Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY Avrupa'nın en iyisi

balon

Öne çıkan mesajlar

Bu heriflerin kafayı anlayamıyorum. THY nin sahipleri neden yabancılar diyorsun, global bilmemne de şu da bu da saçmalama da bir yığın laf söylüyorlar. Ondan sonra bir yerde başarı kazanınca türkiye'nin gururu, bayrak taşıyıcısı diye reklam yapıyorlar. lan bana mı kazanıyor parayı sanki, bana ne be.
Sosyal ağlarda paylaş

para değil de böyle şirketlerin yabancılara satılmasının ARGE faliyetleri açısından zararı var Türkiyeye. Hadi yolcu uçakları teknolojisi belki çok kritik değildir ama iletişim teknolojilerimizin yabancı şirketler insafında olması kötü. Hali hazırda acayip iletişim teknolojisi kasan üniversitelerimiz olsa sorun olmazdı ama bu teknolojinin gelişmesi için bu teknolojiyi kullanan özel sektör'ün yardımına ihtiyacımız var. Ama yabancıların elinde olunca bu sektör öyle bir çabaya girişmeleri yerine kendi ülkelerinde hali hazırda bulunan teknolojiyi satın alacaklardır muhtemelen. TTNETin arge faliyetilerine bakınca çok fazla ciddi bir teknoloji veya yazılım göremiyorum malesef adamlar Vitamin programını arge faliyeti olarak sunmuş. Bi de zamanının Bell Labs'ına bakın Amerikada adamlar neler neler yapmış.

Bu tarz büyük şirketlerin kurduğu ARGE labları teknoloji üretmek açısından Amerika'ya baya faydalı olmuştur mesela ama bizde bu gelenek yok haliyle şirketlerimiz yabancılara sayıldığı için. Hani liberal ekonomisi olan ülkelere özeniliyor ama o da doğru yapılmayınca yine bizim başımıza patlayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

aquila said:

DarKRideR said:

bir çok şeyin taraftarlığını, fanboyluğunu gördüm de, havayolu şirketi fanboyluğunu ilk defa görüyorum. Adam "onlara da koyacaz" demiş ya

thy calisani kendisi.

yok onu biliyorum da, hani spor takımı olur veya ne bilim yardım kuruluşu olur falan neyse

çalıştığı yer abi adamın altı üstü safas şirket, fanboyluğunu yapsan ne olur sddfg hayır birde sanki kendi şirketi, milyarları cebine o koyuyor asdf

THY çalışanları gerçek anlamda şirketi kendi şirketi gibi görür. Bunu anlıyamazsın sen. Kendi emekleriyle bu şirket bugüne kadar geldi, yine kendi çalışanları sayesinde bu başarıyı elde ediyor. 350 kalkış ve bir o kadar geliş olmak üzere günde yaklaşık 700 uçağa hizmet veriyoruz. Bu işi sevmediğin sürece zaten yapmak istemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

AAHAHAH

CRIT

bakalim sakirtair buna ne cevap vercek

balon said:

fizban said:

en büyük valla. 332.3 milyon zararı sadece 3 ayda yapmak her baba yiğidin harcı değildir.

http://www.finansglobal.com/featured/thy-ilk-ceyrekte-332-3-milyon-tl-zarar-etti/

77 tane uçak alıyorsun, kar açıklayacak değilsin.

Şakirt savunması yaptırdın ya bana helal olsun :D ama yok herif harbiden cevap vermiş her ne kadar yanlış cevap vermiş olsa da kendince inandıgı bir gerekçesi var sonuçta. Gram iktisadi bilgisi olan adam havayolu şirketinin uçak almasına ragmen kazandıgı donemleri de bilir ayrıca zarar etmenin nesini açıklıcan zırt pırt uçak al kasma hiç kazanmaya yatırım yaptıgın kadar kaymagını da yemen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

mithat nba'den sonra burada da bombalamış yav :S

77 uçak aldı mı almadı mı orasını bilmiyorum. eğer o doğru ise, 77 uçak ile filosunu genişlettiği bu dönemde kar açıklaması ne kadar olası ki. ondan elde edeceği karı bu sene bile değil, önümüzdeki 1-2 senede ancak görmeye başlar thy herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki daha önce ki karlarına yaptıgı zararlara baktın mı. 3 ayda yesin demedim bir ara artık yesinde görelim bizde dedim.
Bayaaa oldu thynin en son harbiden thy gibi kazandıgı dönem.
Bu harbiden siyasetle alakalı degil akp-chp-mhp degil baya thy uyduruk bir şirket olarak deve kesme olayını manu ve barca ıle kapatmaya çalışıp 3-5 kuruşa 10bin tane adam alıp istihdamda var bak dıyerek kendini tamamen reklama vermiş bir kurum sadece adını düzeltiyor ama yaptıgı işler luzumsuz gereksiz işler.

Ha bizim işimize yarar o ayrı ama thy kendi işine yaramıyor bundan bahsedıyorum. Kapitalist açıdan yaklaşırsan aptal thy diyen çıkar ama halkçı yaklaştıgımızdan aferin saf thy dıyorum memnunum :D onun zararı bizim kazancımız sonuçta .
Sosyal ağlarda paylaş

ben biraz bakindim da soyle bisey buldum
http://www.turkishairlines.com/tr-TR/basin-bultenleri/4456/turk-hava-yollarindan-buyuk-bir-karar-daha.aspx

kisaca, 2010 yilinda alinan kararla 2011 ile 2015 arasinda 20si kesin, 15i opsiyonlu 35 boeing giricekmis filoya. uzun vadede de 105 ucak planlamislar.

oyle "2011 in ilk ceyreginde altinlari bozdurup 77 tane ucak aldik beyler" diye bisey bulamadim.
ha zaten sacmaydi da, beklenir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

liberal said:

Bence THY stratejik kurum değeri taşıdığı için asla özelleştirilmemeli..

Bu ülkede Telekom yok pahasına özelleştirildi abi, bilgine.

niye öyle diyosun

telekom özelleşmeseydi bugün 40000000000000000000000000 kat internete çıkmayacaktık

inönü zamanında dial up bile yasaktı
Sosyal ağlarda paylaş

Ustalar kusura bakmayın da THY hakkaten iyi. Bildiğin bayaa iyi yani, yabancı basında falan paso THY haberleri okuyorum ki Emirates Dubai gibi İstanbul da Avrupa-asya arası bir hub mı olacak diyorlar bağlantılı uçuşlar sebebiyle. Thy cidden saygı duyulan bir şirket, üstüne net bir biçimde diyebilirim ki tanıdığım çoğu kişi eğer hat varsa Lufthansa yerine THY kullanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...