Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pkk 2'si asker 3 kişiyi kaçırmış

fizban

Öne çıkan mesajlar

hedehodohop said:

Aluriel said:

pkk terör örgütü değildir diyen bi adamla neyi tartışıcam doğru düzgün. aklınca bi de kılıf uydurmuşsun.
böyle bir mantık mı var lan , dünya öküzün boynuzlarında duruyor dense yine tartışılır ortada argüman sıralandığı sürece

vaktim değerli, tartışmam.. peki abi derim sadece, içimden geri zekalı der giderim.

pkk terör örgütüdür. pkk terör örgütü değil demek parke taşı bir peynir cinsidir demek ile eşdeğer seviyede bi gerçekçilik içeriyor.

"bana göre peynir!" diyenlerle tartışmam, peki abi derim.
Sosyal ağlarda paylaş

herhalde dünyada ben terör örgütüyüm diyen hiçbir salak yoktur; hepsi kendince inandığı bir dava uğrunda savaşıyor yoksa sırf zevk olsun diye kendilerini öldürtmüyorlardır. E sonuçta uğruna ölünebilecek bir dava varsa ( yani uğruna ölecek yeni salaklar bulabiliyorsan her seferinde ) demek ki o sorun silahla çözülmez. PKK'nın Kürt halkını kazandığı gerçeğini inkar edemeyeceğimize göre bu sorunun silahla füzeyle falan çözülebileceğini düşünmek en kibar deyimiyle saflıktır. Özetle; ya milleti ikna edeceksin, ya da isteklere boyun eğeceksin. Yoksa ila nihaye bu böyle gider, ben 7 yaşındaydım PKK amcamı kaçırmıştı askeri doktor olduğu için, ben 27 yaşına geldim hala adam kaçırılıyor. 20 senede askeri önlemlerle alınan mesafe bu. Öte tarafta onlar istediklerinin %90'ını elde ettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

hedehodo, pkk örgütünün kuruluş zamanındaki düşüncelerin bir kısmı olabilir belki senin bu söylediklerin. fakat şu anda çoğu kürt vatandaşın bile desteklemediği bir örgüt. onun dışında işin içinde uyuşturucu tacirliği ve bunun gibi işlerden elde edilen ekonomik kazanç, kapital, büyüme, mossad ve cia ile bağlantıları da düşününce senin düşündüklerinden daha farklı şeyler de düşünebiliyorum yani. bu konuda yeteri kadar bilgim de olmayabilir, yanlış da biliyor olabilirim tabi (örneğin isyan örgütü olmadığını) şu an için düşüncelerim böyle
Abi ben yöntemlerine değil kaynaklarına bakarak gerekçelendiriyorum.Daha önce de dedim tekrar diyeceğim : BDP pkknin siyasal kanadıdır ve her söyleminde pkkyi desteklediğini görüyoruz.Dağda biri ölüyor binlerce kürdün katıldığı cenaze organize ediyor bu parti.
Bu partinin %80lere varan oy aldığı 5-6 tane kürt illeri var .Bu illerdeki sıradan halk bdpye oy verirken bdp-pkk ilişkisini bilerek oy veriyor yani pkkyı da desteklemiş oluyor.Hatta eylemlerinde pkk halktır halk sokakta diye bağırıyorlar.Şimdi ben de diyorum ki bir bölgedeki halk bu örgütü destekliyorsa bu örgüt artık bir isyan örgütüdür ve buna göre mücadele çizgisi yürütülmelidir.El-kaide ile mücadele ettiğin gibi bununla mücadele edersen sen başarısız olursun
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Aluriel yapacağın şey çok basit.İsyan örgütü ile terör örgütü arasında ki farkı anlat adama.Belli ki ısrarla isyan örgütü diyor sende ona sürekli laf sokmaya çalışıyorsun, adamda haklı olarak düzgünce tartışsana laf sokacağına diyor.

Beğenmediğin bir fikri var adamın bu kadar basit işte böyleyse böyledir bence terör örgütüdür demek çok mu onur kırıcı.

ne değişicek onu anlatırsam? trollface koyup devam edicek yine. hiç işim olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

@hedehodohop haklarını ezdirmemek ayrı, direk kürdistan istemek ayrı. mevcut hükümetten biz nasıl şikayetçiysek doğal olarak doğu ve g.doğu da da şikayetçi olan ve haksızlık yapıldığını düşünen iller var. onlar da kendi haklarını savunabileceklerini düşündükleri için bağımsızlara oy verebilirler. direk belli bir amaç için itaat ettikleri anlamına gelmeyebilir. sonuçta açılım vs. diyen, daha sonra da ne yaptığı tam olarak anlaşılamayan işler yapan bu hükümet.

ve daha sonra seçilen vekilleri meclise de sokmayan, adeta dalga geçen de belli. buna karşı da elbette ki sesleri çıkacak, bu direk ülke istemekle ilgili bir durum değil. veya şöyle söyleyeyim seçtikleri vekillerin onaylanmaması durumunda eylem yapan kişilerin yaptıkları bu eylem, haklarıdır. direk pkk yı destekledikleri anlamına gelmez
Sosyal ağlarda paylaş

Günümüz terör tanımı giderek "Terör örgütü tanımadığın örgüttür" e kayıyor, zamanında bu tanımı yaptıklarında sanmıyorum ki Joker'in başını çektiği sosyopat bir Leage of Villains örgütü için yaptılar, El Kaide olsun Tamil Kaplanları olsun bütün örgütlerin halkta tabanı vardır. Kaldı ki x bir grup y bir otoriteye karşı gövde gösterisi yapmaya dursun bir süre sonra illa ki kendini tutan destekçiler türeyecektir, bu örgüt Süper Kötüler Ligi olsa bile.

Velhasıl kelam (bunu da çok kullanır oldum) şahsıma göre, amaçlarına ulaşmak için toplum üzerinde korku, güvensizlik, emniyetsizlik oluşturma stratejisi (hence the terror) izleyen bir örgütün terörizmmetresi sadece asker rehin almakla ölçülemeyeceği gibi bunun kriteri argumentum ad populum da olmamalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

@hedehodohop haklarını ezdirmemek ayrı, direk kürdistan istemek ayrı. mevcut hükümetten biz nasıl şikayetçiysek doğal olarak doğu ve g.doğu da da şikayetçi olan ve haksızlık yapıldığını düşünen iller var. onlar da kendi haklarını savunabileceklerini düşündükleri için bağımsızlara oy verebilirler. direk belli bir amaç için itaat ettikleri anlamına gelmeyebilir. sonuçta açılım vs. diyen, daha sonra da ne yaptığı tam olarak anlaşılamayan işler yapan bu hükümet.

ve daha sonra seçilen vekilleri meclise de sokmayan, adeta dalga geçen de belli. buna karşı da elbette ki sesleri çıkacak, bu direk ülke istemekle ilgili bir durum değil
Abi bdpnin çok net ve radikal talepleri var adamlar kıvırmıyorlar da yani :
1.Ana dilde eğitim
2.Özerklik
Her eylemlerinde biji apo sloganları atarak bunları dile getiriyorlar.Destekliyen kürtlerde bunların farkında olarak destekliyor hatta bunun için destekliyor.Diğer ihtimali düşünelim : Aslında %80lere varan oy aldığı bu illerde kürt halkı sadece kendi bölgesel sorunları için destekliyor diye düşünelim , diğer radikal söylemlerinden hala şikayetçi durmuyorlar gibi gözükmüş oluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Paticik gibi eğitim düzeyi yüksek bi sosyal grupta bile yakalım öldürelim gerisini düşünmeyelim fikri hakimken, milyonların diyarbakırda özgürlük ve apo diye yürümesi ve "bizden nefret ediyorlar, biz de onlardan" demesi çok normal.

Bi de olay gerçekten şu :

ombakkombak said:

herhalde dünyada ben terör örgütüyüm diyen hiçbir salak yoktur; hepsi kendince inandığı bir dava uğrunda savaşıyor yoksa sırf zevk olsun diye kendilerini öldürtmüyorlardır. E sonuçta uğruna ölünebilecek bir dava varsa ( yani uğruna ölecek yeni salaklar bulabiliyorsan her seferinde ) demek ki o sorun silahla çözülmez. PKK'nın Kürt halkını kazandığı gerçeğini inkar edemeyeceğimize göre bu sorunun silahla füzeyle falan çözülebileceğini düşünmek en kibar deyimiyle saflıktır. Özetle; ya milleti ikna edeceksin, ya da isteklere boyun eğeceksin. Yoksa ila nihaye bu böyle gider, ben 7 yaşındaydım PKK amcamı kaçırmıştı askeri doktor olduğu için, ben 27 yaşına geldim hala adam kaçırılıyor. 20 senede askeri önlemlerle alınan mesafe bu. Öte tarafta onlar istediklerinin %90'ını elde ettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

ekolojik terör örgütü pkk. böyle diyordu birileri bi ara. ayı mayı besliyorlardı. çok insancıllar. canıms. taraf bi ara selam alıp selam veriyordu, baya samimiyeti iyiydi öcalan'la. araya girsinler işte. enseye tokat göte şaplak muhabbetleri var nasılsa terör örgütüyle.
Sosyal ağlarda paylaş

neyin terör olup neyin terör olmadığı bütün sınırlarıyla netçe tanımlanmış bir şey olmadığından ortada bir tanım kargaşası var. hedehodoyla anlaşamamanızın sebebi bu. benim fikrime gelince, pkk belli bir ideoloji uğruna şiddet uyguluyor mu uyguluyor, terör örgütüdür, uyguladığı coğrafyada halk desteği alması pkknın terör örgütü olduğu gerçeğini değiştirmez, kaldı ki gece dağda, öğlen kahvede durumu varken bu argüman biraz anlamsız oluyor, orda pkk militanı - halk ayrımı çok net değil.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Aslında %80lere varan oy aldığı bu illerde kürt halkı sadece kendi bölgesel sorunları için destekliyor diye düşünelim , diğer radikal söylemlerinden hala şikayetçi durmuyorlar gibi gözükmüş oluyorlar.

alternatifleri var mı ? milliyetçi düşünceleri bir kenara bırakırsak, sosyal ve ekonomik olarak düşüncelerinin, isteklerinin de uyuştuğu tek parti bdp. ülkedeki sol potansiyelinin kaynağı olarak gözüken ve solun gücü olarak gözüken parti 7 yıl aradan sonra ilk defa diyarbakıra gitmiş. ?
Sosyal ağlarda paylaş

Pkk'nın isteklerini ne kadar elde ettiği de belli değil aslında zira ne istedikleri de tam belli değil. İlk başta tartışmasız bir şekilde tam bağımsızlık için mücadele ediyorlardı, Kürdistan'ın haritaları falan vardı göya Türk işgali altındaydı. Bu muhabbetlere hala inanan insanlar olsa da PKK artık söylem değiştirdi, şimdi demokratik özerklik ister oldular, "siz ayırsanız bile biz ayrılmayız" falan diyorlar. War scoreları neye yetiyorsa onu talep ediyorlar herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...