Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online Forever

nbl_silencer

Öne çıkan mesajlar

said:
avp, 29 Temmuz 2004 12:28 tarihinde demiş ki:
said:
kayip_cocuk, 29 Temmuz 2004 11:48 tarihinde demiş ki:
Komik .. Nebula haa... Nebula Bence türkiyedeki Uo kadledici bir server.. Nebula bence berbat bir server .. Editler .. speed ler... client göçertmeler .. bunların hepsi nebuladan çıktı.. ben ben ilk kez speed yapılan server nebulayı gördüm ve bir zamanlar speed yapmadan dolaşan adam bile yoktu.. gmler de bu soruna tamamen kayıtsız kalıyorlardı.. ama haklarıda yememek lazım şimdi.. 300 kişiden 200 ü speed yapıyordu ve gm ler 1 kişi falan yakalıyorlardı .. herkesin kulaklarında edit söylentileri bilmemneler... Neyse Türkiyede Uo serverinden Sadece ayakta nebula kaldı ama insanlar neler çekti neler..
Ben Lag ve Speed ile nebulada tanıştım..

Bir de bişi sorcam.. O fotoları çekerken Adamlar yürüyebiliyormıydı.. neyse fazla bişi söylemeyim.. Nede olsa türkiyenin en gelişmiş serveri değil mi ..!!

bence nebula senden kurtulduğuna sevinmeli.. kesin banlanmişsindirda böyle karaliyorsun milleti.. Kim ne derse desin.. Türkiye'de ultima online kitlesine en çok hitap eden kurum nebuladir.. Çoğu insan ultima online'i nebula diye adlandirmiş durumdadir.. başarılıdır ve devam etmektedir.. Geçmişe değil geleceğe bakılmalidir.. Şuandaki haliyle geçmişten çok ilerde bir nebuladir.

Ben Nebulada Banlanmadım... Türkiyede en çok kitleye hitap eden Uo sunucu nebula.. Buna bir itirazım yok.. ama hitap ettiği kitleye bakarsan cok sevinirim.. Orada yazmışsın.. çoğu insan Uo yu nebula Diye anlandırmış durumdan.. Sence bu çook mu iyi bir durum .. biraz düşünürsen ne kadar berbat bir durum oldugunu anlarsın.. UO NEBULA DEMEK Mİ? Senin gibi insan çok galiba..[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

lol ben de birisi gelip laf etmeyecek mi diye düşünüyordum. Hadi kavga edelim, hadi sen daha iyisin ben daha iyisin tartışmasına girelim, hadi sen de lag o kadar bende bu kadara girelim, girelim ama ne Türkiye'de uo için bir şey yapalım ne de yapanlara bir faydamız olsun...

Şaban Matrix Rev. ben bunu banladığımı hatırlıyorum sanki?

Resimlerde anlatılan şey, Nebula böyle iyi, şöyle güzel değil. Ultima Online böyle eğlenceli olabilir. Ultima Online da diğerlerinde tadamayacağınız pek çok zevke varabilirsiniz. Bir oyunun 3D olmasından çok içerik olarak ne kadar zenginleştirilebileceği önemli bence. İçerik olarak da hiç bir oyun free-shard'ların birlikte yapabileceklerine yaklaşamaz. Tek bir CD ile çok farklı dünyalarda gezinebilirsiniz.

UO'nun demosunda parçalara ayrılan ve her biri kendi başına bir dünya olan bir kurgu vardır. Bu artık bir kurgu değil, gerçek. Demosunu gerçeğe çevirebilen kaç oyun var? :)[signature][hline]Silencer
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle ultima online bitmez diyen arkadaşlara katılıyorum kaç senedir uo tükendi tükenecek diyorlar ama ne tükendi nede tükeneceğe benziyor bunun yanında türkiyedeki ilk uo sunucularından olan nebulanında tükeneceğini sanmıyorum sonuçta herzaman bi yenilenme süreci devam ediyor nebulada bazen yenilikler playerları kızdırsada ilerde alışılır diye düşünüyorum.
Bu arada iki yıldan uzun bir süredir nebula uo sunucularında oynamıyorum ama yenilikleri herzaman takip ediyorum ve takdir ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

UO tukendi sadece free oldugu icin ,ortalama 11-12 yasindaki kitlenin %90 inin 70-80 milyon verip baska oyunlar alamayacakları icin halen UO oynanmakta. Bir daoc, bir swg, vs free olsaydı bak bakalım uo oynayan kac kisi kalırdı.[signature][hline]www.elanrealms.com A tale that goes on.
Tysre Freewave - Eclipse FrF - Master BH -

Sosyal ağlarda paylaş

Baska oyun oynadın mı bilmiyorum ama aynı ortamlar diger oyunlarda da var sonucta o ortamı saglayan orda oynayan oyunculardir oyunun kendisi yada yetkilileri degil. Sen cok iyi dostlarinla/arkadaslarınla da baska oyunda da aynı ortamı yine yakalarsın bu bahane olamaz bence.[signature][hline]www.elanrealms.com A tale that goes on.
Tysre Freewave - Eclipse FrF - Master BH -

[Bu mesaj jonq tarafından 29 Temmuz 2004 14:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jonq, 29 Temmuz 2004 14:21 tarihinde demiş ki:
Baska oyun oynadın mı bilmiyorum ama aynı ortamlar diger oyunlarda da var sonucta o ortamı saglayan orda oynayan oyunculardir oyunun kendisi yada yetkilileri degil. Sen cok iyi dostlarinla/arkadaslarınla da baska oyunda da aynı ortamı yine yakalarsın bu bahane olamaz bence.

Tamamen Katılıyorum ...[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jonq, 29 Temmuz 2004 14:08 tarihinde demiş ki:
UO tukendi sadece free oldugu icin ,ortalama 11-12 yasindaki kitlenin %90 inin 70-80 milyon verip baska oyunlar alamayacakları icin halen UO oynanmakta. Bir daoc, bir swg, vs free olsaydı bak bakalım uo oynayan kac kisi kalırdı.

-70-80 milyonlu zaten telefon faturası olarak ödüyor bu kişiler.

-Yaş ortalamasının 11-12 olduğunu söylemek, kestirip atmaktır başka bir şey değil. Ankara'da, İstanbul'da pek çok kez oyuncularla bir araya geldim. Ortalama hakkında konuşmak gerekirse tahmin ettiğinizden çok daha yüksek. Ki toplantıların bir tanesi Ankara'daydı ve yaklaşık 60 kişi katıldı.

- Tükendiğini söylediğiniz oyun için hala sunucular kuruluyor (sadece Türkiye'de değil, hatta özellikle yurt dışında), yaşı bir hayli ileri olan kişiler çok ciddi projeler üretiyor.

- Daoc ve SWG ve türevlerinin sunduğu 3D motor bana hala yapay gelmekte. Warcraft hiç bir zaman Starcraft'ın yakaladığı profosyonel kitleyi yakalayamadı. Bundan sonra da yakalaması pek mümkün değil.

- İnsanlar genel olarak Single play oyunlarla, multiplay oyunlar arasındaki farklı tam olarak kavrayamıyor. Bugün TAVLA her yerde oynanan ve belirli bir seviyeye geldikten sonra %50'si attığınız zara dayalı olan bir oyundur. Ama iki kişi oynaması zevkli? Ya tek başına? Single play bir oyunun devri, multiplay bir oyuna göre çok daha kolay geçer. Massive Multiplay'in ise çok çok daha zor geçer. (henüz ben kitlesini kaybetmiş bir oyun göremedim) Türkiye'de uo gecen yıla göre daha mı az oynanıyor? Daha hala gelişmesini sürdüren RunUO ile açılan sunucular bugünlerde boş mu? Yurt dışındaki free shardarın kullanıcı istatistiklerinden haberiniz var mı ? Bundan iki sene önce Türkiye'de doğru düzgün bir tek Nebula vardı dersek çok abartmış olmayız. Toplam online kullanıcı ? 700-750. Şimdi çok çok daha fazla server var, bir çoğu da güzel sunucular başarılı insanlar tarafından yönetiliyorlar. Toplam online kullanıcı? 2000-3000?

- OSI niye oyuncu kaybediyor? OSI'nin oyuncu kaybetmesi kadar normal bir şey yok çünkü free-sunucular giderek daha başarılı ve daha zevkli bir hale geliyorlar. Ayrıca son dönemdeki aşırı hatalı politikaları kitlenin paralı bir sunucudan çok daha hızlı kaçmasına sebep oluyor.

- UO oyuncu kaybetmiyor mu? Tabiki kaybediyor, insanlar gidiyorlar geliyorlar, zaten insan özgürlüğünün güzel yanıda bu. SWG oynamış ve şimdi dönüp UO oynayan insanlar biliyorum. Bu insanlar aptal değil sadece aradıkları şey ile bir tek sunucunun kendi başına vereceği şeyler örtüşmüyor.

- Starcraft, 10. yılını doldurdu sanırım (1994 yapımı olması lazım?) Kore'de SPOR ilan edildiğini ve bir liginin bulunduğunu biliyor musunuz ? Ya Warcraft?

- İğnesinden ipliğine kadar her şeyi ile yenilenebilecek bir sistemin, hatta istenirse kendi başına bir 3D client çıkartabilecek bir sistemin vaktinin geçmesi tahmin ettiğinizden çok daha zor...[signature][hline]Silencer

[Bu mesaj nbl_silencer tarafından 29 Temmuz 2004 14:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oynayan sayisi azalmadi aksine artti arkadaslar.. Fakat insanlara birçok alternatif sunulduğu için kitle dağıldı.. Free shard'lari gezin online oyuncu durumlarina bakin ve bunlari bi toplayin.. Sonrada 2-3 yil öncesinde türkiyede hizmet veren uo sunucularinin düşünün ve bi ortalama çikartin bakim kitle azaldimi çoğaldimi yoksa dağıldımı .. ?[signature][hline]Cesaret olmazsa diğer bütün erdemler çürüyen birer erdem müsveddeleri
olarak kalırlar. Aşk, cesaret gerektirir, çünkü kırılmaktan korkmayı bırakarak, gerçekten aşık olursunuz. Sevgi, cesaret gerektirir, çünkü sevgi tümüyle bir karşılıksız verme eylemidir. Dürüstlük, cesaret gerektirir, çünkü doğruluğuna inandığınız şeyler adına risk alırsınız. Bilgi, cesaret gerektirir, çünkü her bir öğrenme eylemi, bilgisizliğinizi kabul etme cesaretinden kaynaklanir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ultima ..
Ultima daoc gibi oyunların yanında çook komik kalıyor... Daoc un Uo ya göre üstünlüğü tartışılmazdır.. Neden Türkiyede Uo oynanıyor derseniz.. tek sebep free olmasıdır.. Uo da Bir görüntü kalitesi bile yok.. en fazla 300 kişi girebiliyor ve girenlerde LLAGG diye bağırıyor.. Diger oyunlarda 2000 .. 3000 kişi oynıyabiliyor... Ve TAmamen disiplin var... Başka oyuncuları rahatsız etmek falan.. 2. kerede ban la sonuçlanıyor .. peki ya Uo da.. istedigini yap.. 1000 de 1 ceza ile suçlanıyor.. Uo yu bırakalım.. hatta Türk insanı bile Uo yu bitirdi..[signature][hline]Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi
dilsizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

Bir şey daha eklemek gerekirse, eğer ki Daoc, Anarchy Online vb oyunlar free hale gelip ciddi bir emulatör ile karşımıza çıkamazsa ömürleri Ultima Online'dan çok daha kısa olacaktır. SWG yi bunun dışında tutuyorum çünkü SWG'nin boxer'ı için sıraya girebilecek insanlar olduğu sürece kitlesini koruyacaktır. (Ben de eski bir SW seveniyimdir. Hatta çok fazla severim... )[signature][hline]Silencer
Sosyal ağlarda paylaş

ya tanımıorum ki adamı alla alla sadece bi kaç kere konuştum ama eskiden bana biraz kibirli gibi gelmişti bilmiorum o yüzden ısınamadım silo ya ama yine de hll olsun dememek elde deil
yaş olayına hiç girmeyin bence neadamlar bilioz büyük olup da rezillik yapan[signature][hline]Bivrip Ardenia UO Shard Owner
Ardenia|Arama
Sosyal ağlarda paylaş

said:
avp, 29 Temmuz 2004 14:38 tarihinde demiş ki:
oynayan sayisi azalmadi aksine artti arkadaslar.. Fakat insanlara birçok alternatif sunulduğu için kitle dağıldı.. Free shard'lari gezin online oyuncu durumlarina bakin ve bunlari bi toplayin.. Sonrada 2-3 yil öncesinde türkiyede hizmet veren uo sunucularinin düşünün ve bi ortalama çikartin bakim kitle azaldimi çoğaldimi yoksa dağıldımı .. ?

Dünya üzerinde Daoc oynayan kişi sayısı ile Ultima Online oynayan kişi sayısını kıyaslamayı dene?
[signature][hline]Silencer

[Bu mesaj nbl_silencer tarafından 29 Temmuz 2004 14:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...