Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

343. Dönem (Aralık 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

geçen sene bu zamanları hatırlıyorum. dünya umrumda değildi dal t*k muhabbet geyik fln. Taaki cuma gecesi adımın altında bilmem ne hudut a.k s. b. fln ve bilimum kısaltmayla beraber van yazısını görene kadar. hala merak ediyorum kimin ahını aldımda iran sınırına gittim?

soğuk bi yer çıkmasın neresi olursa olsun farketmez diyodum. vanın çaldıran ilçesine yani türkiyenin en soğuk ilçesine gittim acemliği yapmaya.

ha korktuğum başıma gelmedi çok rahattım bi sıkıntı yaşamadım oda ayrı konu tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kalın ve uzun çorap. Hani zaten asker dükkanına girince bi ton şey alıcaksın ordaki listelere göre, çoğu da gerekiyor ama asıl önemli olan çorap. Orda satılan çoraplar genelde ince ve dandik oluyor, kalın çorap botun ayağa vurmasını da azaltıyor. Ben hiç taban, vatka falan kullanmadım mesela. Her gün çorapları değiştirir, sabahtan içine pudra boca ederdim. 5 ay aynı botla rahat ettim
Sosyal ağlarda paylaş

baltazar sana zahmet bir lifesaver liste yapsana abi acemi karacı çıktığını varsayarsak.

mesela çorabın donun tepesinde dandirik marka amblemi olsa olur mu? yoksa onlar da sıkıntı mı?

içliğin rengi önemli mi? (gri / siyah)

bot kilidi ne kadar gerekli? işe yarıyor mu? botu bi numara büyük mü istemeli, taban kasmalı mı? (gerçi kişiden kişiye değişiyo bunlar da)

yine acemi için yatak-çarşaf kasmalı mı? deo şampuan sabun vs götürsem içeri alırlar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Çorapta donda amblem görünmediği sürece önemli değil ki görünmez zaten. Ama içliğin/fanilanın rengi önemli evet. Asker dükkanında satılan renk olması lazım, gömleğin yakasından falan farklı renkte görünürse sıkıntı oluyor. Gri siyah vs. kesinlikle olmaz, asker yeşili olacak. Sanırım istisnası doğuda beyaz veriyorlar daha kalın olanlarından.

Bot kilidi baya yalan, botun çalınacaksa kilit varken de çalınır. Hırsızlık tamamen şans işi, benim başıma hiç gelmedi mesela.

Botu evet 1 numara büyük isteyin, ben ayakkabıda 43 botta 44 giyiyorum botu 45 aldım rahat ettim. Taban/vatka kullanmadım ama yanımda vardı, bi çift taban ve vatka ne olur ne olmaz yanında olsun. Bide pudra kesin olsun, ben yanımda 1 kutu götürdüm toplamda 4 kutu bitirdim. Ayakları her gün yıkamak kar etmeyebiliyor, o ayaklar terlemez dandik çorabı eritmezse en baştan sorun yok zaten.

Çarşaf nevresim biraz ekstrem, ben götürüp pişman olmuştum hamallık yaptığıma, bi gün acemide çarşaflar yıkanıp akşam 6da ıslak ıslak gelince bölüğün geri kalanı gibi parkayla yatmak zorunda kalmadım bi gece :P Da boşver sen, yastık kılıfı yeter ya gerek yok nevresimle çarşafa. 2 tane yastık kılıfı iyidir.

Sabun/şampuan/traş bıçağı/tırnak makası deodorant vs. zaten sen götüreceksin böyle kişisel bakım malzemelerini. Islak mendil hayat kurtarır ayrıca. Bide bavulunda yer kalırsa 4lü/6lı tuvalet kağıdı götür. Zaten hafif oluyorlar. Hafif demişken bavul çok ağırsa gereksiz gördüğün şeyleri çıkar, ilk gün saçma sapan mesafeleri elinde bavulla kat edebilirsin düştüğün yere göre.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...