Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oslo'da patlama

logtrig

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

patlamayı da mı bu adam yapmış

DynamicK said:

Siyasi görüş nedeni ile diyor gazeteler.

Sağcı ve dindar bir eleman. Oslo'da doğmuş büyümüş ve üniyi bitirmiş. Sonra Oslo'dan ayrılıp kendi firmasını kurmuş. Kurduğu firma vasıtası ile de bomba yapım işine girişmiş. (bomba yapımında kullanılan malzemeleri farklı amaçlar için göstererek getirtmiş norveçe)

Sonra bombalama anı ertesi bütün medya ve polis teşkilatı Oslo'ya yönelmişken otomatik silahları çekip polis giysisi de giyerek feribota biniyor. Seçilmiş bazı gençlerin gittiği politika eğitimi ve tartışmalarının baz alındıgı bir adaya gidiyor. Ada gençler için yaz kampı yeri. Vardığında da bütün gençleri toplanmaları gerektiğini ve arama yapılacağını söylüyor. Gençler toplanınca da silahları çıkarıp tarıyor hepsini. Adadakiler bitince de sudakilere ateş açıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

adamın yazdıklarını biraz okudum da..

hayırlı olsun

TEMPLAR KAFASI

LED kafasından 8kat daha etkili.
doğrudan aşırı taraflı diye düşünüyorum adamın birisi yazıda demiş, tunnel vision diye. en doğru kelime bu abi.

Çıkar o at gözlüklerini diyesim geldi. çok iyi görüyorum diye aşırı yakından ve taraflı bakmış salak herif her şeye. ottan boktan da nem kapmış haliyle.

çok üstünde durmadım ama bi iki şey vardı. ya yürü git diyorsun. çocuğun söylese "ergenlikte böle inatlaşmalar olur" dersin.
Sosyal ağlarda paylaş

valla milliyetçi ideoloji bu katliamdan önce de kötü bir şeydi. Suni etmenlerle önce insan olduğunu unutturup, insanları birbirinden ayırıp, saflara ayırmak, bölmek ve birbirlerine düşman etmek nasıl beğenilebilir ki?

Milliyetçiliğin tek faydası ülke halkını birlik haline getirmesidir, ki bu yönüyle savunur insanlar milliyetçiliği, ama siz ne kadar iyi niyetli olup "milliyetçilik birleştiricidir" derseniz diyin, milliyetçiliğin insanları birbirlerinden uzaklaştıran ve birbirlerine düşman eden bir ideoloji olduğu gerçeğini deiştirmiyor. Ha istersen Mithat, özelden falan tartışalım, şu konu kirlenmesin offtopic oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Her milliyetçi adamı hitler sanan insanlar var bu dünyada.

Ben milliyetçi biriyim ve milliyetçi duygularla yaptıgını soyleyen şu adamı bakırköye kapatmayacak kadar deli buluyorum direk put to sleep düzeyinde.

Ben Türk ateist ve milliyetçi biri olarak ülkücülükten ve faşizmden uzak biriyim. Türkçü biriyim. Bu kürtleri de kapsar türkmeni de azeriyi de . Türk bir insanın hem milliyetçi olup hem kürt sevmiyorum demesi tamamıyla ironiktir çünkü aynı familyadan gelen kökleri birleşen toplumlar bunlar. Milliyetçi adamın yahudi sevmemesi ermeni sevmemesi bir yere kadar en azından uyabilir ( ki o bile yok lan bende) ama kürt sevmeme yok kürt öldürelim falan olamaz çünkü onlar yabancı degil direk senden.

Bunun norveç halini bilmedigimden böyle örnek verdim.

Şimdi şu salak herif gitti 100 tane masum genci katletti diye nasıl bütün milliyetçileri kötüleyebilir insanlar hala bilmiyorum fakat milliyetçilik kötü bişi degildir faşizm kötü bişiydir arada ki farkı bilmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

derişim?

milliyetçi olduğunu söyleyenlerin bir kısmı zehir gibi, bir kısmı o kadar olmasa da zarar verecek seviyede milliyetçi olunca sayıları bunlara göre daha da fazla olsa normal milliyetçilerin, bi örnek grup toplasan 100kişilik tehlikeli düşünceler barındıranları mlliyetçi olmayanlara oranla daha yüksek çıkacaktır.

aynı şekilde 100solcu 100sağcı karşılaştırsan 100solcu daha çağdaş ve iyi eğitimli çıkacaktır.

neden?
abi nedenini kendiniz de sorgulayın işte çevrenizden.

ha bu arada milliyetçi tartışmasında takılı kalmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

işin komik tarafı adamlarda terörün değil ama hastalıklı düşüncenin geliyorum demesi adeta.
tore tvedt, terje sjolie gibi "haydi yavıdileri öldürek qanqa. pislik herifler lan bunlar" diyen neo-nazileri "hacım adam istediğini demekte özgür ya. bi lolipop verip buraya kadar yorduğumuz için özür dileyelim" diyerek bırakan bi kafa yapısı var hani.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

adamın yazdıklarını biraz okudum da..

hayırlı olsun

TEMPLAR KAFASI

LED kafasından 8kat daha etkili.
doğrudan aşırı taraflı diye düşünüyorum adamın birisi yazıda demiş, tunnel vision diye. en doğru kelime bu abi.

Çıkar o at gözlüklerini diyesim geldi. çok iyi görüyorum diye aşırı yakından ve taraflı bakmış salak herif her şeye. ottan boktan da nem kapmış haliyle.

çok üstünde durmadım ama bi iki şey vardı. ya yürü git diyorsun. çocuğun söylese "ergenlikte böle inatlaşmalar olur" dersin.

adamın derdi ideoloji falan değilki zaten.

Adam işin fantazisinde fetişindeymiş belliki. gizli bir örgüte mensup olıyım, operasyon yapıyım, örgüt mensupları olsun, silahım olsun üstüne tacticool takıyım. plan yapıyım, manifesto yaziyim vs vs

zaten kafası ınanılmaz karısış. işin ideoloji kısmında bir dediği digerini tutmuyo. multi culturisme karsı ama kendisi kültür corbası.

yaşadıklarından cok amerikan filmlerinden oyunlarından etkilenmiş belli.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Breivik, internetteki forum ve bloglarda politik tartışmalar yapmadığı zamanlarda cinler, devler ve diğer fantastik canavarlarla savaşıyordu. Düzenli olarak World of Warcraft forumlarındaki sohbetlere katılan Breivik, avatar olarak çekici bir kadın karakter ve muhafazakar logo kullanıyordu.

seviyorum medyayi

<3 <3 <3

more jewels

said:
I took a year off when I was 25 and played WoW PvE hardcore for a year.

Conservatism - Alliance, human female mage – PvE, Server: Silvermoon
Conservative - Horde, tauren female resto druid – PvP, Server: Silvermoon

I raided hardcore and was a guild leader in a couple of hardcore guilds: Virtue, then Unit, Nordrassil – Rank 1 Alliance PvE. We transferred the guild to Silvermoon. I grew tired of running the guild and sorting recruitment issues so I joined Nevermore, another hardcore guild on Silvermoon (Rank 3). Silvermoon is the most progressed Alliance server in the world out of more than 300 servers (10 million + players worldwide) so the competition is extremely hard. This means we were one of the most progressed guilds in the world at one time. I can honestly say running a hardcore WoW guild is equally challenging to running your own business with 7 employees or more. It requires an extreme amount of work in order to be successful and get server first kills. It was a good experience and something I wanted to do at least a limited amount of time during a period of my life.

I’m currently playing Modern Warfare 2 casually.

http://troll.me/images/oslo-bomber/leeeeroyyyy-jennnnnkins.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/07/25/article-2018394-0D25C2EE00000578-105_306x489.jpg

said:
#
Anders'ciim, seni kim paşa yaptı? Cevapla
#
Misafir25 Temmuz 2011 Pazartesi 16:58
lütfü
#
Misafir25 Temmuz 2011 Pazartesi 17:09
lütfücüm bana masanın öteki ucundaki tuzluğu getir
#
Misafir25 Temmuz 2011 Pazartesi 17:11
16.58 çok yaşa emi.
#
Misafir25 Temmuz 2011 Pazartesi 17:24
lutfu kim?
#
Misafir25 Temmuz 2011 Pazartesi 17:36
lütfü kim yaaa.....
#
Misafir25 Temmuz 2011 Pazartesi 21:26
tosun paşa

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

haberturkten yorum
cok iyi ya adsffsd
Sosyal ağlarda paylaş

aslında adamın kafası o kadar da karışık değil, tipini ve kültürünü beğenmediği herkese karşı direkt. bizim forumdan bile kiminin "evet adam ne haklıymış" demesinden bile belli aslında içinden geçirip ırkçı gibi görünmek istemeyen bir güruhun çıbanı olduğu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız hala her milliyetçi insanın katil olabilecegini düşünen tipler var.

Zaten hepimiz NAZİYİZ hepimiz faşist katilleriz arada canımız sıkılınca gidip kürt taşlıyoruz eglenıyoruz ahahaha. Manyak mısınız abi norveçli milliyetçi adam bile şu herifin yaptıgını desteklemez saçmalamayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...