Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

343. Dönem (Aralık 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

www.yedeksubay.tk da 343. dönem kayıtları şimdiden 25 olmuş bu dönem kalabalık olacak gibi.

Aynı zamanda facebook sayfası da
http://www.facebook.com/pages/343-D%C3%B6nem-Yedek-Subay-Aday-Adaylar%C4%B1-Aral%C4%B1k-2011-YedekSubaytk/231373940230164

341. Dönemlerin istatistiklerine bakınca katılım hiç de az değil 1700 kişi Aralıkta bakalım kaç olacak.

Bir takım bilgilerini paylaşan kişi sayısı 1722. Bu bilgilere göre;
538 kişi ile İSTANBUL en çok ikamet edilen il olarak,
159 kişi ile İSTANBUL en çok kütüğün bağlı olduğu il olarak,
420 kişi ile ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (AÇIKÖĞRETİM) en fazla mezunu olan üniversite olarak,
480 kişi ile İŞLETME en fazla rağbet gören bölüm olarak,
359 kişi ile 1987 tarihinde doğanlar,
298 kişi ile İSTANBUL/TUZLA PİYADE OK. K. sınav giriş yerleri arasında birinci sırada.

Bunların haricinde,
1492 kişi Bekar, 189 kişi Evli imiş.
1173 kişi K.D., 549 kişi Y.Subay tercih etmiş.
1535 kişi Lisans, 127 kişi Y.Lisans, 16 kişi Doktora öğrenimini tamamlamış.
687 kişi 1.Gün, 661 kişi 2.Gün, 270 kişi 3.Gün sınava girmeyi tercih etmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Zaten yeterince kısa olan askerliğin 1.5-2 ay daha kısa yapılacak diye senelerce ertelenmesi bana saçma geliyor, fazla paranoyak ve "kız gibi" bir yaklaşım yani, 12'den 6'ya falan inecek olsa neyse. Acemi birliğinden sonra şu mesajımı quote edip doğru muymuş yanlış mıymış söylerim eheh.

90% gelip bela okuyacaksin, ne yaparsaniz yapin gelmeyin diyeceksin. 10% ihtimalle rahat spot kaptigindan askerlik rahatmis atlayin gelin lan valla super diyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Geldim acemilikten.

Gitmeyebilen tabii ki gitmesin çürük çarık bir şey alıp, onu zaten gitmeden de söylerdim. Benim dediğim şey şu, "SS kuralı" çerçevesinde gidecek insanların 5 aylık askerliği 2-3 ay daha kısa yapmak için yıllarca hayatlarını buna göre şekillendirmeleri çok gereksiz geliyor. Sanki gideni 5 ay boyunca dövüyorlar.

İskenderun'da yaptım acemiliği. Gündüz gölgede 36-39 derece, aşırı nemli, gece 29 dereceden başlayıp sabah 5'te falan ancak 25 dereceye iniyor, öyle rezalet bir hava. Gelmiş geçmiş en kısa acemiliği yaptığımız için üstüne bir de yoğun eğitim, faaliyet ve tören provası programları bindi, canımız çıktı, günde toplasan 2 saat istirahati zor aldık. Banyo en iyi ihtimalle 2 günde bir. Haftasonları ziyaretçim gelip yemek getirmesine, ayrıca içerde tonla kola içmeme rağmen 6 kilo vermişim işte düşünün.

Yine de böyle hayatımı 5-10 yıl askerden kaçma etrafına şekillendireceğim kadar korkunç bir şey değil bence. Okurken işe girmemiş olsam okul bittiği an gider aradan çıkarırdım zaten, herkese de öyle tavsiye ederim ama tabii ki siz biliniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...