Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Seele said:

resmi gazeteye bakar. abi insalar 30k TL para verecek bir bakima canini kurtariyor. simdi bir insanin yasaminin bedeli 30K TL mi?

Her giden ölmüyo abi. Bi değer biçebilmek için ölenler/toplam askere gidenler oranını bilmek lazım önce.

5000 kişi öldü 5000000 kişi gitti diye sallayalım, 1/1000 ölme oranı olur; yani askere gittiğinde hayatının 1/1000 ini kaybettiğin varsayımında bulunabiliriz. Buna bağlı olarak hayatının değeri 30000*1000=30000000 dur diyebilirsin. Gerçek oran nedir bilmiyorum tabi.

Diğer yandan hesaplamada hayatımızın giden kısmını değerlendiriyosak ortalama insan ömrü 70 sene desek, zorunlu askerlik ayağına hayatının 1/140 ına el koyduklarından onu da hesaba katmak gerekebilir ama doğrudan hayatın sonlanması açısından ele aldığımızdan eklemedim onu.
Sosyal ağlarda paylaş

seneye kasimda 3 senem doluyor, ama toplamda 3 ay tr de gecirdim izinlerle, bu yaz da 1 ay geciririm, etti sana 4 ay. yani 2013 martinda falan yapabilecem dovizli askerligimi ben, 10,000 euro rakkami duser umarim o zamana kadar.

arkadaslar, turkiyede oturup yurt disinda gorunme diye bisi yok, ulkeye giris yaptigin andan itibaren saat islemiyor askerlik davasinda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...