Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boya badana olayi

di

Öne çıkan mesajlar

o alet yanniz ole cok super gozukuyro videodada hic ole super diil, batiriyor ortaligi bide sutune bu sicakta gaz maskesi ile calismak var, bunun yaninda tabi bone de takilicak mutlaka saci korumak icin boyadan

cok pislik bisi o, ayni zamanda inanin daha uzun ve zahmetli onla uygulamak

rulo dan sasmayin derim
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Mesela su anda koyu bir boya var. Direkt ustune acik renk boya ile dalsam kapatmaz acik renk boya onu. Once kazimak gerekecek sanirim. Direkt spatula ile dalip kaziyacak miyim ?

eski boyadan kurtulmak lazım. açık üstüne açık renk yaparken bile alttaki belli olmasın diye en az 2 kat atmak gerekiyor. bu durumda ya 5 kat atcan ya kazıycan sdf

+ büyük rulolar oldukça rahat bence o aleti salla. ruloyu kullanması kolay bi kere ve kalın sürüyor boyayı.
Sosyal ağlarda paylaş

murphy yasaları ve senin sinirlenme olasılığını düşünerekten rulo kullanmanı tavsiye ediyorum.

o alacağın aleti kullanmak için maskeydi boneydi falan kullanman gerekecek bi sürü. şarjlı ise bataryası zırt pırt bitecek, değilse kablosu kısa gelecek, oraya buraya takılacak. boya katılaşıp ucu tıkayacak, vs.

ruloda öyle bir sorun yaşamazsın emin ol. ata baba yöntemi denilebilecek şey varsa kireç + düz fırçadır, rulo henüz o kadar eski bir yöntem olarak adlandırılamaz :)

ruloyla bişey boyarken stres atıyorum ben resmen, rahatlatıyor çırp çırp o ses :D
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Tavanlik isim yok pek. Rahatim o yuzden. Onun disinda duvarlar cok koyu ve cirkin bi mavi ya. Adam olmaz. Spatula yerine zimparayi tercih ederim ama. Ucuz makinesi falan da vardir onlarin.

Boya icinse su surekli TV'de reklami cikan paint zoom tarzi bir sey alayim diyorum. Zimparalayip bir kac kat gecersem is gorur diye dusunmekteyim.

http://www.youtube.com/watch?v=mROsjZ067e0

ince atıyor
temizliği dert
toz halinde her yere uçuşur yapışır
alerjin varsa berbat eder
maskesiz kullanmaya kalkarsan sıkıntılı
bide bilmiyorum duvarda nasıl etki bırakıyor da, biz seneler önce profillerde kullandık. Şimdi eski tenteler geliyor mesela, boya böyle kabuk gibi kalkıyor tırnağınla bile. Astar da attığımız halde. Yüzeye tutunmuyor anlayacağın, ama duvarda ne olur bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
-up-
iç mekan boyası öncesi astar ve zımparanın önemi nedir? duvarda tadilat hiç gerekmiyor, bozuk yer de yok. eski boya da silikonlu su bazlı. bu durumda direk yeni rengi vurmak olur mu?

bi de çok fazla kendim boyayasım var, ama duvarda oluşabilcek görsel bozukluklar (dalgalanma, kabarma vs) korkutuyor. risk ne kadar? silikonlu su bazlı boya ile boyicam, mat olcak.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı değil, renk olarak farklılar (saman-açık kese şu an, açık gri olcak)

mevcut boyanın altında alçı var önceden yapılan tadilatlardan kalma

edit: boya tutması ve renk konusunda o kadar endişem yok aslında, renk için belki 3. kat gerekir ki sanmıyorum. ama acemilikten rulo izleri, fırça izleri, ton farklılıkları olur mu diye endişem
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...