Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'içiciyim' dedi, kurtuldu

Laorx

Öne çıkan mesajlar

tinu said:

hukuk okuyan arkadaşlar varsa merak ediyorum , bu örnek teşkil edebilirmi? mesala biri 45 kilo ile yakalandı içiyorum satmıyorum dedi, bu dava örnek gösterilerek ceza almayabilirmi?

bu ülkede baklava çalan çocuk bile hapse giriyor, 45kilo esrar direk hapis cezasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Eger bu haber dogruysa;

Sn. Basbakanimiz Istanbul 'un arka mahallelerinden olan Kasimpasa 'da buyumustur,

Dogal olarak cevresinin bir kismi da bu kenar mahalleden gelmektedir, dolayisiyla etrafindaki insanlar arasinda bu tip kisilere rastlamak sasirtici degildir.

Burada vurgulanmasi gereken, boyle bir cevrede buyumesine ragmen kendisini nasil bu kadar duzgun yetistirmis ve bugun sadece milletimizin degil tum dunyanin sevgisini kazanmis, defalarca kainatin en onemli sahsiyetleri arasinda secilmis olmasidir, bunu dusunmemiz gerekir.

Yanlis hatirlamiyorsam, kendisi de, siyaseti biraktigi zaman kitap yazacagini belirtmis olup sabirsizlikla beklemekteyiz.

Butun imkansizlara ornek olmasi dilegiyle ..
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

hukuk okuyan arkadaşlar varsa merak ediyorum , bu örnek teşkil edebilirmi? mesala biri 45 kilo ile yakalandı içiyorum satmıyorum dedi, bu dava örnek gösterilerek ceza almayabilirmi?

Emsal gösterebilirsin ama kesin bir sonuç alırsın diyemem. Ortada bir hukuk açığı varsa o zaman da içtihadı birleştirme kurulu devreye girer falan filan

Ama şunu örnek verebilirim yanlış hatırlamıyorsam medeni kanunumuza göre evlenen kadın kızlık soyadını evlendiği kişinin soyadını da taşıması şartıyla koruyabilir. yani adı soyadı ayşe örnek olan biri kamil mamut la evlenirse ve kızlık soyadını korumak isterse ayşe örnek mamut olarak kullanmak zorundaydı fakat bir avukat kadın bu sadece kendi soyadını kullandırtmayı başarmış ve insanlar bu davayı emsal göstererek direkt kızlık soyadlarını kullanabiliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...