Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Arkadaşlar en verimli dediğiniz çağlar 30lu yaşlar oluyor merak etmeyin.

Hocam yok be cinsel verim olarak belki ama üretim olarak öyle değildir. Ülkemizde 30dan sonra çoğu kişi evlenmiş oluyor, e malum evlilik çoluk çocuk da ayak bağı oluyor birçok insana.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Aket-Atum said:

Askerlik tartışmasında ne kadar düzgün konuşuyor olursa olsun birinin ağzından "en verimli çağımız" lafı çıktığı an aha diyorum, kendini bir bok sanan gereksiz bir herif daha.

Ciddi ciddi yazmamak gerekiyor burada, sonuçta anlaşılan bu forum epey değişmiş, inci sözlüğün az küfürlüsüne dönüşmüş.

Ben olabildiğim şeyden memnunum, sen olamadıysan ya kendini ya da kaderi suçlayabilirsin.
Verimli çağ konusunu da tartışmaya gerek yok herhalde.

Herkese iyi trollemeler.

Sanırım sadece "bok" ve "gereksiz" dediğim için bir anda bütün forumdaki Ardeth, GERGE gibi ilk aklıma gelen isimler olmak üzere birbirinden farklı bir çok alanda ciddi birikim sahibi insanları incisözlük yazarlarına benzeterek aşağılamaya çalıştın. İncisözlük'ü ilk kuran adamlara büyük bir hakarettir bu.

Genellemek istemiyorum ama askere gitmeme isteğinden (ki tamamen saygım var, mesajımı dikkatli okursan farkedeceksindir) vicdani ret taraflısı olduğunu düşünüyorum. Senin kafa yapındaki çoğu insan gibi kendinden bekleneni yaptın ve eleştiri kaldıramadın, anında kendini üstün gören bir üslup ile kendince aşağılamaya çalıştın.

Kendi inançlarını dogma olarak edinmişsin ve herhangi bir şekilde yanlış düşünüyor olabileceğini aklına bile getirmiyorsun. Eninde sonunda sosyal konular tartışıyoruz ve insan ruhunun doğasını göz önünde bulundurursak belirli bir esneklik payı bırakmazsak eleştirdiğimiz bağnaz insanlardan farkımız kalmaz. "Tartışmaya gerek yok herhalde" diyerek kesip atıyorsun ya da kullandığın kelimelerin ne anlama gelebileceğinin farkında değilsin.

Şimdi söyle bana, sence hala trollüyor muyuz yoksa asıl ciddi konuşan biz miyiz?

(hafiften Kanuni'nin François'e mektubu tarzı oldu ama hayırlısı bakalım)

Edit: Bu arada yazdığını bir daha okudum da, nerdrage'e girip yazmışsın sanırım. Ben senin ya da başkasının "olabildiği şey"den mutlu olup olmamana laf etmemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Pirvan said:

Aket-Atum said:

Askerlik tartışmasında ne kadar düzgün konuşuyor olursa olsun birinin ağzından "en verimli çağımız" lafı çıktığı an aha diyorum, kendini bir bok sanan gereksiz bir herif daha.

Ciddi ciddi yazmamak gerekiyor burada, sonuçta anlaşılan bu forum epey değişmiş, inci sözlüğün az küfürlüsüne dönüşmüş.

Ben olabildiğim şeyden memnunum, sen olamadıysan ya kendini ya da kaderi suçlayabilirsin.
Verimli çağ konusunu da tartışmaya gerek yok herhalde.

Herkese iyi trollemeler.

Sanırım sadece "bok" ve "gereksiz" dediğim için bir anda bütün forumdaki Ardeth, GERGE gibi ilk aklıma gelen isimler olmak üzere birbirinden farklı bir çok alanda ciddi birikim sahibi insanları incisözlük yazarlarına benzeterek aşağılamaya çalıştın. İncisözlük'ü ilk kuran adamlara büyük bir hakarettir bu.

Genellemek istemiyorum ama askere gitmeme isteğinden (ki tamamen saygım var, mesajımı dikkatli okursan farkedeceksindir) vicdani ret taraflısı olduğunu düşünüyorum. Senin kafa yapındaki çoğu insan gibi kendinden bekleneni yaptın ve eleştiri kaldıramadın, anında kendini üstün gören bir üslup ile kendince aşağılamaya çalıştın.

Kendi inançlarını dogma olarak edinmişsin ve herhangi bir şekilde yanlış düşünüyor olabileceğini aklına bile getirmiyorsun. Eninde sonunda sosyal konular tartışıyoruz ve insan ruhunun doğasını göz önünde bulundurursak belirli bir esneklik payı bırakmazsak eleştirdiğimiz bağnaz insanlardan farkımız kalmaz. "Tartışmaya gerek yok herhalde" diyerek kesip atıyorsun ya da kullandığın kelimelerin ne anlama gelebileceğinin farkında değilsin.

Şimdi söyle bana, sence hala trollüyor muyuz yoksa asıl ciddi konuşan biz miyiz?

(hafiften Kanuni'nin François'e mektubu tarzı oldu ama hayırlısı bakalım)

Edit: Bu arada yazdığını bir daha okudum da, nerdrage'e girip yazmışsın sanırım. Ben senin ya da başkasının "olabildiği şey"den mutlu olup olmamana laf etmemiştim.

1.Kanuni olabilmek için çok yolun var. Hani şu kendini bir bok sanma konusunda da yeterince deşifre olmuş durumdasın.

2.Açıkçası yazıp 4 kere editlediğin uzun mesajının içinde "sen şöylesin sen böylesin"den başka dişe dokunur bir içerik de yok. Keza ciddi konuşma meselesine de bakarsak, bahsettiğim şey tam da buydu, içerikli bir mesaj atmış olmam gerçeği ortadayken buna karşı sofistike bi argüman üretemeyecek kişiler kılla yünle, askerlik süresiyle vs. trollemeye çalışıyorlardı. Beklenmedik birşey değil, söyleyecek sözü olmayanlar altta kaldıklarında ya işi kişiselleştirmeye ya da böyle tatavayla saptırmaya çalışırlar.

3.Sen bir bok değilsin bir eleştiriyse, buna karşı benim kullandığım dil çok daha medeni kalıyor. Keza kimin ne bok olduğunu da paticik forumundan pek anlayamayacağına göre(yumruktan teoman tahlili yapmak senin işin sanırım) en iyisi bu konularda kişisel yargılara girmemektir.

4. Benim inançlarım diye birşey söz konusu değil, çünkü ben inançlarımı değil fikirlerimi söyledim ve bunları da temellendirdim. Hani günümüzde openly gay-not openly gay ayrımı gibi, günümüzde openly militarist/faşizan vs. insanlar olduğu gibi gizliden rahatsızlanıp trollemek/laf sokma yarışına girmek çabasında olanlar da mevcut. Sizlere acil şifalar diliyorum.

5. Tartışmaya varım fakat gerçekten gerek yok. Çünkü en verimli çağı olup olmadığını bulsak bile asıl amacımızla bunun bir alakası olmaz. Çünkü EN verimli çağı değil de BİRAZ verimli bir çağı ya da verimsiz bir çağı olsa bile insanları olmak istemedikleri bir yere zorla gönderip, piyade kellesi saymanın son kullanma tarihi 20.yy'dır. Günümüzde hiçbir savaş 3 ayda silah tutmayı yarım yamalak öğrenmiş gereksiz piyadelerle yapılmıyor. Konunun savaş tekniği yanını da bir kenara bırakırsak, ben hala ağacın yaşken eğildiği dönemin EN verimli dönem olduğunu düşünüyorum. İnsanların hem taze olduğu hem de yaşamsal sorumluluklarla boğulmadığı bir dönemdir 25-30. Evlenmemiştir çoğunlukla, çoluk çocuğa, ev alışverişine, temizliğe boğulmamıştır, gençliğin verdiği bir cesaret taşır ve yeni şeyler denemek için en iyi dönemdir. Absolutün bahsettiği iş yerinde verimlilik değil benim bahsettiğim, kişinin gelişmesi açısından verimlilik. Sen bu dönemde fizik mühendisini, piyanisti, ressamı, mimarı alıyorsun zorla 6-12-18 ay ne boksa o süre boyunca hiçbi boka yaramayan işler yaptırıyorsun, şınav çektiriyorsun. Hele ki sanatla ya da benzeri pratik isteyen konularla uğraşan herkesi skip atıyorsun devlet olarak.

6. İnci sözlük yollu yanına adam çekme çabanı da takdire değer ama acemice buldum. Ben de inci sözlük 1. nesil yazarıydım, taa ki ne kadar anaokulu terk üye olup da felsefesini ve anlamını bozup orayı sıçmık bir yer haline getirene kadar da çok düzenli olmasa da takip ettim. Ki bu konunun bizim konumuzla herhangi bir ilgisi olmadığı gibi, birşeyin geldiği kötü halden onu kuranın sorumlu olduğu fikrini de hiç aklıma getirmezdim.

7. Ben vicdani redci olmak isterdim, felsefi olarak da doğru buluyorum. Zaten ülkemizde milyonlarca kişinin (ki inan askere gitmek istemeyenlerin sayısı sizlerden çok daha fazla, sadece TV ekranlarında edebiyat yapma fırsatı verilmiyor) dolaylı yollardan vicdani red yaptığı açık. Herkes obez olup/yurtdışında çalışıp vs. bu beladan kurtulmaya çalışıyor. Bu yüzden en azından dürüstçe fikrimi savunuyorum, 0MG 18 AY DEDİ LOLZ WTFBBQ tarzı işlere girmeyecek kadar da büyüdüm. Bir internet forumunun FORUM olmasının nedeni ve chat programlarından en önemli farkı ciddi ve UZUN şeyleri yazabiliyor olmandır. Fakat bu forum kültürü unutulanı çok oldu pirim.

Şimdi kişilik tahlillerine devam etmeni temenni ediyorum, hayırlı işler bol güneşler.
Sosyal ağlarda paylaş

E zaten Osmanlı'nın profesyonel ordu olduğunu bilmeyen varmı ki?

Benim merak ettiğim bir başka nokta ise, neden askerliğe gitmeyi kötü birşey olarak görmeyenlere hemen militarist deniyor? Militarizm bir devlet biçimi değil mi, ben mi yanlış biliyorum? Her büyük şirkette çalışan işçi ya da muhasebeci de otomatikman kapitalist mi oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

zorunlu askerliğe olumsuz bakıyorum da, daha düzgün argümanlarla desteklenerek sunulması lazım bunun.

"en verimli çağ" kısmı biraz duygu sömürüsü geliyo bana, gören de ülkede herkes en verimli çağını verimli geçiriyor da askerlik engelliyor sanacak. Adam kıçını kaldırmadan bütün gün wow oynuyo, sorsan en verimli çağında, askerlik verimini engelliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Size ne lan benim verimimden? Mis gibi ömrümün gülüp oynayıp ister wowla ister hatunla geçirebileceğim 5 ayını benden çaldılar. Boktan bi yarı açık ceza evine hapsettiler ve bunun ilk 2 ayında dışarıyla bağlantımı tamamen kestiler. Bide esiri olduğun insanlar bildiğin "iğrenç" insanlar. Bugün tutuklanan subayları gördükçe zil takıp oynamamak için kendimi tutuyorum, içimin yağları eriyor sevinçten 4 köşe oluyorum. Çünkü itham edilen suçlar asılsız olsa bile, eminim kariyerleri boyunca bundan çok daha fazlasını hak edecek insanlık suçu işlediler. O yüzden zerre kılımı kıpırdatmıyorum, bilakis gazeteciler hariç yapılanları takdirle izliyorum.

Da, bedelli olunca maddi durumu olan hadi yararlandı bu esaretten kaçtı. Çoğu 15 ay boyunca, bide benim gibi rahat edemeyen ve resmen "köpek" muamelesi gören adamlara ne olacak? Heyecanlanıp yanlış selam verdi diye 1 hafta hapis cezası alan (ki askeri cezaevi görüp görebileceğiniz en kötü yerdir), bir çöp kovasını devirdi diye bi ailesine küfredilmediği kalan o garipler ne yapsın? Hayır ben gittim geldim, benimle aynı gün askere başlayan çocuklar sırf üniversitede okumadılar diye 10 ay daha bu işkenceye, o subay denilen mahlukatlara katlanmak zorundalar. Zaten ortada bi adaletsizlik varken, zengin gitmesin fakir gitsin mantalitesindeki bi bedelli bi taraftan yanlış geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Size ne lan benim verimimden? Mis gibi ömrümün gülüp oynayıp ister wowla ister hatunla geçirebileceğim 5 ayını benden çaldılar. Boktan bi yarı açık ceza evine hapsettiler ve bunun ilk 2 ayında dışarıyla bağlantımı tamamen kestiler. Bide esiri olduğun insanlar bildiğin "iğrenç" insanlar. Bugün tutuklanan subayları gördükçe zil takıp oynamamak için kendimi tutuyorum, içimin yağları eriyor sevinçten 4 köşe oluyorum. Çünkü itham edilen suçlar asılsız olsa bile, eminim kariyerleri boyunca bundan çok daha fazlasını hak edecek insanlık suçu işlediler. O yüzden zerre kılımı kıpırdatmıyorum, bilakis gazeteciler hariç yapılanları takdirle izliyorum.

Da, bedelli olunca maddi durumu olan hadi yararlandı bu esaretten kaçtı. Çoğu 15 ay boyunca, bide benim gibi rahat edemeyen ve resmen "köpek" muamelesi gören adamlara ne olacak? Heyecanlanıp yanlış selam verdi diye 1 hafta hapis cezası alan (ki askeri cezaevi görüp görebileceğiniz en kötü yerdir), bir çöp kovasını devirdi diye bi ailesine küfredilmediği kalan o garipler ne yapsın? Hayır ben gittim geldim, benimle aynı gün askere başlayan çocuklar sırf üniversitede okumadılar diye 10 ay daha bu işkenceye, o subay denilen mahlukatlara katlanmak zorundalar. Zaten ortada bi adaletsizlik varken, zengin gitmesin fakir gitsin mantalitesindeki bi bedelli bi taraftan yanlış geliyor bana.

<3 na böyle argümanlarla gelin
Sosyal ağlarda paylaş

mevcut düzenle daha fazla gitmenin mümkün olmadığına hem fikrim.

ben bir kere sayıma gittim bafra'da ondan sonra arayan soran olmadı.

ama abso babanın dediği gibi, arandığın adreste bulunma zorunluluğun var. 5 il gezdim, hepsinde resmiyetim vardı. bir kere ankara'da karakola gittim ama. ostim'de gelip sormuşlardı.

33-35 derken ben asker kaçağı falan değilim yani onu demek istiyorum. zaten yarın arayacağım bafra askerlik şubesini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...