Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnananla inanmayan aynı yerde yaşayabilir mi?

Eralp

Öne çıkan mesajlar

Zamanında Abdurrahman Dilipak Taksim'de olaylı Bosna mitingini düzenlediğinde kulağından tutup içeri atmadılar...
Şu tecavüzcü eski Ülkücü katili(ülkücüler alınmasın,adam eski ülkücü)serbest bıraktılar...
Artık adlarını yazmak istemediğim envai çeşit şeriatçı köşe yazarı ünvanlı soytarı cumhuriyetimize, Atatürk'e,silah arkadaşlarına binlerce hakaret ettiler,ediyorlar...

Bu tür soytarıların bu tür düşünceleri söylemelerini ve yazmalarını engelleyen yasa maddesini solcuların düşüncelerini yazmalarını engelleyen yasa maddeleriyle birlikte ortadan kaldırdılar. Solcular bu adamlarla DEMOKRASİ-HAK-HUKUK-ÖZGÜRLÜK ittifakı yaptılar ve hala da o ittifak devam ediyor (İran'da da komünistler Humeyni ile birlikte Şah'ı devirdiler, ondan sonra 2 milyon komünist idam edildi, boşuna demiyorlar "tarih tekerrürden ibarettir" diye)...

DEMOKRASİ, demokrasiye inanan kişiler için uygulanması gereken bir sistem olmalıdır. Bu türden adamların kesinlikle özgürlükleri kısıtlanmalıdır. Demokrasi amaç olmalıdır, araç olmamalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Hee, bana öyle bir demokratik ülke söyle ki o ülkede bir grup insan, başka bir grup insanın bir yerlere sürülmesini, kendi toplumları ile soyutlanmasını istesin, söyleyebilsin. Adamın burnundan fitil fitil getirirler. Şu demokrasiyi milletçe öğrenemediğimiz gibi anlayamadık da. Neticede toplumun genelinin huzuru her şeyin üzerindedir.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman demokrasi olmuyor o işte. Ha zerre kadar hazzetmiyorum bu adamlardan ama demokrasi böyle. Yıllarca türbanlılar okula giremesin diye konuştuk koşuşturduk, çabaladık. Bu forumda bile neler yazmışımdır. Şimdi biraz daha sakin kafayla düşününce yanlış olduğunu görüyorsun.

Hatta elimde fırsat olsa, eylemlerde yuuuuuuuu, irana gidin, mollanın ajanları diye bağırdığım o kızları bulup tek tek özür dilemek istiyorum. Çok ayıp etmişim.

Kendi düşüncen sağlamsa, fikrini sunarsın toplum bunun gereğini seçimle ortaya koyar. Olması gereken bu. Sırf karşı taraf demokrasiyi kullanıyor diye, kendi ideallerimizden vaz geçersek onlardan farkımız kalmıyor.

cetintas said:

Hee, bana öyle bir demokratik ülke söyle ki o ülkede bir grup insan, başka bir grup insanın bir yerlere sürülmesini, kendi toplumları ile soyutlanmasını istesin, söyleyebilsin. Adamın burnundan fitil fitil getirirler. Şu demokrasiyi milletçe öğrenemediğimiz gibi anlayamadık da. Neticede toplumun genelinin huzuru her şeyin üzerindedir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...