Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ev sahibim ve Ben yardım lütfen ...

hailandkill

Öne çıkan mesajlar

evet ihtarnameyi ne icin cektigi onemli. dogmeat'in dedigi gibi evden cikman icin cektiyse 1 ay onceden, o zaman o kontrat biter. diger turlu kontrat bitme diye bir olay yok, 2taraftan da ses cikmazsa o kontrat 1 yil daha yenilenmis oluyor otomatikman, ve ev sahibinin max. o yilki tefe/tufe oraninda zam yapma sansi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar gerekeni fazlasıyla yazmışlar.
Pire için yorgan yakma.
Evden memnunsan ver 2 Lira'yı,uzatma.
O 2 Lira'yı insan meraktan da sorabilir,insanlık hali.Düşünsene,sen ev sahibisin, kiracın yatırması gereken paradan 2 Lira eksik para yatırıyor.O 2 Lira'nın peşinde deilsin tabi ama meraktan bile aramaz mısın kiracını?Ben olsam ararım ne ayaksın diye.Bence senin durumun da budur,büyütme.
Sosyal ağlarda paylaş

kirayı hiç yatırmasan bile polis çağırıp çıkartamaz evden seni 3-6 ay boyuca kirayı yatırmaman filan gerekiyor onun için. Öyle bu ay geç yatırdı polisler alın bunu durumu söz konusu değil. Emek'te nerede ev 475'e? Kız arkadaşım geçen sene 480'e çıktı 1+1 kutu gibi eve, 550 istiyorsa kendin bilirsin diyip ev bakmanı tavsiye ederim. Yeni yapılı 1+1 evler 450-550 civarında değişiyordu geçen sene bahçeli emek arasında. Hurriyetemlak'a bak derim
Sosyal ağlarda paylaş

kısa bir yeri yazıyorum aynen ...

esli malik ile yaptığınız kira sözleşmesi 10.06.2011 tarihinde sona ermektedir. anılan sözleşme uyarınca mayıs 2011 ayına ait kira bedeli 475 tl tutarındaki kiranızı ihtarnamenin tebliği tarihinden itibaren 30 gün içinde garanti bankası ıvır zıvır hesabıma net olarak ödenmesini aksi takdirde borçlar kanunun 260. maddesi uyarınca akdin feshi temerrüt nedeni ile tahliye ve kira alacağını hükmen tahsili için dava açılacağını , ayrıca gelecek dönem kira başlangıcı olan 10.06.2011 tarihinden itibaren aylık kiranın daha önce hiçbir arttırım yapmadığınız anlaşıldığından emsal rayiçlere göre 650 tl olarak anılan hesaba ödenmesini ya da kira dönemi sonu 10.06.2011 tarihinde dairenin tahliye ve teslimini aksi takdirde hakkınızda ayrıca kira tesbit davası açılacağını ihtaren bildiririm .
Sosyal ağlarda paylaş

yunusemre said:

kirayı hiç yatırmasan bile polis çağırıp çıkartamaz evden seni 3-6 ay boyuca kirayı yatırmaman filan gerekiyor onun için. Öyle bu ay geç yatırdı polisler alın bunu durumu söz konusu değil. Emek'te nerede ev 475'e? Kız arkadaşım geçen sene 480'e çıktı 1+1 kutu gibi eve, 550 istiyorsa kendin bilirsin diyip ev bakmanı tavsiye ederim. Yeni yapılı 1+1 evler 450-550 civarında değişiyordu geçen sene bahçeli emek arasında. Hurriyetemlak'a bak derim

bu kaadar çirkef bir kadının önceden vermiş oldugum 400 dolar depozitimi geri vereceğinden şüpheliyim en çok bundan korkuyorum bunun dışında yeni evler komisyoncularda 1 kira bedeli ona vermek taşınma masrafı araba ıvır zıvır kablo tv taşı onu taşı vs ... 1000 tl ye denk gelir.

ha bu arada ben bu eve hiç ikametgahımı almadım ...
Sosyal ağlarda paylaş

hailandkill said:

ayrıca gelecek dönem kira başlangıcı olan 10.06.2011 tarihinden itibaren aylık kiranın daha önce hiçbir arttırım yapmadığınız anlaşıldığından emsal rayiçlere göre 650 tl olarak anılan hesaba ödenmesini ya da kira dönemi sonu 10.06.2011 tarihinde dairenin tahliye ve teslimini aksi takdirde hakkınızda ayrıca kira tesbit davası açılacağını ihtaren bildiririm .

Burası legal olmaması lazım bir avukat tanıdığın varsa ara sor. Bu kanunlar kiracıları koruyor, ev el değiştirse de sözleşme bitiminde bu kadar arttırım yapamaz. Geçen senelerde yapmadık bu sene yaparım fln zırva geliyor bana.

bir sürü para harcıycaksın doğru da her ayın başında kapına dayanan manyak ev sahibiyle uğraşmakta sinirlerine yazık o yüzden dedim. Gerçi hurriyetemlak'a baktım da şimdi düzgün ev de bulamadım pek ama arasıra bak kafan atarsa çıkıyorum diyebilirsin en azından
Sosyal ağlarda paylaş

475ten 650ye arttiramaz hicbir sekilde. dedigim gibi max. tefe/tufe oraninda arttirabilir kirani o da genelde %8-12 arasinda fln olur.

ayni durum benimde basima gelmisti, 450 verirken adam 600 istemisti bir sonraki ay. 500 verdiydim ben ama, kanunlari da faksladiydim adama gikini cikaramadiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

hadisede ufak bir sıkıntı var ama yan çizilmesi mümkün.

şimdi herşeyden önce ev sahibi kafasına göre zam yapamaz.

ev sahibinin ne hakkı vardır; kontratın bitmesinden en az 30 gün önce kontratı devam ettirmeyeceğini sana bildirir, bu durumda evi boşaltman gerekir.

Bunun haricinde ben kirayı x lira yaptım demesinin bir önemi yok, ancak sorun şurada sen parayı yatırarak icazet vermiş oluyorsun ama her daim ben baskı altında kaldım o yüzden ödedim diyerek yan çizebilirsin.

Kira bedeline gelince de bu durum için kira tespit davası var bilirkişi marifetiyle kira tespiti yapılabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce EFT yapmayı öğren...

hailandkill said:

YENİ EV SAHİBİM VE ARAMIZDAKİ SORUN

3 senedir 1+1 kutu kadar bir evde oturuyorum Ankara Emek de .. 1.ev sahibim 475 tl den başlattı kirayı tamam deyip oturmaya başladım . 2.ev sahibim ise hiç karışmadı yine aynı paradan kaldım evde 3.sene yine ev satıldı ve ev sahibi çok çirkef birisi şöyle anlatayım kira kontratım haziran 2011 de bitti ve bana protesto çekti noter ile gelen kağıtta 650 tl istediğini bildirmiş kadına telefon açıp neden bu kadar istediğini sordum oda bana bir takım eşyalarının olduğunu evi eşyalı kiraya vereceğini söylemişti ben de evin bu kadar etmeyeceğini söyleyip inceden evden çıksam yeni bir eve geçsem ne kadar zararda olurum kar mı ederim diye hesaplamalar yaptım .. bu arada ev sahibi ile tekrar iletişim kurup ev kirasını 650 den 550 ye indirdim .. ama eski kontratım da da %8 ve %10 arasında zam yapılabileceği yazıyordu bunu bile bile 550 tl ye tekrar anlaştım ama kontrat yapmadım antalyadayım tatildeyim diye zaman aldım ve geçen ayki kirayı 550 den yatırdım ... ASIL BOMBA GELİYOR internetten eft yapıp 550 tuşlayınca 548 yatırılmış ve kadın beni arayıp 2 tl eksik yatırdığımı söyledi ... siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ? bir akrabam yeni ev sahibi olduğu için istediği tutarı alabilir demişti avukata verince .. ben eski kiramı vermeyi düşünüyorum ? bana bir akıl verir misiniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...