Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra Yanıyor

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

ntvmsnbc said:

''Bugünkü olaylar, fırsatçıların günümüzün manasız tüketim çılgınlığına uyan bir ölçüde yağmalamalarıyla tanımlanıyor. Yağmacıların girdikleri dükkanlarda kendi beden ölçülerine uyan ürünleri aldıkları, istedikleri markaları bulabilmek için raflar arasında gezindikleri de göze çarpıyor. Bu, yağmayla alışverişin buluştuğu nokta. Bir görgü tanığının tarif ettiği gibi, yoksul mahallelerin derinliklerinden gelen bir çığlıktan çok, yeni bir çift spor ayakkabıya sahip olma fırsatı.''

İngiliz gazeteci Toby Young da bu durumu, "Ortadoğu’nun gençleri özgürlükler için ayaklanıyor, Londra gençliği ise HD ready özellikli 42 inç plazma TV için" diye yorumladı.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi sapla samanı ayırmak lazım. İngilterede adamlar kalkıp koca koca blokları yakıyorsa, dükkanlara ve hatta insanların evlerine giriyorsa ordaki Türklerin yaptığı gayet olumlu bir davranış. Sadece kendi mallarını değil mahallelerindeki insanları da koruyorlar. Yani göstericiyle yağmacıyı birbirinden ayırmak lazım. ADamların gösteri falan yaptığı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

londradan viyanaya da pek yokmuş hmm,

http://maps.google.com/maps?saddr=London,+United+Kingdom&daddr=Vienna,+Austria&hl=en&sll=50.064192,12.128906&sspn=21.965225,39.506836&geocode=FXjUEQMd5BL-_yl13iGvC6DYRzGZKtXdWjqWUg%3BFS6Z3wIdO9j5ACmfyjZRngdtRzFGW6JRiuXC_Q&mra=ls&z=6

yeterli gazı verirseniz avrupa bizimdir bu sefer..
Sosyal ağlarda paylaş

Dalston'u unutmuştum, google maps'ten bakınca hatırladım. Oraya 2 kere gittim. İlk Londra'ya gelişimde 2. hafta falan berbere gittim. Hatta burda "ordan sıkılan Türklere sordum Hyde Park'a gitmemişler bile" diye anlattığım olay orda ki berber'de olmuştu zaten ahah.

Tam Türk bölgesi orası. Dükkanlar tamamen Türkçe zaten.

Hayatta izin vermez orda ki Türkler o dükkanlara birşey olmasını. Zaten sınırda yaşıyor bir çoğu.

Kaldı ki herkes övgüyle bahsediyor Türklerin bölgeyi savunmasından çünkü kimse bu cesareti gösteremedi.

Şuan olaylar negatif değil yani. Eğer bizimkiler saçmalasaydı, kovalayıp adamları kesselerdi o zaman kötü barbar denebilirdi tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

ya tamam da liberal diye geçinen tipler polisi savunursa police state ilan edilicek yakında böyle cahil tipler yüzünden otorite güç kazanıyo. adam twittera yapışmış kendi düşündüğü bişey yok milletin övgüsünü yazıyo lol

yani iki üç türk kahramanlık yaptığını zannedip ana caddeyi koruyo olabilir, benim demek istediğim şey şu. İki üç binayı yakıyo diye birilerini hemen terörist anarşist ilan etmeden önce gerizekalı insanlar önce bu adamların neden etrafı yaktığını bilmek zorunda (anketler bile düzenlendi neden bu olaylara katılıyosunuz diye ve genel fikre göre insanları yine koyun sürüsü gibi sakinleştirip aynı yere vardırıcaklar)

bilgi twitter takip etmekle olsaydı twitter kullanan bebeler forumlarda kendini kanıtlamaya çalışmazdı

+

pasif olunsun demiyorum ama polisten bişey beklensin de demiyorum, herşey olacağına varacak zaten iki üç türk kendini ve etraftaki yaşam alanını korusa da korumasa da. daha olayların neden çıktığını bilmeyen insanlar republic'i koruyoruz moduna geçiyolar. yanlış taraftasınız, bilginize

+

liberal iki sn şu konuya yazma bişey araştırmadan. ha olmaz diyosan da minik arkadaşlarınla facebookta kendi aranızda eğlenin, comment toplarsın biraz sakdja

masum insanların olduğu iki üç binayı yakan adam teröristtir abi kusura bakma. neden katıldıkları önemli evet, asıl hedef alınması gereken nokta o ama bunlara anlayış gösterilmesini de bekleme, sıfatları anarşist teröristten öteye gitmez. gidip yanlış taraftasınız derken milyonlarca poundu iç eden, masum insanların arabalarını binalarını yakan, sokaktan yürüyen adamı hastanelik edip bi de çantasındakileri çalanların tarafında olmayı seçmek de biraz saçma açıkçası.

altyapısı, üstyapısı ne olursa olsun hiç bir sebep bu kadar anlamsız şiddeti makul kılamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı bankalar erken kapanıyor 2 gündür polis tavsiyesi ile.

cidden yazık mağdur insanlara bugün hintli bi aile söylüyordu evleri yanmış, mağazanın üzerinde oturuyorlarmış, mağazayı yakarken bunların evi de yanmış ve bebekleriyle arabalarında yaşıyorlarmış şu an, bir üstündeki kıyafetleri kalmış bir de arabaları.

cidden çok üzücü.
insanların can güvenliği yok.
ve asinanyavuz'un dediği gibi ne olursa olsun bu şiddeti hiçbir gerekçe mantıklı kılmaz. zaten artık sebep de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...