Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bear Grylls den survival dersleri

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

yapabileceğiniz en iyi şey, bi gemi enkazında yüzeye çıkması muhtemel olan büyük parça bi poşet/muşamba bulmak, ince olacak su geçirmicek mümkünse şeffaf, onu içi su dolu geniş bi yüzeyin üstüne kapatıcan (fakat bu su konteynırı deniz suyuna temas edip soğumuyacak) üstünü de soğuk deniz suyu ile yıkayarak, güneşte buharlaşan suyu yüzeyde yoğunlaştırıp bi kaba damlatmaya çalışacan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
konu hortlayacak ama ilk videonun geçtiği episode'u izlemiştim. olay tamamen deniz suyunu kıça zerk etme.başka bi sıvı değil o.

kalın bağırsak bildiğiniz gibi vucutta suyun emildiği yerdir. kalın bağırsağa verdiğiniz tuzlu su vucuda su olarak geçer tuzu kalır. böylece dolaylı yoldan vucuda sıvı almış olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hep merak etmişimdir bu adamın peşinde çekim ekibi mi var, bi tane kameraman mı? nasıl oluyo bu adamın çekimleri falan? peşinden gelen adamlar da mı abuduk gubudık böcek yiyor acaıp aptal saptal yerlerde yatıp kalkıyor? bu adam mesela bı bolume bı ucurumdan 10 metrelık fln bı agaca tutunarak ınmıstı. kameraman da illa ki dondu dolastı ındı bı yerden ama nasıl oluyo yanı merak ettım. bilen var mı acep?
Sosyal ağlarda paylaş

program zaten şov amaçlı çekiliyor. illaki isterse daha güvenli inebileceği yerlerin olduğu yer vardır.

ve evet adam çekim ekibiyle takılıyor. yanlış hatırlamıyorsam 2 kameraman var peşinde. çekim ekibine ek olarak güvenlik uzmanı gibi biriside var. ipleri bağlayan, tırmanma teçhizatlarını kuran söken işleri de o yapıyor. hatta bazı bölümlerde yerel uzmanlar eşliğinde çekiliyor. kamermanlardan biri özellikle grylls in yaptığı şeylerin çoğunu yapıyor. peşinden atlıyor vb. bununla ilgili behind the scene, making of.. bla bla tarzı bi bölümü vardı orda hepsini gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kaybolmayansakiz said:

abi hep merak etmişimdir bu adamın peşinde çekim ekibi mi var, bi tane kameraman mı? nasıl oluyo bu adamın çekimleri falan? peşinden gelen adamlar da mı abuduk gubudık böcek yiyor acaıp aptal saptal yerlerde yatıp kalkıyor? bu adam mesela bı bolume bı ucurumdan 10 metrelık fln bı agaca tutunarak ınmıstı. kameraman da illa ki dondu dolastı ındı bı yerden ama nasıl oluyo yanı merak ettım. bilen var mı acep?

bir programını izlemiştim, kameramanin kendi uyku tulumu, su matarasi, yemeklerinin olduğunu, ama bunların hepsini kendisinin doğadan çıkarması gerektiğinden bahsediyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

kaybolmayansakiz said:

şu sorunun aynısını ben de defalarca sordum, gerçekten bazen çok komik bir hal alıyor bu. Evet şimdi çok tehlikeli suya girip çıkış yolu aryacağım diye suya atlıyor çat arkadan kameraman da aynını yapıyor.

Bir de tabi ki büyük kısmı şov işin. Kapadokyaya geldiği bölüm benim bakış açım değişmişti mesela. Kapadokya yani bildiğin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...