılımlar akp'nin politikası. burada kimse akp'nn yanlış politikaları uğruna ölmek zorunda değil. ölenler alınmasın.

Akpnin yanlışlığını yanlış politikalarını inkar etmiyorum. Demek isteidğim ve belgelerde ispatladığım şey: AKP yokken daha fazla adam öldü. O zaman da mı "yanlış politika var, savaşmam dicektiniz"

onu geç biri senin sevdiklerini tehdit ediyorsa oturup sebebi üzerinden bahane üretip kaçar mısın sevdiklerini ne olursa olsun korur musun konu bununla alakalı.
yahu hiç erkeklik yapmayın şimdi. sizin 1 aylık acemi eğitimiyle kendinizi korumanız bile başarı olur o hayvanların karşısında.

halbuki tahsilinizle zekanızla başka türlü katkılarda bulunabilirsiniz savunmaya. işin profesyonelleri de yerinde sıcak savunmaya devam edebilir.her şey işin şiddet gücü boyutuyla alakalı değil. çok dar düşünüyorsunuz. more units != less casualty
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

applev0dka said:

vergini veriyorsun deliler gibi geçiriyoruz sana,yetmiyor eğitim standart ve şartlarini zorlaştriyoruz,yetmiyor üstüne herşeyi pahaliya yiyip içiyorsunz yaşıyorsunuz,yetmiyor bide bunlari sana sağladgmz için bize borclusn bilgisizce cepheye gidip öluceksiniz..

lol :)
fıkra gibi...

moonfall said:

hangi borcu ödüyoruz ve neden bunu ölmek ve öldürmek arası tercihle yapıyoruz?

açık söylemek gerekirse evet daga cıkıp bir mermiyle yok olup gitmek istemiyorum. korkuyorum. illa bir borc odenecekse yıllardır aldıgım egitim ve öğretimi aktif olarak kullanarak odemeyi tercih ederim. böylece gercekten bir faydam dokunur belki..

buna da +1 vermiş olayım.

tabi abi ardından da bi vatan saolsun diolar fikranin sonu oda.. the bitti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...