Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zeytinburnu karisti

reyou

Öne çıkan mesajlar

barbu said:

@ardeth

iki taraf da zararlı oluyor. ama iki tarafta eşit derecede zararlı değil.

durup dururken o bayrak inecek diye olay çıkaran ile, iyice sinirlendirildikten sonra saçma sapan laflar edip, milleti döven aynı derecede suçlu değil. ikisinde de hata var dersen tamam ama sen direk aynı diyorsun.

hani bunu anlamıyormusun? nedir? eğer anlamadıysan denileni başka türlü açıklamaya çalışayım.

Normal bir zamanda ülkücülerin yoğun olarak yaşadığı bir yerde bdp bayrağı açılsa ne olur ? Sonuç farklı mı olur ? İşte tepkinin aynı olmasından dolayı iki tarafta birbirini götürüyor bize kalan ise koskoca bir sıfır oluyor.

özet geçiyorum whoever wins we lose
Sosyal ağlarda paylaş

şunu da kopyalayım. özel mesaj/alıntı olayları sonrası mesaj atmışım. buraya da koyayım.

ardethe yazmıştım ama kendisinde zaten mevcut bir adet.

forumda bu konular zaten tartışıldığında yanlış anlamalara açık. o yüzden çok mesaj yazmam böyle konulara. agresif değilim. sadece ciddiyim. önce bunu söyliyim.

kürt ile pkk/pkk sempatizanı aynı şey değil. senin dediğin tip insanları da ben kafatası milliyetçisi olarak adlandırıyorum. her ne kadar daha orada bu olaylara karışmış taraflar hakkında bilgim olmasa da çoğunluğun oradaki mahalleli ve onların olayları sonrası gelen tipler olduğunu sanıyorum. o senin bahsettiğin insanlar zaten evleri taşlanana kadar beklemez. direk dalarlardı. benim düşüncem bu.

evine bayrak asan, sonradan taşlandı diye sinirlenip, tekbir getiren veya istiklal marşı söyleyen adamlar ile diğer insanlar aynı değil. bunu söylemek istiyorum. bana sorarsan saçmalık ve bi boka yaramayan birşey orda tekbir getirmek. ama bahsettiğimiz insanlar çileden çıkmış. mantıklı düşünemeyen kişiler.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

baydı ya tartışmak zorunda değiliz barbu, niye kendini aşağılanmış hissettin

sorunlumusun arkadaşım. ilk mesajıma alıntı yapıp türkler askere alıp kendi halkına saldırtıyor diyip saçmalayan sensin. sonra gelip tartışmak zorunda değilsin diyorsun.

hadi uza tartışmak istemiyorsan. sanki ben alıntıladım mesajını da tartışma başlattım.

cidden sorunlu insanlar var ya şu forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

barbu said:

@ardeth

iki taraf da zararlı oluyor. ama iki tarafta eşit derecede zararlı değil.

durup dururken o bayrak inecek diye olay çıkaran ile, iyice sinirlendirildikten sonra saçma sapan laflar edip, milleti döven aynı derecede suçlu değil. ikisinde de hata var dersen tamam ama sen direk aynı diyorsun.

hani bunu anlamıyormusun? nedir? eğer anlamadıysan denileni başka türlü açıklamaya çalışayım.

Normal bir zamanda ülkücülerin yoğun olarak yaşadığı bir yerde bdp bayrağı açılsa ne olur ? Sonuç farklı mı olur ? İşte tepkinin aynı olmasından dolayı iki tarafta birbirini götürüyor bize kalan ise koskoca bir sıfır oluyor.

özet geçiyorum whoever wins we lose

abi bu kadar işte. 30 küsür sayfada anlamamız gereken tek şey bu. ellerine sağlık sevgili paparnoz.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu ilkokul terk olduğunu düşündüğüm için son mesajı atmana izin vericem, haklı çıktığını zannedip rahat uyur tatmin olursun

üstte de dendiği gibi otuz sayfanın özeti var hakkaten. kazanmamız gerek diyen taraflar var diye kaybettiriliyo belli bi kesim

orda kürt halkı sömürüldüğünü düşündüğü için başta PKK'sız bi kalkınma hareketine başvurmaya çalıştı ama her zaman bastırıldı. haddini bilmeyene böyle yaparız diye güç gösterileri yapıldı. ardından otoriteyi kırmak için masum halkın içinden PKK grubu oluşturuldu (yabancı ülkelerin de işine geldiği için maddi destek aldılar) özgürlük mücadelesi adı altında da kan dökmeyi amaç edindiler, başta özgürlük mücadelesi hakları uluslararası hukuka göre kendilerini haklı yaptıysa da kan dökmek PKKyı haksız duruma düşürdü (hadi duygusal bakalım türküz ya hehe he gerizekalı milliyetçi)

kim suçlu
bence adamlara başka seçenek bırakmayan yönetimin suçu var, insanları kalkındırıcak şeyleri yapmadılar ve ülkenin o kesimiyle hiç ilgilenmediler, adamlar da kendilerini yetiştirmek ve kalkınmak istediler, bu seçenekleri vermeyip ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüler. sonra bi de adamların doğar doğmaz çocuklarını kaçıran dağda yetişen teröristleri çıktı

aslında bizim yönetim genelde halkta oy toplama trendlerine göre hareket eder. örnek: ekonomik kalkınma. ekonomik kalkınmayı önceliğe alırsan ve kapitalist devam edersen halkın büyük bi kesimi aptal kalıp her zaman ezilicek

rejimde eski kafalı giden yönetenler suçlu, halktan oy kaybediyorum diye politika değiştiren ismet inönü suçlu, 1940-1950 civarı DP'si suçlu

ardından da darbeciler fındık fıstık oo yea

şimdi de senin gibiler çıktı, milliyetçiliği kendine bi gurur tablosu olarak yakıştıran, özgürlükten Bİ BOK anlamayan, şehirde onca parayla okutulup ne tarihini ne siyaseti en ekonomiyi ne de köylünün durumunu araştıran, tek bildiği forumlarda arkadaşlarına gösteri yapıp sevilen biri olmaya çalışan cahil ve salak tipler.

hadi sen cevabını yaz, ardından kumda oyna, iyi geceler
Sosyal ağlarda paylaş

BDP bayrağı astı diye döven adamda çöptür tabi ki. Fakat ortada türk bayrağı astı diye baskı altına alınmış tipler varsa bunlar galeyana gelip kavga çıkardıysa haklılar. Başka çare yok çünkü. Öğrenciler en küçük bir tepki dile getirmeye çalışınca öldürüsiye dövülüyorlar. Ama terörist örgüt lehine toplanıp bütün camları çerçeveyi indiren haşereler söz konusu olunca polis oturup izlemekle yetiniyor. Mahallelinin toplanıp hakkını savunmasından doğalı yok. Bu gün teröristlere karşı olur yarın milliyetçi kılığındaki çetecilere karşı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ağlamalar başlamış;
masum halk açlıktan pkklı oldu ağbbbbbiiiiiii,geri bıraktılar onları ağbi ya, aslında onlar çok cici insanlar yaaaaaa.

Ben mi yapıyorum yıllardır sınır kaçakçılığını, elektrik hırsızlığını, uyuşturucu işini? Ben mi göçtüğüm şehirlerin içine ediyorum? Kendimi törelere körü körüne bağlayıp, 12 yaşında kızları ben mi satıyorum?

Herşeyin suçlusu devlet anasını satayım, zaten ben Türküm diye devlet direk iş verdi. Hatta iş vermedi, çalışmadan maaş alıyorum. Annem babam yıllarca kendilerinden kısıp okutmadı bizi. Sokakta yol kestik, 5 kişi bir olup araba camı kırdık.

Bırakın ağlamayı, terörün , fetişle sevdiğiniz köpek sürülerinin ne demek olduğunu anlamak için illa canınızın mı yanması lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

Ağlamalar başlamış;
masum halk açlıktan pkklı oldu ağbbbbbiiiiiii,geri bıraktılar onları ağbi ya, aslında onlar çok cici insanlar yaaaaaa.

Ben mi yapıyorum yıllardır sınır kaçakçılığını, elektrik hırsızlığını, uyuşturucu işini? Ben mi göçtüğüm şehirlerin içine ediyorum? Kendimi törelere körü körüne bağlayıp, 12 yaşında kızları ben mi satıyorum?

Herşeyin suçlusu devlet anasını satayım, zaten ben Türküm diye devlet direk iş verdi. Hatta iş vermedi, çalışmadan maaş alıyorum. Annem babam yıllarca kendilerinden kısıp okutmadı bizi. Sokakta yol kestik, 5 kişi bir olup araba camı kırdık.

Bırakın ağlamayı, terörün , fetişle sevdiğiniz köpek sürülerinin ne demek olduğunu anlamak için illa canınızın mı yanması lazım?

bu
Sosyal ağlarda paylaş

BARZO said:

Tenekeadam said:

Ağlamalar başlamış;

bu

Anlamazlar, kürtleri savunan hümanist mühendisin kız bulma ihtimali prim yaptıkça üniversiteli insanlar anlamaz şunu. Belki ilerde evlenince rakı masasında anlayacaklar ama şimdi anlamazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

saturn said:

Ardeth said:

Rewendor said:

eh yani, şehit haberi yüzünden evinin camına Türk bayrağı asan adama "indirin bunu yoksa biz indiririz" diye tehditte bulunmaya kalkacak kadar şımardıysan, kalkıp 3 gecedir de kürtçe sloganla dükkan camı indirip arabaları taşlıyıp kırıyosan sonunda dayağı yersin.

valla al birini vur ötekine

said:
Dernek önünden ayrılmayan mahalleli önce slogan attı, ardından da tekbir getirip İstiklal Marşını okudu.

İki taraf da bu ülke için eşit derecede zararlı gruplar. Umarım iki taraf da gerektiği cezayı alır.

fazla bilimle uğraşmanın beyne zararlı olduğunu görüyorum.

gerçekten süper bir şekilde savunmuşsun fikrini ve beyninin kapasitesini çok açık bir şekilde ortaya koymuşsun bravo

tamam o zaman sen camına taş atan, arabana zarar veren bir çocuğa ne yapıyorsun dediğinde adamlar bir kamyon adamla gelip kalınbağırsağını olduğundan fazla çalıştırsınlar sonra buna tepki gösterenlerin ikisi de aynı suçlu olsunlar. son zamanlarda hangi kürt kahvesini durup dururken taşlandı vs vs diye uzatabilriiz yazıyı.

fazla bilimle uğraşmak cidden iyi değil. yerim böyle hümanist ayaklarını ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

+1

sanki ösym de kürt olunca puan eksiltiyoruz. veya tıp ı kazanınca sen gidemezsin diyor.

birde polisin ösym de şifre olaylarında genç çocuklarına yaptıklarına bak bir de bu adamlar ev araba ve devlet malına zarar verirken yaptıklarına bak. biz gitsek araba ile yanlışlığa lamba direğe çarpsak o direğin parasını alırlar. ama merak ediyorum arabası evi yamam zarar görenler ne yapıyorlar.

kürtler de sorun var sorun var. neyde sorun var anlamıyorum ki. gidin devletinizi iran da suriye de ırak ta kurun. özellikle su olayları sıkıyor sa iran da yapın gözünüzü seveyim.

elektrik su faturası tam ödemeyen bunlar. bir sürü çocuk yapıp onları yürümeye başlayınca çalıştırmaya başlayanlar bunlar, bir sürü çocuk olunca her yerden burs yardım alan bunlar, bir sürü çocukla devletten çocuk parası alan gene bunlar, büyüyün ce çeteleşip haksız kazançlar edinenler gene bunlar.

icra mallarının satışında malı ucuza almak için o satışa tehditle seni sokmayıp sudan ucuz fiyataa ev ve arabaları kapatanlar gene onlar. veya satışa girmek için adamlara kişi başı sus payı verilen adamlar gene bunlar.ve adam başı 3-5 ev 10 15 araba edinenler gene bunlar.Çarşıda pazarda karı kıza gözleriyle tecavüz edenler gene bunlar ...
Sosyal ağlarda paylaş

saturn said:

tamam o zaman sen camına taş atan, arabana zarar veren bir çocuğa ne yapıyorsun dediğinde adamlar bir kamyon adamla gelip kalınbağırsağını olduğundan fazla çalıştırsınlar sonra buna tepki gösterenlerin ikisi de aynı suçlu olsunlar. son zamanlarda hangi kürt kahvesini durup dururken taşlandı vs vs diye uzatabilriiz yazıyı.

fazla bilimle uğraşmak cidden iyi değil. yerim böyle hümanist ayaklarını ben.

Birader bütün yazıları okumadan böyle şirin şirin şeyler yazıyorsunuz. Senden en az bi 5 tanesi daha gelip aynı lafı söyledi o yüzden tekrar eski sayfalara dönüp ordan alıntılar yapıp ne dediğimi açıklamayacağım.

Fazla bilimle uğraşmak cidden iyi değil lafına ise ayrı güldüm, fazla bilimle uğraşanlar olmasa şu an internete giriyor olur muydun diye sormak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

saturn ne bu agresif haller, bi sakince hak vermeyi öğrensene

insan dediğin bi sorun varsa konuşur, sorunun nerden kaynaklandığını bulmaya çalışır ve kaynağı çözerler maganda gibi saldırmak cahillerin çözümü ve bu kesim de çok fazla değil sayısı, sadece bütün kürtlere maletmeye çalışıyolar cahillerin tepkilerini. onlarınki sadece buzdağının görünmeyen tarafı. bunların arkasında evinde oturan ve çocuğu kaçırılan barışçı kürtler de var

manipüle eden bi kesim de diyo "bu ülkede nası olsa saturn gibi tipler var, iki grup toplar saldırtırız nası olsa düşman olurlar, erkek bunlar hehe" yani düşmanı içten parçalamak en iyi bilinen savaş taktiklerinden birisi ak

senin mantığına destek veren insanlar yüzünden iki kutup var, çözüme değil yıkıma yönelik düşünüyosun. bak bu lafıma da alınma laf atma amaçlı değil, herşey eleştiri uğruna. insanlara hak verip kabullenip doğru deyip susmayı öğrenmedikçe çok canın yanar ilerde

otoriteyi ve üstün çıkmayı destekleyen herkes cezasını alıyo zaten bırakın siz barışçı kalın ne saçmalıyosunuz hala anlamıyorum. saldıran veya karşılık veren taraflardan hangisine katılırsan katıl kaybediceksin abicim bu kadar dar kafalı mısın bunu anlamıycak kadar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...