Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

www.mbdesignersgroup.com - eleştirin bizi!!!

Uzun

Öne çıkan mesajlar

yalniz sunuda diyim cok bilipte konusanlardan degilim,
bende ayni duruma sahibim hangi siteyi koyarsam patiye genelde hakli bi sekilde acimasizda elestiriliyorum,

misal sanirim bu aksam bi projemi daha koyucam bakalim pati halki ne dusunuyo diye yine yerin dibine gecicem,

onemli olan elestirileri buffer yapip, suspanse edebilmek :D
Sosyal ağlarda paylaş

verilen linkin (link de değil gerçi) tasarımı çok kötü.
96-97 yıllarından kalma siteler gibi olmuş. çok fazla animasyon, gölgeleme, ucuz photoshop efekti, amaçsız renkler ile dolmuş site.
çok fazla sıkışık ve itiş kakış olmuş yazılar, resimler felan. resimler orjinal oranlarından farklı resize edilmişler, o da dikkatimi çekti.
comic sans kullanılmış o bir hata, fontların birbiriyle alakasız seçilmesi de başka bir hata.
"3D SECURE, %100 GÜVENLİ, TEYZEM ÇALIŞIYOR DEDİ" gibi yazıların insanların gözüne gözüne sokulması, güvenli hissiyatı vermekten ziyade sanki dolandırıcılık sitelerine benzetiyor.
javascriptle yapılabilecek şeyleri flashla yapmanızın nedeni nedir onu anlamadım. tıklayınca farklı yere gönderen linklerin link olarak gözükmemesi, text olarak gözükmesi felan kötü olmuş mesela. adam text sanıp tıklayacak başka sayfaya geçecek. bir başkası da link olduğunu anlamıyacak, bulamıyacak gidecek yeri.
site çok yavaş açılıyor.

sonuç olarak demek istediğim şey: adam gibi bir site tasarımcısı bulun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

verilen linkin (link de değil gerçi) tasarımı çok kötü.
96-97 yıllarından kalma siteler gibi olmuş. çok fazla animasyon, gölgeleme, ucuz photoshop efekti, amaçsız renkler ile dolmuş site.
çok fazla sıkışık ve itiş kakış olmuş yazılar, resimler felan. resimler orjinal oranlarından farklı resize edilmişler, o da dikkatimi çekti.
comic sans kullanılmış o bir hata, fontların birbiriyle alakasız seçilmesi de başka bir hata.
"3D SECURE, %100 GÜVENLİ, TEYZEM ÇALIŞIYOR DEDİ" gibi yazıların insanların gözüne gözüne sokulması, güvenli hissiyatı vermekten ziyade sanki dolandırıcılık sitelerine benzetiyor.
javascriptle yapılabilecek şeyleri flashla yapmanızın nedeni nedir onu anlamadım. tıklayınca farklı yere gönderen linklerin link olarak gözükmemesi, text olarak gözükmesi felan kötü olmuş mesela. adam text sanıp tıklayacak başka sayfaya geçecek. bir başkası da link olduğunu anlamıyacak, bulamıyacak gidecek yeri.
site çok yavaş açılıyor.

sonuç olarak demek istediğim şey: adam gibi bir site tasarımcısı bulun.

Eleştrilerin için teşekkür ederim, etrafımdan elimden geldiğince yardım almaya çalışıyorum, site zaten beta aşamasında... bi çok eksiği var ve olacakta.. eleştriler ne kadar fazla olursa o kadar fazla değiştireceğiz. Daha işin başındayız ama zamanla olucak..
Sosyal ağlarda paylaş

on yıl öncesine benzeyen demode dizaynlara değil css ağırlıklı yeni dizaynlarla uğraşırsanız iyi olur bence.
template kullanmanıza bile gerek kalmaz, kendi aklınızdakini rahat bir şekilde dökmüş olursunuz siteye.

tasarım konusunda algılarınızın ve bilgilerinizin gelişmesi için smashingmagazine takip edebilirsiniz, iyi sitedir (design kategorisi için: http://www.smashingmagazine.com/category/design/ )
sitede çok faydalı bilgiler oluyor.
mesela bazen popüler akımlardan bahsediyorlar: http://www.smashingmagazine.com/2009/01/14/web-design-trends-for-2009/
bazen günlük hayattan tasarım örnekleri sunuyorlar: http://www.smashingmagazine.com/2011/04/26/proximity-in-design-why-i-can-t-use-my-car-s-a-c/
bazen de güzel tasarımlı sitelerden örnekler veriyorlar: http://www.smashingmagazine.com/2009/07/30/50-fresh-portfolio-websites-for-your-inspiration/

css hakkında daha fazla bilgi için:
http://onlymove.org/top-50-best-css-articles-and-resources/
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun said:

Adı üstünde örnek siteler ve örnek siteilerdeki yazan yazıyı okursan biraz daha aydınlatıcı olur sanki..

ben okudum, birsey anlamadim

siteden said:

Ornek Siteler Nedir ve Ne İşe Yarar ?
Sizde göndereceğimiz kayıt formu adı altindaki dosyanın içindeki bir soru olarak '' sitenin içerisindeki Örnek Siteler konu başlıgı içinde bulunan sitelerden
en az 3 ( isteğe bağlı ) tane örnek secilerek bize gönderilmesi önerilir '' bu konu için bize vereceğiniz örnek site çeşitlerini sizin aklınızdan geçen site tasarımını
anlamamız açısından, aklınızdan geçen site tasarımına en yakın siteyi tasarlamak ve müşteri memnuniyetini arttırmak açısından böyle bir hizmet vermekteyiz

su arka arkaya siralanmis kelimelerden bir anlam cikmasi gerektigini hissediyorum, ama yakalayamiyorum

sitenin tasarimini islevini bilmem, elestiremem ama ne olur su yazdiginizi bir okuyun

hayir grammer nazi degilim ama her cumlede bir yuklem, gizli de olsa bir ozne gorebilmek temel insn hakkidir yahu

yoksa site genel olarak guzel, hayirli olsun

edik; simdi kalan linklere de baktim genel olarak. daha once yapilmis olan designer alin yorumuna katilmiyorum; sizin asil ve acil ihtiyac duydugunuz sey bir editor. turkce bilen herhangi biri olabilir

yayina sokmadan once hic mi okumadiniz, yazarken hic mi ozen gostermediniz? hadi yapmadiniz, bari simdi editleyin. kendi sitenizi bu kadar kotu turkceyle hazirlamisken nasil baskasinin size site yaptirmasini bekleyebilirsiniz ki?

cemkirmek ya da trolllemek icin yazmiyorum, cidden cok ama cok kotu sitenin turkcesi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...