Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online Forever

nbl_silencer

Öne çıkan mesajlar

said:
nbl_silencer, 29 Temmuz 2004 14:40 tarihinde demiş ki:
Bir şey daha eklemek gerekirse, eğer ki Daoc, Anarchy Online vb oyunlar free hale gelip ciddi bir emulatör ile karşımıza çıkamazsa ömürleri Ultima Online'dan çok daha kısa olacaktır. SWG yi bunun dışında tutuyorum çünkü SWG'nin boxer'ı için sıraya girebilecek insanlar olduğu sürece kitlesini koruyacaktır. (Ben de eski bir SW seveniyimdir. Hatta çok fazla severim... )

Daoc,Anarchy Online .. Bu oyunları free olması bebat olur .. en azından yöneticiler fazla ilgilenmez..Bu gibi oyunların Uo dan COOOKK daha fazla süreceğü tartısılmazdır.. Hatta Daoc vd. oyunları Uo nın yanında yazmak bi garip oluyor çunkü çok farklı oyunlar...

Free olması konusuna gelince .. oyunları oynamak için de para kesinlikle konmalı bu durum disiplin getirir.. nebula paralı olsa.. ayna ne bilem 20 m falan .. vede gmlere ayda 500 m falan verilse bakın bakalım nasıl ilgileniyorlar Playerler ile.. Hem bu sayede elit playerler bulunur..[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

para verilcek olsa osi'den iyi yermi var arkadasim ne parasindan bahsediyorsun ??[signature][hline]Cesaret olmazsa diğer bütün erdemler çürüyen birer erdem müsveddeleri
olarak kalırlar. Aşk, cesaret gerektirir, çünkü kırılmaktan korkmayı bırakarak, gerçekten aşık olursunuz. Sevgi, cesaret gerektirir, çünkü sevgi tümüyle bir karşılıksız verme eylemidir. Dürüstlük, cesaret gerektirir, çünkü doğruluğuna inandığınız şeyler adına risk alırsınız. Bilgi, cesaret gerektirir, çünkü her bir öğrenme eylemi, bilgisizliğinizi kabul etme cesaretinden kaynaklanir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
avp, 29 Temmuz 2004 14:46 tarihinde demiş ki:
para verilcek olsa osi'den iyi yermi var arkadasim ne parasindan bahsediyorsun ??

Burası Türkiye Arkadaşım.. Burda Millet Uo yu Nebula Olarak biliyor ve kimilerinin OSİ den haberirin bile olmadı gerçegi vardır ..[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

Para ile elit olunmaz, hele Türkiye'de bu asla olmaz. "Kroyum ama para bende" sözleri Türk insanına aittir. Son iki seneye kadar Zengin kesimin eğitim düzeyini ve eğitimi yüksek olan kişilerin maddi güçlerini kıyaslarsan "heralde yanlış görüyorum" demen içten bile değil.[signature][hline]Silencer
Sosyal ağlarda paylaş

Uo yu kaliteli yapmak cookk basit .. ayda 5 milyon para sınırı koyacaksınız.. vede Muhteşem derece ilgili staff alacaksınız... ve skillerin zor olmasınıda sagladınız mı bakın bakalım ne kadar elit player oynuyor serverde..[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

Daoc, AO, az da olsa SWG oynadım, Ultimayı Osi'de de oynadım Free Serverlarda da kendi görüşüm; UO gibisi yok. Uo'daki basitlik, düzen, oyuncunun hayal gücünün kulanılması, oturmuş sistemi... UO'nun AO/DAOC vb. den iyi olmasının sebebi bence bunlardır.[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kayip_cocuk, 29 Temmuz 2004 14:50 tarihinde demiş ki:
Silencer sen daoc oynadın mı hiç ?

lol, 4 yıl içinde massive multi-player bir oyundan kaçırdığım bir tane olduğunu pek sanmıyorum. Level 50 olan bir karakter ile yeni bir account açtığında belirli bir seviyeye kadar otomatik bir şekilde getirebiliyordun en son ben bıraktığımda. Arkadaşımın account'u ile pek çok karakter ile dolaşma imkanı buldum.

Ki konumuz Daoc da değil. Türkçede "genelgeçer" olarak adlandırılabilecek şeylerle konuşursak gerçekleri daha iyi görürüz.

Para saadet getirmez.
Dünya üzerinde UO oynayan kişi sayısı diğer bir oyuna göre x10 kadardır. Bu da ciddi bir emulatör olana kadar devam edicektir.
UO üzerinde yapılan araştırmaların, çalışmaların, dokümanların vb 3rd party görevlerin üzerinde harcanan vakit diğerlerine oranı x1000 ?
[signature][hline]Silencer

[Bu mesaj nbl_silencer tarafından 29 Temmuz 2004 14:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

UO yu paralı yapalım diyenler için, Ags-Hardgamer paralı yaptı, başlarda iyiydi ancak oyuncu=müşteri=her zaman haklıdır konumuna getirdiler. Örnek: Ban yemesi gereken kişiler önce ban yiyip 2 güne geri açtırdılar accountları. Bide ilgili staff illa para ile olmaz ki...[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

Ben son olarak şunu söyliyeyim.. Uo Serverine Çokk agır kurallar gelmeli bence.. Gmler falan edit yaptıgı anlaşıldıgında para ccezası falan.. oyunda disiplin olsun.. ne bileyim.. bence Uo da ki yönetim anlayışı değişmeli..[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SM0KE, 29 Temmuz 2004 14:58 tarihinde demiş ki:
UO yu paralı yapalım diyenler için, Ags-Hardgamer paralı yaptı, başlarda iyiydi ancak oyuncu=müşteri=her zaman haklıdır konumuna getirdiler. Örnek: Ban yemesi gereken kişiler önce ban yiyip 2 güne geri açtırdılar accountları. Bide ilgili staff illa para ile olmaz ki...

O zaman sadece para olmıyacak.. Staff kadrosununda iyi olması lazım.. Yani uo ve kalite ayni yerde olmaz..[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

lol, nerdeye nereye geldik... Demin oyun kötüydü, sonra kullanıcıların yaşları küçük paraları az oldu, şimdi yönetim kötü oldu. Buna da cevap verdiğimizde ne olacak? Sponsorlar az ?

Kadro olarak UO'nun yönetiminde Türkiye'de gayet başarılı, akıllı ve bilgili kişiler çalışıyor. Kaliteli UO developerlarına baktığınızda evet bu adam iş yapar, evet bu adam kaliteli bir insan dediğimiz pek çok kişi var. Bu kişilerin kurdukları yönetim de bir o kadar kaliteli bir o kadar da düzgün olacaktır.

her neyse zaten amacımız kimseye bir şeyi kabul ettirmek değil. Bunun ne bir faydası var ne de amaçlanan bir şey... UO'ya bir şey katmaz, Daoc dan bir şey çıkarmaz bunlar...[signature][hline]Silencer

[Bu mesaj nbl_silencer tarafından 29 Temmuz 2004 15:08 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj nbl_silencer tarafından 29 Temmuz 2004 15:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Uo bitmez. Bir dünya yeni projeler var hem oyuncu bazlı hemde osi bazlı mesela yeni exp. çıkıyor Samurai... Daha 2-3 sene daha gider uo diye düşünüyorum...[signature][hline]İnsanlar gelecek için planlar yapar , tanrı yukarıdan güler...

Krynn Online Project Owner and Core Developer

[Bu mesaj _Dalamar_ tarafından 29 Temmuz 2004 15:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Size Türkiyedeki bazı uo sorunlarından bahsedeyim. Öncelikle scripting dışında proje gelişimi neredeyse 0. Bildiğim Lantar Makroman , Wastieenin gump maker dışında projeye 3rd party toola rastlamadım. Programcılarımız en fazla connector yapıyor...[signature][hline]İnsanlar gelecek için planlar yapar , tanrı yukarıdan güler...

Krynn Online Project Owner and Core Developer
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nbl_silencer, 29 Temmuz 2004 15:12 tarihinde demiş ki:
Paticik'de son 5 günde daoc için 19 post var. Ultima Online de 4 sayfa ... (saymakla uğraşamadım.)

pardon 5 miş...

ben oynadığım oyun hakkında sohbet etmek isreyen birisiyimdir ve nwn oynadığım sıralarda nwn bölümüne bi tek ben post attığım için zamanla sıkıldım 4 chapterlık bir oyun için 50$ veremem diyerekten orjinalinide almadım.. ama uo benim için F-O-R-E-V-E-R
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...