Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

2 ölçeğe çıkarttım gainerı içine 2 adet muz ve bal da ekliyorum. Bu kalori hesabını yapmak can sıkıcı 2 senedir her gün fast food, kebap yerim ama istediğim kiloya ulaşamadım. metabolizmam çok hızlıymış dolayısıyla yediğimin 2-3 katını yemem gerekiyormuş. normalde mcdonalds çocuk menüsünde bile doyarım fazla yiyemiyorum kısa yoldan daha çabuk kilo almak istiyorum 3 gündür gainer kullanıyorum 300 gram aldım. 20 kilo almam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

her testi yaptırdım hiçbirinde sorun çıkmadı. doktor hem metabolizma hem genetik dedi. baba tarafı da çok zayıf mesela ama hepsi askerden sonra kilo almaya başlamış. 1 sene önce her gün hayvan gibi yerdim ama 1 senedir aynı kilonun üstüne çıkamamıştım. mesela her gün şunları yiyordum.

sabahları 2 yumurta, bol sucuk, kaşar peynir, peynir, zeytinyağı, domates, zeytin, tereyağı, biber ile pizza şeklinde yapılmış yumurta

öğün arasında 1 paket cips, çikolata, kola, 1 avuç karışık kuru yemiş, 500 ml su

öğlen 3 tane lahmacun ya da burger king büyük menü, kola

öğün arasında dondurma, şerbetli tatlı, çikolata, kola

akşam tavuk, pilav, ayran

öğün arasında çikolata, kek, kola

yatmadan önce yine çikolata, kuruyemiş, 1 lt su

Hergün yaklaşık böyle yememe rağmen 1 senede hiç kilo alamadım. tabii bunun yanında balık yağı, vitamin hapları vs onlarca hap yutuyordum. Bu sene daha az yememe rağmen daha fazla kilo alıyorum gibi belki stresle de alakası olabilir. Geçen sene hiç kilo alamamıştım en azından bu sene 1.2 kg alabildim. ben artık metabolizmaya bağlıyorum olayı direkt. eskiden çok boş zamanım vardı günün yarısını yiyerek ve yatarak geçirirdim şu an daha meşgulum ve yemeye fazla vaktim olmuyor ama daha hızlı kilo alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı yollardan geçtim, sana şunu söyliyim. sana her gün o kadar yiyormuşsun gibi geliyor ama yemiyorsun aslında, olay bundan ibaret. bi gün hayvan gibi yiyorsun iki gün yemek yemeyi unutuyorsun sonra muhtemelen haberin yok.

geçtim dediğim 69.5'a çıktım şu an işte. 58'den falan çıktım bir seneden fazla sürdü. son 1.5 kiloyu serious mass sağ olsun son iki haftada aldım, nereye gittiğini anlamadım pek gerçi ama.

fast food yeme, ama çok ye. fast food ve şekere bulaşarak kilo alınca hiçbir faydası olmuyor cidden. aldığım kilonun yarısını o yöntemle aldım şu an kassız yağlı saçmasapan bi şey oldum tavsiye etmiyorum sdfkj. doğru yola girince normalleşmeye başladım, kilo alırken belden 5cm attım falan.

günlük ortalama proteinim:
4 yumurta (2 sarılı. omlet yapmicaksam 3 tane haşlıyorum)
300g tavuk
1 kutu ton balığı
250g kıyma
+ serious massten ne geliyorsa işte.

her gün bunu yemiyorum tabi lor yiyorum dana eti yiyorum ciğer yiyorum vsvs. yemekler zaten aşağı yukarı 1100-1200kcal ediyor. bir ölçek serious massten de 650~kcal kalori alıyorum yaklaşık. 1-2 kilo daha alayım whey'e geçicem zaten. üstüne her gün tam tahıllı ekmek yiyorum 4-5 dilim, bol bol makarna yiyorum, baklagil yiyorum. bir avuç da kavrulmamış fındık badem falan yiyorum. 4-5 öğün ortalamayla ağır ağır alabiliyorum işte, sen de alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

hatırlamıyorum açıkçası bakmıştım ama dsfsfd. evet öyle denilebilir, ikisinden de oluyor ama dengeleri farklı. üstünde iki demişler de bir ölçek alıyorum ben, zaten içmesi zor bi de 1250kcal fazla geldi günde sdfd. ayrıca fakirlik, 8 gün dayanıyor lan 2 ölçek içince.

serious mass 1 ölçek: 126g karb 25g protein 625kcal

syntha6 2 ölçek: 26g karb 46g protein 400kcal
Sosyal ağlarda paylaş

şu kilo aldım kilo verdim olayları kısa dönemlerde o kadar büyük yalan ki :D
2 günde 300 gram aldım. 2 haftada 2 kilo aldım falan... yok bu tür bişi.

o gün alkol almışsınızdır, tuzlu yemişsinizdir, vücut tuz tutar. sonra "aaa kilo aldım" olur.
veya tam tersi sıçarsın işersin vs sonra tartılırsın, önceki tartıldığına göre daha hafif çıkarsın.

o yüzden önceki gün ne halt yediğinin farkında olup, sabah kalkıp işeyip sonra tartılmak lazım. çoğu insan bunu bilmiyor...
çok kallavi yediysen mesela akşam yemeğini kebapçıda vs, sabaha tartıldığında temiz 1 kilo falan fazla çıkarsın. ama 2 gün sonra tartıl max 200-300 gram fazla çıkarsın 3 gün önceye kıyasla.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

şu kilo aldım kilo verdim olayları kısa dönemlerde o kadar büyük yalan ki :D
2 günde 300 gram aldım. 2 haftada 2 kilo aldım falan... yok bu tür bişi.

o gün alkol almışsınızdır, tuzlu yemişsinizdir, vücut tuz tutar. sonra "aaa kilo aldım" olur.
veya tam tersi sıçarsın işersin vs sonra tartılırsın, önceki tartıldığına göre daha hafif çıkarsın.

o yüzden önceki gün ne halt yediğinin farkında olup, sabah kalkıp işeyip sonra tartılmak lazım. çoğu insan bunu bilmiyor...
çok kallavi yediysen mesela akşam yemeğini kebapçıda vs, sabaha tartıldığında temiz 1 kilo falan fazla çıkarsın. ama 2 gün sonra tartıl max 200-300 gram fazla çıkarsın 3 gün önceye kıyasla.

vücut su tutar olacaktı tabii ki. bu edit süresi olayı kötü ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
ya damak tadı için tahin pekmez olur muzda koy içine daha güzel olur. Ama şu var kalori arıyorsan direk çiğ kuruyemiş ye hem hayvan gibi vitamin mineral alırsın tahin de çok fazla omega6 var zararlı olur damar sistemin için onu da unutma. sırf kalori alcam diye yeme tahin pekmez daha mantıklı seçenekler var mesela hayvansal yağlar veya kuruyemiş (mineral açısından çok iyi. ama çiğ olacak unutma)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...