Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aliens: Colonial Marines

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Komutan said:

Beğenmekten ziyade, iron sight'a yaklaşımın hayli ilginç geldi. Gerçek hayatta karşılığı olan bir mekanik ve mesela Half-Life serisinde(ve diğer birçok shooter'da) kullanilan cross-hair daha gerçek dışı.

abi gercekcilikle ne alakasi var fps oyun mekaniklerinin

iron sights ve sniper disinda her silaha koyulan durbunumsu zimbirtilar oyunun hizini kesiyolar

sirf konsol oyunculari uzakta oturarak da nisan alabilsin diye konulan lanet bi sey iron sights

gercek fps dedigin quake 2, half life ve bunun gibi oyunlar

modern fpsler (cod ve turevleri) hem cok hantal hem de asiri derecede zevksiz ve ozgurluk yok

dogaclama yok bi kere

rocket jump+ havada rail gun combosu mu sence daha zevkli yoksa comelip iron sight acip beklemek mi
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

abi gercekcilikle ne alakasi var fps oyun mekaniklerinin

iron sights ve sniper disinda her silaha koyulan durbunumsu zimbirtilar oyunun hizini kesiyolar

sirf konsol oyunculari uzakta oturarak da nisan alabilsin diye konulan lanet bi sey iron sights

gercek fps dedigin quake 2, half life ve bunun gibi oyunlar

modern fpsler (cod ve turevleri) hem cok hantal hem de asiri derecede zevksiz ve ozgurluk yok

dogaclama yok bi kere

rocket jump+ havada rail gun combosu mu sence daha zevkli yoksa comelip iron sight acip beklemek mi

Ahh tamam, sorun anlaşıldı. Tipik bir, "Quake gibi gerçek dışı hoplamalı zıplamalı shooterlar" versus "Counter-Strike gibi gerçekçi shooterlar" tartışması. Ben çizgi film tarzı oyunlardansa, gerçekçi çatışma yöntemi kullanılan oyunları tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

hayir bi de her fps oyununa default iron sights ekliyolar artik

en cok sevdigim turden zevk alamiyorum bu yuzden

hem oyunun hizini kesiyo hem de cok kolaylastiriyo aim almayi

half life gibi single player da cikmiyo ki

bi de en nefret ettigim ikinci sey de 2 silah limiti

gercekciliginiz batsin
Sosyal ağlarda paylaş

ironsight olayı sorun deilde, o kadar abarttılarki mekainiği anlamı kalmadı.

her oyunda nerdeyse insta aim down sight oluyoruz, olmasak bile nerdeyse insta accuracy bonusunu veriyo, yine nerdeyse insta cıkıyoruz ads'den. üstüne bide ads kullanmadan ates edince hiçbişey vuramaz hale getirdiler.

ads kullanmanın maguslarıda anlamsız zaten. daha dar alan görüyosun, ama zaten oyunlar zaten quake deil etrafı fırıl fırıl görmene gerek yok hedefin zaten kosturmuyo etrafta. daha yavas ahreket ediyosun, e zaten hareket ederken ates edince accuracy o kadar düşüyoki oyunlarda zaten hareke etmiyoruz ates ederken. hatta ads'nin hız penaltısı iyi bile oluyo accuracynın az düştüğü ideal hız sunduğu için.

Ads'ye feature diyebilmek için mekanik diyebilmek için ads'sizde sol tusa basmanın bı anlamı olmalı.

shotgunla bile right>left ates ediyoruz, spread'i azaltıyo diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Cüce, bu oyun için konuşuyorum; yaratıklar hızlı hareket ettiği ve sayıca çok oldukları için pekçok noktada iron sight kullanmamak daha avantajlı oluyor.

tomkat said:

cunku konsola satamazsin quake 5 arena, doom 4 cikarirsan

Bunun sebebi konsollar değil. Ta Counter-Strike ile başlayan bir trend. Asıl neden ben ve daha pekçok kişinin yere roket atıp zıpladığın, hoplaya hoplaya dolaştığın oyunlardan zevk almaması. Bu arada, konsolda hiç shooter almıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Cüce, bu oyun için konuşuyorum; yaratıklar hızlı hareket ettiği ve sayıca çok oldukları için pekçok noktada iron sight kullanmamak daha avantajlı oluyor.

tomkat said:

cunku konsola satamazsin quake 5 arena, doom 4 cikarirsan

Bunun sebebi konsollar değil. Ta Counter-Strike ile başlayan bir trend. Asıl neden ben ve daha pekçok kişinin yere roket atıp zıpladığın, hoplaya hoplaya dolaştığın oyunlardan zevk almaması. Bu arada, konsolda hiç shooter almıyorum.

ya bok atmak gibi olmasin da harbiden ne zevk aliyosunuz 2 silah limitiyle dogaclama yapmadan tatatata diye dan dun ilerlemeyi?

bi tane cavus koyuyolar haritaya, boyuna o herifi takip ediyosun, etmeyince de ekran karariyo RETURN TO COMBAT ZONE yazisi cikiyo

senin orda en fazla yapicagin dogaclama tufeginin mermisi bitince tabancaya gecip 2 ek sikmak

canin otomatik olarak %100 oluyo

diger tarafta quake oynarken grenade launcher'i salliyorum saga ziplayip roketi basiyorum, oburunu plasma gunla harassladiktan sonra rail gunla tek atiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

multi olarak bakarsan quake ve UT zaten mukemmel oyunlar

senelerce oynasan da bikmazsin

cs desen onun kendine has bi havasi var, onu ayri tutuyorum, modern fpsler ile alakasi yok onun

ama cod ve diger ironsightli oyunlar cok bayik

yaptigin pusu kurup geleni indirmek

kim kimi once gorurse o kazaniyo
Sosyal ağlarda paylaş

modern fps olayı konsolcular için yapışmış fps olayıdır ve yetenek yoksunu koyun gibi güdülen konsolcular yüzünden bunu fırsat bilen yapımcılar, bize yarın yokmuş gibi tecavüz etmektedir. fazla konuşmaya gerek yok o yüzden zevk almaya bakmak lazım. Boş yere savunmanın anlamı yok auto aim bloody screeeeeenn sooooo reallll seargant my ass to the max rank 52 iron sight mit dem grenade launcher.

Sosyal ağlarda paylaş

hazir ayaktayken biraz daha bakalim,

"Hate to say it, but I wouldn't get your hopes up too high for Colonial Marines," the ex-dev wrote last year. "I used to work at Gearbox, and the development of that game has been a total train wreck, going on what, six years now?

"Gearbox isn't even making the game, except for the multiplayer. Primary development was outsourced to TimeGate Studios, which has a less than stellar past."
link

Timegate studios'a bakiyoruz hizlica neymis kimmis, neler yapiyormus yada yapacakmis 2006-2013 arasi ugrastiklari bu oyunun gelecegi icin, hani Season Pass satiliyor degil mi? DLC ler falan uzun uzun dusunmus planlamislardir herhalde. link

meeeeh...

Sosyal ağlarda paylaş

OsManiaC said:

modern fps olayı konsolcular için yapışmış fps olayıdır ve yetenek yoksunu koyun gibi güdülen konsolcular yüzünden bunu fırsat bilen yapımcılar, bize yarın yokmuş gibi tecavüz etmektedir. fazla konuşmaya gerek yok o yüzden zevk almaya bakmak lazım. Boş yere savunmanın anlamı yok auto aim bloody screeeeeenn sooooo reallll seargant my ass to the max rank 52 iron sight mit dem grenade launcher.

1

if its in right hands it will be like this
http://www.youtube.com/watch?v=ZE58zM2TChA
Sosyal ağlarda paylaş

bugün 17 saat çalışmama rağmen eve gelir gelmez açtım oynadım ilk bölüm sanırım bitti bilmiyorum devam etmek içimden gelmedi.

- AI berbat , alienlar yanında marine varken bile 10 km uzaktaki sana saldırıyor.

- Gameplay mi denir ne denir kontroller çok rahatsız etti , oyuna silahlara falan hakim oynayamadım böle press x to win game gibi bir şeydi.

- A noktasından B noktasına gitmeli oyun, meh

- Hiç bir oyunda grafiklere bakmam ama grafikler resmen rahatsız etti bilmiyorum sanırım 4:3 e uygun değil.

- Klişe kumandante sözleri klişe hikaye başlangıçı var. Dikkatimi çeken hikaye kısmı sanırım ilk aliens filmi ile ortak. Googledan aratmaya bile üşeniyorum.

Yazıklar olsun verdiğim paraya meh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...