Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Perfectionist said:

Pre workout icin karb ihtiyaci diye birsey yok. Post workout (cikar cikmaz) karb diye de birsey yok. 2 gun once idman sonrasi yedigin 150gr pilav zaten doldurdu seni. Tekrar tekrar aldiginda daha fazla glikojen depolamiyorsun. Idman yapmadigin zamanlarda hatta yaptiginda bile tuketemezsin o glikojeni. En az 4 gun keto gibi diyet ve glikojeni bitirmeye yonelik idman yapman gerekir.

O yuzden de idman cikisi uzum suyu almak oldukca gereksiz. Zaten uzum suyunun cogu fruktoz. Ve fruktoz once karaciger deposunu dolduruyor. Kas glikojeni icin yanlis tercih. Glikoz polimerleri tercih etmek gerekiyor. (Dextrose maltodekstrin vs vs) ama dedigim gibi idman cikisi alma sarti yok. Eve gidip pilav bulgur yiyince o depolar zaten dolacak.

Çok doğru benim bugüne kadar gördüğüm en mantıklı karb doldurma yöntemi yanında sebze ile patates yemek. O kadar iyi bir yöntem ki hem doğal bir karb kaynağı hem direk glucose hemde yanında sebze ile yediğin için yavaş yavaş emiliyor böyle hissediyorsun direk kaslarının dolduğunu.
Bunu da bir gün evde kabak yemeği vardı patates salatası vardı dur lan şunun ikisini karıştırıp yiyeyim dedim o şekilde keşfettim.

Bir de arkadaşlar karb gerektiren bir yaşantınız mı var oda önemli. Sürekli aktifseniz çalışıyorsanız bir de üstüne idmana gidiyorsunuz kesinlikle karb ı çok kısmayacaksınız. Zaten low karb olayı yağ oranı çok fazla yüksek ve insülin direnci olan kişiler için gerekli ki o da direnci kırana kadar. Ondan sonra gereksiz ve uzun vadede riskli bir şey low carb.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada hep aynı şeyi diyorum ama Perfect de demiş işte. Arkadaşlar inanın bu kadar supplemente gerek yok. Boşuna karaciğerinizi yormayın millete para kazandırmayın. Temiz beslenin. İlla takviye alacam diyorsanız genel sağlık için balık yağı veya askorbik asit yani c vitamini gibi şeyler alın bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
Kreatin için şöyle bir ürün hakkında iyi şeyler okudum:

http://goo.gl/A3aXW

İçinde karb ve taurin olması hem kreatinin emilimini olumlu yönde etkiliyormuş hem de pre workout olarak harika bir fayda sağlıyormuş enerji açısından. Fiyatı da çok uygun gibi gözüküyor.

Deneyen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
bödöf

http://s12.postimg.org/5nc66aubh/20130723_010247.jpg

haya ve dymatize markalarını daha önce denemedim.
(now omega 3 ilk tercihim genelde ama bulamadım bu sefer.
creatine kullandıgım zamanlar ON kullandım hep. Bu sefer bunu denememi tavsiye etti storedaki arkadaş, bende dymatize aldım .
)

diğer 4 ürün daha önceden alıp memnun kaldıgım ürünler.

chocolate mint aromalı protein powder daha önce hiç denemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

birşey sormak istiyorum. şimdi 1 senedir süren diz sakatlığım var. fizyoterapiye başladım 2 3 seans gidip evde devam edicem. doktorum şu ürünü tavsiye etti:

http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=12925158

şimdi ben ömrü hayatımda bu işlere girmedim. bu ürün doğal mıdır, zararları var mı, gerek var mı? açıklamasında yazan multivitamin özelliği var ve sağlıklı olduğu kanıtlanmış yazıları ne kadar gerçek? internette yan etkilerinde yazan şeyler çok ciddi ayrıca. bunların başıma gelme olasılığı nedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Sabah wheyin yanlarını falan okudum hologram bıdıbıdı on neck diyor mesela ama yok arkadaş hologram falan. Protein7 bizi yiyor bence he :D

nerde yazıyor ya. protein7'den almıştım ben, öle bi hologram vardır falan diye bir yazı göremedim?
protein7'nin sahte sattığına dair dedikodu duymuştum bu arada, o yüzden kıllandım açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

bunun içinde megamen, triflex ve balık yağı var. sadece triflexi alsan yeterli demek istemiş esh. ben de balık yağını da eklersen yeterli diyorum. eklem sağlığıyla ilgili işe yaradığı bilinen besin destekleri bunlar. başka alabilceğin bir şey yok bildiğim. ne yan etkisini okudun?
Sosyal ağlarda paylaş

weider kullanan var mı? 2 şey sorucam. öncelikle sağlam bir marka di mi zannedersem, tavsiye eder misiniz? bir de sitelere bakıyorum da, ölçek kısmında 2 yemek kaşığı yazıyor, içinden ölçek çıkmıyor mu? baya baya saçma imiş öyle ise.

bu arada pahalı ama serving sayısına oranla aslında en ucuz weider galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...